[#1] Oddam moduł dobrym ludziom :)
He11o.

Poniosła mnie ostatnio fantazja i napisałem moduł. Zajęło mi to w sumie jakieś 6-7h (na dwie raty). Jeśli chcecie go sobie wykorzystać w we własnych produkcjach, to proszę bardzo. Należy jedynie wspomnieć kto jest autorem. (mile widziany email, zapisany w module). Atutem modułu jest to, że "prawie" poprawnie odtwarza go standardowy AMOS, "prawie" oznacza to, że w niektórych momentach nie odzwierciedla w 100% ProTrackera, ale też żałośnie nie "kwasi" i nawet ja to akceptuję.

Dlaczego udostępniam 4free? A tak dla zabawy :)

MOD: Download
WAV: Download

Gr33tingz!
[#2] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@groovebox, post #1

Fajny materiał! Mi się kojarzy świetnie do jakiejś sci-fi platformówki albo sci-fi shooterka, albo wektorowy racer ala Lotus.
[#3] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@groovebox, post #1

ŁAŁ ! - taka jakość w zaledwie 45KB.
[#4] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@groovebox, post #1

Dobry kawałek OK. Niestety nie mam własnej produkcji, w której mógłbym go wykorzystać...
[#5] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@groovebox, post #1

Moduły od 30 lat udostępnia się za free...
[#6] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@AceMan, post #5

Różnie bywa: Plagiat. Generalnie chodzi o to, że można się czasami zdziwić i finalnie być olanym, albo zobaczyć podpis pod swoją pracą jakiegoś lamera... Po prostu udostępniam. Jak ktoś widzi w tym potencjał, niech bierze i pretensji o to nie będzie.
[#7] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@AceMan, post #5

Chyba scenowe. Komercyjnego modułu z gry, raczej nie możesz użyć w swojej produkcji. A taki udostępniony można np. w swojej grze, co jest super sprawą.
[#8] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@groovebox, post #1

Jeśli można, to wykorzystam muzykę na swoim kanale YT (oczywiście z creditem).
[#9] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@groovebox, post #6

Niepisaną zasadą od zawsze było i jest, że jeśli korzystasz z czyjejś pracy, dajesz credit, nawet jeśli jest PD/Freeware.

Obecnie bardzo fajnie regulowane przez Creative Commons.

A lamerów trzeba tępić oczywiście zawsze i wszędzie ;)

Po prostu zdziwiło mnie, że osoba ze środowiska Amigowego, które postrzegam jako jedno z tych, które tą niepisaną zasadę respektuje, w tak huczny sposób obwieszcza że moduł jest za darmo ;)
[#10] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@AceMan, post #9

Po prostu zdziwiło mnie, że osoba ze środowiska Amigowego, które postrzegam jako jedno z tych, które tą niepisaną zasadę respektuje, w tak huczny sposób obwieszcza że moduł jest za darmo ;)


Ja postrzegam tą akcję jako zachętę do wykorzystania w własnej produkcji- bardzo pozytywnie OK

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 10:18:25 przez BULI
[#11] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@ash, post #8

@ash - właśnie po to go udostępniam :) (wyczerpujący regulamin w pierwszym poście hyhy)

@aceman - gdybym tego w ten sposób nie ujął, to prawdopodobnie nikomu by przez myśl nie przeszło, że można ten moduł ot tak sobie we własnej produkcji używać. a tak sytuacja z góry jest jasna i nie wymaga zbędnych pytań :)

@BULI - oczywiście, że tak. ale również do kreatywnego pobudzenia innych do działania. i nie tylko muzyków, ale wszystkich ludzi którzy coś próbują/tworzą ;)

EDIT: a w ogóle, jakby udało się komuś coś wyrzeźbić to niech wkleja tutaj linka. popodziwiamy razem OK

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 13:30:00 przez groovebox
[#12] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@groovebox, post #11

@aceman - gdybym tego w ten sposób nie ujął, to prawdopodobnie nikomu by przez myśl nie przeszło, że można ten moduł ot tak sobie we własnej produkcji używać. a tak sytuacja z góry jest jasna i nie wymaga zbędnych pytań :)


Zwykle to działa na odwrót. Ktoś robiąc produkcję wpada na pomysł, że doskonale pasowałby ten twój konkretny zak. Zgłasza się do ciebie z pytaniem czy może go użyć i na jakich zasadach, a ty się zgadzasz (albo i nie ;)) i wszyscy są szczęśliwi ;)
[#13] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@AceMan, post #12

a ty się zgadzasz (albo i nie ;)) i wszyscy są szczęśliwi


jeśli się nie zgodzi, to nie wszyscy :P
[#14] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@odyseja_lkc, post #13

zależy czy akurat to danej osobie byłoby "do szczęścia" potrzebne, bo jak nie, to odmowa nie ma znaczenia wiec nie wiadomo tak do końca

btw ale rozkmina
[#15] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@groovebox, post #1

wow. fajny moduł.
co trzeba zrobić aby dostać (inny, nowy) moduł na zamówienie do mini demka/intra?
[#16] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@retronav, post #15

poprosić OK

ps. niekoniecznie mnie, jest tu dużo trackerowców :)
[#17] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@retronav, post #15

co trzeba zrobić aby dostać (inny, nowy) moduł na zamówienie do mini demka/intra?


Można też popatrzeć tu:

http://wanted.scene.org/

Albo dać ogłoszenie
[#18] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@mccnex, post #17

A ja bym jednak wolał, żeby pobudzić do działania ludzi z naszego forum. Bo zamiast tworzyć, prowadzą głównie bredoniseriale i tracą niepotrzebnie energię na głupoty. A przecież mamy tutaj mega zdolnych, grafików, koderów, muzyków, itd.
[#19] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@groovebox, post #18

dokładnie :)

i żeby pociągnąć temat to mam od razu pytanie choć może ono jest do coderów...

ćwiczę różne wprawki w ASMie i na chwilę obecną umiem odegrać moduł skonwertowany do formatu P61 (???) czy jak od was dostanę moduł w ProTrackerze to będę go mógł do P61 skonwertować i odegrać?
Co jeszcze powinienem wiedzieć o odgrywaniu modułów?
[#20] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@retronav, post #19

Będziesz mógł skonwertować Protrackera do .p61. Służy do tego konwerter P61con dołączony do archiwum z P61.
[#21] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@retronav, post #19

Co jeszcze powinienem wiedzieć o odgrywaniu modułów?

Przydatne jest wiedzieć czy mod ma chodzić pod CIA czy VBlk, by podczepić odpowiedni player :) Sprawdzić to można w ProTracku lub najlepiej zapytać muzyka. Zwykle tempo powyżej 125 (o ile dobrze pamiętam) wskazuje właśnie na CIA. Obia playery masz w pakiecie TP, łącznie z przykładami użycia. ThePlayer udostępnia też sporo opcji konfiguracyjnych, ale zalecam uważne czytanie czego dotyczą.
[#22] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@groovebox, post #1

początek modułu kojarzy mi się z pewnym innym modem.
leci do mojej playlisty ;)
btw: GG za 45kb i 3 min moda! super !
[#23] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@redstonecraftpl, post #22

Z czystej ciekawości, a z jakim?

Bo generalnie ten moduł nie był specjalnie czymś inspirowany. Pomijając jedynie, że coś tam próbowałem najpierw osiągnąć na klawiszu. Potem już samo szło :)
[#24] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@mccnex, post #14

zależy czy akurat to danej osobie byłoby "do szczęścia" potrzebne, bo jak nie, to odmowa nie ma znaczenia


Jeśli nie byłoby potrzebne tej danej osobie, to po co by się miała pytać ?
[#25] Re: Oddam moduł dobrym ludziom :)

@Krashan, post #4

Nie oszukujesz mnie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem