[#1] [animacja] World of Retro Games
Witam Was o tej niezbyt przyzwoitej porze ale co tam ;) Mam dla Was nową animacje, taki eksperyment troche, coś innego niż do tej pory… Zapraszam do obejrzenia World Of Retro Games ;) Komentujcie, dajcie znać jak się podoba, udostępniajcie , subujcie albo jak chcecie to wszystko na odwrót ;)
Aha to już mój 2gi filmik gdzie zdecydowałem się na własną muzę, a w tej kwesti jestem big amator więc tym bardziej ciekawi mnie Wasza opinia. ;) Muza oczywiście czysto Amigowa.

Pozdroooo!
[#2] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

Zajebiście genialne !!!
Perfekcyjna animacja szeroki uśmiech
[#3] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

Najlepszy wg. mnie był fragment z BLOCKOUT.
[#4] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

rewelacja! oglądam trzeci raz.
[#5] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

Wstaję ja sobie rano, a tu taka niespodziewanka!
Super! Bardzo mi się podoba ta animacja! Trzyma poziom poprzednich OK Brawo!
[#6] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

Super pomysł,można to oglądać wiele razy.Uwaga co do dźwięku;czasami przebija się strasznie głośno dźwięk na lewy kanał.Poziom dźwięku jest stonowany i na pewnym poziomie,a tu nagle ŁUBUDU.Chiptune pasuje do filmiku i jest świetny,no,może trochę za szybko się zapętlający. Czekam na więcej!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 07:40:14 przez Stoopi
[#7] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

Pomysłowe i znakomicie wykonane. A z dźwiękiem faktycznie troszkę coś chyba nie tak. Jeżeli to był zamierzony efekt „zakłóceń na linii”, to jest trochę za mocny.
[#8] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

Hej,

Jak zwykle super :) Podoba mi sie pomysl, rozumiem ze to pierwsza czesc z cyklu. Muzyka daje rade, pasuje ale mogla by byc dluzsza (nekst tajm! :) Cos takiego mozesz juz wystawiac jako video-demo na jakims party. No i dzieki za podanie wyniku meczu, usmialem sie przy tym niezle :))

Pozdro!
[#9] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

Pomysł i wykonanie - opad szczeny. Muzyka spoko, ale tak jak komentarze powyżej, coś tam zgrzyta miejscami.
Ogólnie szok i niedowierzanie ;). Czyli rewelacja.
[#10] Re: [animacja] World of Retro Games

@sachy, post #8

Cos takiego mozesz juz wystawiac jako video-demo na jakims party.


Niebardzo, jako że trochę sprajtów jest zajumanych.
Na party to raczej 100% original content.

Stereo separacja w audio boli. Pamiętajmy, 4ch z Amigi zgrywamy w MONO :)

Mnie natomiast bardzo ciekawi, jak zrobiłeś przeloty nad miastami i samo miasto :)
To twój render, czy z jakiegoś softu? Wygląda rewelacyjnie.
[#11] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

Bomba. Rewelacyjnie zrealizowane. Nie wiem o co chodzi z dźwiękiem bo IMO idealnie komponuje się z obrazem. Jego niedoskonałości odebrałem raczej jako coś zamierzonego, oddającego "ducha" tamtych czasów niż jakieś wady. Nie poprawiałbym tego :)
[#12] Re: [animacja] World of Retro Games

@michalmarek77, post #11

Jego niedoskonałości odebrałem raczej jako coś zamierzonego, oddającego "ducha" tamtych czasów

Bez przesady. Paula brzmi lepiej .
[#13] Re: [animacja] World of Retro Games

@Krashan, post #12

No ale z Pauli to tam tylko Sensible Soccer było, reszta to 8-bit :)
[#14] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

ZNA-KO-MI-TE! OK
.
[#15] Re: [animacja] World of Retro Games

@michalmarek77, post #11

Tu nie chodzi o zamierzone niedoskonałości obrazu i dźwięku,bo te przesterowania i szumy są zrobione dobrze.Mi chodzi o moment wyjścia kamery ze stadionu piłkarskiego gdy nagle w lewym kanale następuje głośne PIERDUT,jakby podniesienie głośności o połowę skali.Psuje to efekt moim zdaniem.
[#16] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

Super animacja- ale przede wszystkim super pomysł ok, racja OK
Ja chcę więcej gierek w twojej animacji w tej koncepcji! Proszę pokłony
[#17] Re: [animacja] World of Retro Games

@Vato, post #2

Hej, To ja sobie tu siadam "rano" do pracy, zaglądam na ppa i tyle komentów. To cieszy ;) Dziękuję Wam bardzo za opinie! a że się podoba to tym bardziej szalenie mi miło…

Co do uwag do dźwięku! Pewnie trafne bo jak zaznaczyłem amator jestem. Powiem tak, efekt przesterów przy przelotach kamery zamierzony, ale może żeczywiście nie dokońca poprawnie zrobiony.
_@10 Wiem że w mono ale miałem wogóle problem wywalić to do wave lub aiff a co dopiero do mono, no ale pierwsze koty za… Będzie lepiej, następnym razom może odezwe się po pomoc do kolegów muzyków.
Co do renderów to nie ma tam moich renderów poza bryłkami blockout. Cala animacja to 2d i zmudne lepienie screenów i klatek z google maps ;)

_@8 Sachy, to co pisze Aceman, może dlatego właśnie wybrałem YT do przedstawienia swojej twórczości a nie party… Choć dziwi mnie fakt taki tak rygorysrtycznych przepisów apropo praw, patrząc przez pryzmat starych dem, crazy dem itp. Zawsze myślalem ze dema to 100% punx not dead! ;) czyli 100% wyrażam co chce i jak chce :)
Ace… Potrzymujesz zgode na podpięcie swojej muzy do mojej animki? Praktycznie skończona ale czeka na odpowiedni czas, moze party ;)

No ale pewnie pojade na jakieś party ze swoim i tylko 100% swoim materiałem, zeby nie było ;) Napewno Revision z różnych powodow w tym roku odpuszczam, ale Decrunch już raczej 100%

Pozdrawiam!
[#18] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #17

Cala animacja to 2d i zmudne lepienie screenów i klatek z google maps ;)


O ja cie :)

A fragment z wyścigami? Budynki są wyraźnie 3D, w miarę jak kamera się przesuwa widzimy jak zmienia się kąt pod jakim je widzimy. To jakaś opcja GoogleMaps o której nie wiem? :O

Choć dziwi mnie fakt taki tak rygorysrtycznych przepisów apropo praw, patrząc przez pryzmat starych dem, crazy dem itp. Zawsze myślalem ze dema to 100% punx not dead! ;) czyli 100% wyrażam co chce i jak chce :)


Crazy dema rządzą się swoimi prawami ;)
A w demach i ogólnie na scenie materiały 100% własne są zawsze wyżej cenione niż zapożyczone. Do tego dochodzi fakt, że wiele parties to teraz oficjalne imprezy masowe i trzeba przestrzegać prawa żeby nie narobić sobie nieprzyjemności. Na takim Revision odrzucili by tą animkę od kopa (chyba że byś przedstawił podpisaną zgodę autorów na użycie sprajtów), na polskich też bym już raczej zaczął na to uważać.

Ace… Potrzymujesz zgode na podpięcie swojej muzy do mojej animki?


Of korz, nie cofa się danego słowa :)

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 11:23:53 przez AceMan
[#19] Re: [animacja] World of Retro Games

@AceMan, post #18

A fragment z wyścigami? Budynki są wyraźnie 3D, w miarę jak kamera się przesuwa widzimy jak zmienia się kąt pod jakim je widzimy. To jakaś opcja GoogleMaps o której nie wiem? :O


Tak, to taki ficzer GoogleMaps. Dziala chyba tylko w miastach w ktorych sa budynki 3D...
[#20] Re: [animacja] World of Retro Games

@mschulz, post #19

Animacja świetna i bardzo ciekawy pomysł. Dzięki i proszę o więcej
[#21] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #17

@Zeter: w sumie AceMan ma racje, choć ja poniekąd uznałem sprajty za nieszkodliwe "cytaty z kultury masowej"... Prawdą jest jednak, że ponoć na dużych imprezach trzeba podpisywać (?) jakieś oświadczenia, że np. utwory muzyczne nie łamią praw szoł-biznesu. Tak jest i trzeba to przyjąć, dostosować się. Z drugiej jednak strony, demoscena jako nieformalny ruch artystyczny, niepodporządkowany, nieograniczony, niekomercyjny i hobbystyczny, historycznie wywodzączy się z crack-sceny a dający sobie postawić trochę przysłowiowy "but na gardle" przez korpo-cwaniaków... Cóż, takich czasów dożyliśmy ;)

(Sorki za dygresję - nie chcę rozpoczynać jakiejś dyskusji, zgadzam się z AceManem i przyjmuję jego interpretację).
[#22] Re: [animacja] World of Retro Games

@sachy, post #21

;)
Spoko, dlatego napisałem że party to nie miejsce na moją twórczość ;):) Przynajmniej w takiej formie jaką prezentuje 70% moich filmików :) Więc temat party w tym wątku uznaje za zakończony ;)
@18 Dokładnie jak napisał kolega poniżej, to jest właśnie wspomniane prze ze mnie lepienie klatek…

"Of korz, nie cofa się danego słowa :)"
Dzięki, aczkolwiek zabrzmiało jak byś miał ochotę jednak cofnąć. Plis only łan łord ;)
[#23] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #22

super pomysł, River Raid wygrywa, że nie wpadłem na to wcześniej:)
[#24] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

No z klocków to mógł Pałac Kultury i Nauki powstać byłoby śmiesznie. Fajne.
[#25] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

Świetne! Naprawdę świetne! Zarówno pomysł jak i wykonanie. Duuuuże brawa!
[#26] Re: [animacja] World of Retro Games

@MDW, post #25

Dzięki!
Pałac Kultury w Nowym Yorku ? To jak murzynka w górach, Tato…

Przy okazji mini konkurs geograficzny bez nagród!
Pytanie
Podaj miasta w jakich dzieje się akcja animacji?
River Raid :
Sensible Soccer :
Block Out
Road Fighter

????
[#27] Re: [animacja] World of Retro Games

@zeter, post #1

O w pyte : Dobre toto! Dawno czegoś takiego nie widziałem. Ile zajęło złożenie tego do kupy?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem