[#1] Deluxe Paint w HTML :)
Jak ktoś pamięta rotację palety w DP, to tutaj całkiem fajne efekty w 8bit palecie w HTML 5 na Canvas.

Miło się ogląda :)

link
[#2] Re: Deluxe Paint w HTML :)

@WojT_GL, post #1

To jest starsze niż dow**** Strasburgera.
[#3] Re: Deluxe Paint w HTML :)

@michal_zukowski, post #2

Co nie zmienia faktu, że wciąż mistrzowskie ;)
[#4] Re: Deluxe Paint w HTML :)

@michal_zukowski, post #2

a ja nie widziałem tego do tej pory...
to sobie pozbieram szczenę z podłogi i pogapię się jeszcze trochę bo przecież do roboty już nie wrócę...
[#5] Re: Deluxe Paint w HTML :)

@softiron, post #4

Wykład twórcy-jakbyś też nie widział....Uber ciekawy!
https://www.youtube.com/watch?v=ajz4ZTembQI
[#6] Re: Deluxe Paint w HTML :)

@WojT_GL, post #1

Piękne pixele... Z chęcią bym zagrał w grę przygodową, wykorzystującą takie scenki (lub spróbował coś takiego napisać)... A może jest już coś tego typu?
[#7] Re: Deluxe Paint w HTML :)

@WojT_GL, post #1

Fajne i nie znałem - dzięki szeroki uśmiech
[#8] Re: Deluxe Paint w HTML :)

@WojT_GL, post #1

Skoro już mowa o rotacji palety to ja napiszę coś co może wszyscy wiedzą, a czego ja przez ponad 22 lata używania Amigi nie wiedziałem. Dowiedziałem się niedawno czytając książkę o historii Amigi pt. "The future was here: the Commodore Amiga".

W słynnym demie "Boing" skacze znana wszystkim biało-czerwona piłeczka. Ja przez te wszystkie lata myślałem, że to była wektorowa piłeczka. Okazuje się, że to była bitmapka, a jej niby obrót był podobno robiony właśnie przy pomocy rotacji palety. Nie mogłem w to uwierzyć, bo zupełnie na to nie wygląda. Piłeczka wykorzystuje tylko 2 kolory (+1 przezroczysty), dzięki czemu można było "stracić" resztę kolorów i tak ją narysować żeby rotacją palety można było sprawić wrażenie obrotu. Nawet tutaj to opisano.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 22:14:24 przez MDW
[#9] Re: Deluxe Paint w HTML :)

@MDW, post #8

Bardzo ładne !OK
[#10] Re: Deluxe Paint w HTML :)

@Davka, post #7

ja również nie znałem RTFM!
[#11] Re: Deluxe Paint w HTML :)

@snajper, post #10

tutaj moj maly eksperyment z rotacja palety. troszke zbyt szybko imho, ale to stary klip:)
TUBA
[#12] Re: Deluxe Paint w HTML :)

@aszu, post #11

Widzieliśmy na AmiParty OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem