[#1] KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie
Witam wszystkich.
Reprezentując dziś redakcję, chciałem poinformować, że planujemy rozszerzenie swojej oferty, cover dysków, o wydania także dla Amig. W planach mamy, utworzenie płyty CD, która prócz wersji do pobrania, będzie także wydana na fizycznym nośniku.
Z związku z tym, chcieliśmy poinformować wszystkich chętnych, którzy piszą gry i programy, że będzie możliwość aby ich produkcje, po weryfikacji, także znalazły się na coverze.
W tej sprawie prosimy kontaktować się z nami prze maila, przez portale społecznościowe, lub bezpośrednio do mojej osoby, przez PPA.
[#2] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@don_rafito, post #1

OK Super!
[#3] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@don_rafito, post #1

Super!
[#4] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@don_rafito, post #1

Świetna wiadomość. szeroki uśmiech

Kupiłem całkiem niedawno KA Plus nr 11 - jest to mój pierwszy numer tego pisma, i jestem mega zadowolony. Najlepsze wydawnictwo Amigowo-Commodorowe! Będę kupował regularnie.

Oczywiście Amigazyn i RetroKomp również są na pierwszorzędnym poziomie. Jednak w KA Plus urzekły mnie kolorowe strony i świetny layout.

Szkoda, że z kolei Pan Adam Zalepa zrezygnował z Coverów do Amigazynu.

Postaram się podrzucić coś na Cover CD w niedalekiej przyszłości.

Pewnie będzie to demo mojej gry "Magazyn" albo może ilustracje, które rysuję. Czy jesteście zainteresowani również takimi ilustracjami (w formacie IFF)?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 10:32:17 przez Hexmage960
[#5] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@don_rafito, post #1

Super!
[#6] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@Hexmage960, post #4

Myślę że każdy rodzaj twórczości, bedzie mile widziane, także tworzenie modułów czy rysowanie obrazków.
Dema gier to też świetny materiał na Cover. Będzie mógł promować twórców.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 10:54:12 przez don_rafito
[#7] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@don_rafito, post #1

A ja tutaj zareklamuję skromnych kolegów.

W przedostatnim podcaście The Retro Hour - link - chłopaki (angole) wychwalają KAPlus jako super pismo z niesamowitym wydaniem.

Ja tylko mogę się zgodzić - mi to pismo również bardzo się podoba i pasuje pod względem wydania i zawartości. Taki mniejszy brat Retro Gamera :)

Tak trzymać i czekam już na zapowiedziany numer 12-ty!
[#8] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@WojT_GL, post #7

Zgadza się, pismo prima sort!!
[#9] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@don_rafito, post #1

Świetny pomysł. Może sam coś naskrobię i się dołożę. Z sentymentem wspominam covery Magazynu Amiga, czy Amiga Computer Studio. Tak się tylko zastanawiam, choć może zbędnie, w jakiej oprawie wyglądało by to najlepiej? Mam tu na myśli choćby standard ikon jaki Wam by najbardziej odpowiadał? MagicWB, NewIcons-Glow, MWB+Glow, a może PNG?
[#10] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@Ponki1986, post #9

Tak się tylko zastanawiam, choć może zbędnie, w jakiej oprawie wyglądało by to najlepiej? Mam tu na myśli choćby standard ikon jaki Wam by najbardziej odpowiadał? MagicWB, NewIcons-Glow, MWB+Glow, a może PNG?

Poruszyłeś bardzo ważny temat. Kwestia przygotowania ikonek na Cover diskach należy do bardzo istotnych zagadnień. Jest wiele przykładów jak należy to robić i jak nie powinno się tego robić.

Covery Magazynu Amiga i ACS, Amiga Format, jak również płyty Aminet, CDPD, Euroscene itp. pokazują jak należy właśnie to robić!

Czy ta płyta jest kierowana tylko do użytkowników Amigi klasycznej? Mniemam, że tak.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 20:47:01 przez Hexmage960
[#11] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@don_rafito, post #1

Czy ta płyta jest kierowana tylko do użytkowników Amigi klasycznej?


W tej kwestii chyba najlepiej będzie, aby wypowiedziała się redakcja KA Plus. Choć osobiście uważam, że Cover powinien być tak przygotowany, aby użytkownicy każdej platformy znalezli na nim coś dla siebie. Oczywiście, tutaj też duży wpływ będą mieli sami użytkownicy, którzy nadeślą swoją twórczość.

A co do oprawy... Z mojego, nostalgicznego, punktu widzenia, myślę że opatrzenie Covera w ikonki standardu Glow, będzie chyba najsensowniejsze. Bo czy są dzisiaj użytkownicy, których konfiguracjie nie poradzą sobie z tym standardem? No chyba, że lepiej zerwać z przeszłością i wybrać PNG?
[#12] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@Ponki1986, post #11

Aby ułatwić wszystkim chetnym, prócz bezpośredniego kontaktu z redakcją i wysyłaniem swoich prac na maila, utworzono folder na Google Drive, do którego można wrzucać pliki. Prosiłbym aby podpisywać co od kogo jest.

Google Drive

Co do prac. Tak płyta będzie kierowana dla Amigi Klasycznej. Choć zawarte w niej oprogramowanie bedzie można odtwarzać na Amigach NG, czy w postaci plików wykonywalnych, pod emulatorami m68k,czy też multimediów pod różnymi pokazywaczkami i odtwarzaczami. Nawiązaliśmy już kontakt z wieloma twórcami, ale nadal jeszcze zapełniamy krążek.

Co do wyglądu zawartości, ikon itd. Trawą przymiarki ale jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji. Oczywiście wzorując się na Coverach m.in. MA, w kontekście współczesnych amigowych standardów, oraz dostępności, raczej skierujemy się stronę klasycznego designu, biorąc pod uwagę choćby Wasze opinie:

A co do oprawy... Z mojego, nostalgicznego, punktu widzenia, myślę że opatrzenie Covera w ikonki standardu Glow, będzie chyba najsensowniejsze.


Zapraszamy do współpracy.
[#13] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@don_rafito, post #12

Dobra wiadomość na temat dropa w Google Drive. Na pewno bardzo ułatwi to nadsyłanie twórczości przez użytkowników.
[#14] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@Ponki1986, post #13

Chciałem poinformować, że prace nad Cover Dyskiem nabrały takiego tempa, że chylą się już ku końcowi. Tak więc, jeśli są jeszcze osoby chętne do zamieszczania swoich prac, szczególnie mile widziane by były animacje, to zapraszamy do wyrzucenia plików do wskazanego wcześniej Google Drive, lub kontaktu ze mną.
[#15] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@Ponki1986, post #9

@ Ponki1986
Osobiście optowałbym za NewIcons / GlowIcons
[#16] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@don_rafito, post #14

Redakcja informuje, że zbieranie materiału do płyty zostało ukończone. Teraz będę trwać prace nad poskładaniem kompaktu i oddaniu do tłoczenia.
Jeśli są jeszcze osoby chętne do dołożenia swojej twórczości, folder na Google Dysku, będzie nadal aktywny. Ale materiał trafi do następnej edycji.
Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do współpracy w przyszłości.
[#17] Re: KA Plus - Cover AmigaCD - zaproszenie

@don_rafito, post #16

Witajcie
Po 3 latach, zabieramy się za drugi kompakt okładkowy skierowany dla Amigi.
Zapraszam wszystkich chętnych do współtworzenia krążka.
Nadsyłajcie swoje moduły, ikonki, grafiki, dema, zdjęcia (np. waszych kolekcji retro sprzętów), zrzuty ekranów i czym tam jeszcze by chcielibyście się pochwalić przed czytelnikami KAPlus i jednocześnie uwiecznić na kompakcie swoje prace.
Link do wrzuty na GDrivie aktywny:
KAPlus CoverCD wrzuta
Pamiętajcie podpisujcie swoje rzeczy żebyśmy mogli przedstawić autora.


Czekamy na Was
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem