[#1] Przestroga dla tworcow gier
Zupelnie przypadkowo trafilem na to wspaniale video

najprawdziwsza prawda szeroki uśmiech
[#2] Re: Przestroga dla tworcow gier

@selur, post #1

OK Dzięki za to znalezisko!

Wypisz wymaluj ten cykl opisany w pierwszej połowie filmu to mój problem.

A już myślałem, że to tylko mój problem. Okazuje się, że to bardziej powszechne zjawisko u niedoświadczonych deweloperów.

Rozwiązanie jest proste. Zaczynać od małej gry w pojedynkę, po czym zrobić drugą małą grę, zaś do większych przechodzić gdy małe gry są ukończone, zaś nasz zespół rośnie.

Zatem nie RTS, MMO, RPG, FPS, tylko coś małego.
[#3] Re: Przestroga dla tworcow gier

@Hexmage960, post #2

I znowu nadzieja na dune prysła , proponuje Kółko i krzyzyk
Małe a cieszy

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 05:21:30 przez Blendor
[#4] Re: Przestroga dla tworcow gier

@Blendor, post #3

Ja bym proponował Robertowi inną małą grę. Pytanie czy znajdzie czas i chęci.
[#5] Re: Przestroga dla tworcow gier

@selur, post #1

Najprawdziwsza prawda :) gdzies kiedys mialem nawet tutorial jakie gry kolejno tworzyc zeby po 10 grach miec fajny i wydajny silnik. Cos w stylu - na poczatku kolko i krzyzyk (statyczny ekran i pojawiajace sie obiekty), pozniej tetris (przesuwajace sie skokowo obiekty), nastepnie space invaders (duza ilosc plynnie przemieszczajacy sie obiektow), platformowka na jedym ekranie (kolizja obiektow z tlem), platformowka ze scrollem.... Itd itd itd. Na kazdym kroku zmagamy sie z innym problemem a nasz silnik gry rosnie. Jak gdzies to znajde to podlinkuje :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem