[#1] Konkurs na ikony do GoADF
Ponieważ chciałbym zmienić ikonę programu GoADF, a wszystkie moje nieudolnie próby kończą się stworzeniem jakichś potworków a nie ikon, chciałbym niniejszym ogłosić minikonkurs na stworzenie ikon dla programu GoADF.

Pracą konkursową powinien być zestaw dwóch ikonek typu Tool, które jednoznacznie będą się kojarzyć z programem GoADF.

Ikonka nr 1. powinna być 4-kolorowa, w standardowej palecie WB 3.1, powinna dobrze wyglądać w trybie Hires No lace (640x256). Rozmiar nie powinien odbiegać od standardowych ikon dla tego trybu.

Ikonka nr 2. powinna być 8-kolorowa, w standardowej palecie MagicWB, powinna dobrze wyglądać na ekranie Hires Lace (640x512). Rozmiar typowy dla pakietu MagicWB.

Obie ikonki powinny mieć jakąś widoczna różnice w stanie zaznaczonym (po kliknięciu), ale nie muszą to być jakieś fajerwerki.

Nagrody:
Nagrody będą 2, za miejsca I i II.
Nagrody będą równorzędne, i w obu przypadkach będzie to imienny i bezterminowy klucz do programu GoADF. Dodatkowo w pliku readme programu będzie informacja o autorach ikon dołączonych do programu (imię/nazwisko, nick, mail). Dodatkowo autor w tooltype ikony może umieścić linie zaczynającą się od znaku # z informacją o autorze ikony.

Ikony należy przygotować do końca sierpnia, i nadesłać na adres vojo1200@gmail.com, z podaniem nicku z PPA.
Wszystkie prace w formie skrinow zamieszczę na koniec tutaj, i (mam nadzieję że z pomocą forumowiczów) do połowy września wyłonie zwycięzców :) Nadesłane ikon jest jednoznaczne że zgodą na udział w konkursie i oświadczeniem że jest się autorem pracy.

Nie czekając na mnie, można w trakcie konkursu zamieszczać w tym wątku swoje propozycje, nie ma żadnych obostrzeń.

Jeżeli prac będzie więcej niż dwie (mam nadzieję że będzie chociaż jedna ) i autorzy prac nienagrodzonych wyrażą taką wolę, to również mogą być dołączone do archiwum programu.

Zastrzegam sobie różne dziwne rzeczy, jak np możliwość wydłużenia konkursu, ale mam nadzieję że konkurs zakończy się sukcesem w terminie :)

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 22:08:38 przez vojo

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 22:10:23 przez vojo
[#2] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@vojo, post #1

Jeszcze dwa tygodnie dla ewentualnych chętnych :)
[#3] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@vojo, post #2

I ostatnia przypominajka dla chętnych - jeszcze tylko tydzień.
[#4] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@vojo, post #1

Niniejszym chciałem oficjalnie zakończyć konkurs na ikony do programu GoADF!

Prac wiele nie było - na konkurs nadesłano tylko jeden kompletny zestaw zawierający dwie wymagane ikony.

Ale za to - co mnie bardzo cieszy - autor poszedł na jakość - nadesłany zestaw ikon (5 sztuk!) jest elegancki, ładny, dopracowany, na temat, i zawiera ikony w różnych standardach, tak że każdy Amigowiec, niezależnie od używanej konfiguracji, powinien znaleźć coś dla siebie.

Pora na ogłoszenie zwycięzcy :)
Panie i Panowie - autorem zwycięskiej pracy i zdobywcą I miejsca jest don_rafito !

Gratuluję i dziękuję don_rafito za udział w konkursie i za włożoną pracę :) Brawo!
Klucz do GoADF! zostanie wysłany jeszcze dzisiaj :)

A tutaj zwycięski zestaw ikon autorstwa Rafała:


Ikony w wolnej chwili wrzucę do pobrania na stronę programu, znajda się tez w archiwum następnej wersji programu. Jednocześnie 4 kolorowa wersja ikony don_rafito oficjalnie będzie domyślna ikoną programu.

PS. W konkursie wzięła udział jeszcze jedna osoba, ale jej praca nie spełniała podstawowego warunku - zawierała tylko jedną ikonkę w 4 kolorach.
Dlatego póki co nie mogę jej przyznać II miejsca, i jest niesklasyfikowana.
Szkoda jednak aby się zmarnowała, dlatego jeśli autor się zmobilizuje i dorobi jeszcze wersję MagicWB, to II miejsce i nagroda czeka. Czas do końca tygodnia :)
[#5] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@vojo, post #4

a kto byl ten drugi?
[#6] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@vojo, post #4

Całkiem fajne.
Wersja NewIcons/PNG podoba mi się najbardziej OK
Tylko w przypadku tych ikon fajnie było by je obejrzeć bez ramek ok, racja
[#7] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@vojo, post #4

Bardzo dziękuję za wyróżnienie. Naprawdę super sprawa. Dziękuję też za zorganizowanie tego konkursu, dzięki czemu mogłem się wykazać.szeroki uśmiech
[#8] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@don_rafito, post #7

Soczyste ikonki:).
[#9] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@vojo, post #1

Druga osoba, która wzięła udział w konkursie (o której pisałem w poscie #4) dosłała brakująca ikonkę MagicWB, i tym samym ogłaszam, że drugim laureatem konkursu na ikony do GoADF! i zdobywcą II miejsca zostaje:

Hexmage960

A oto zestaw ikonek autorstwa Roberta:



Robertowi gratuluję i również dziękuję za udział, ciesze się że udało Ci się zmobilizować i dokończyć projekt ikonek :)
[#10] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@vojo, post #9

Ja również dołączam się do gratulacji brawo!
[#11] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@vojo, post #9

całkiem ładne zestawy z obu miejsc
[#12] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@don_rafito, post #10

Dziękuję za nagrodę. Również Tobie Don_Rafito gratuluję ładnych ikonek.
[#13] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@Hexmage960, post #12

Gratuluję- bardzo estetyczne OK
[#14] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@BULI, post #13

Archiwum z ikonkami można już pobrać ze strony:

https://bitplan.pl/goadf/download_pl.html
[#15] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@vojo, post #14

Archiwum z ikonkami można już pobrać ze strony:

https://bitplan.pl/goadf/download_pl.html


Jak podmienić istniejące ikony na nowe z poziomu uruchomionej Amigi?
Czym różnią się ikony z tych folderów tj 1p i 2p?
[#16] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@krzych2019, post #15

Rozpakuj do RAM: pobrane archiwum z ikonami.

Skopiuj do katalogu z GoADF.
Ewentualnie skasuj stare ikony, wybierając z belki Widok - wszystkie pliki (czy tam lista..) i dopiero skopiuj.

Najłatwiej jakimś DOpusem lub Filemasterem.
[#17] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@vojo, post #1

link
1. po czasie,
2. zupelnie nie spelnia zalozen autora watku szeroki uśmiech
ale jesli ktos uzywa moich ikon to mu sie przyda

[#18] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@peceha, post #17

Ooo, bardzo fajna, zresztą jak cały Twój set!
Mogę ją dorzucić do pozostalych ikon? Oczywiście z informacją o autorze, i linkiem do reszty zestawu, jesli masz gdzieś go publicznie wystawiony.
[#19] Re: Konkurs na ikony do GoADF

@vojo, post #18

Jasne, ze mozesz
A link do pozostalyych jest tu
link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem