[#1] muza full wypas
dziś mam dla państwa moje najnowsze wirtuozerskie dzieło w DigiBoosterze. cool Choć w zasadzie to tylko kilkuletni dużokanałowy śmietnikowy xm z samplami nie wiadomo skąd, przekształcony mozolną pracą w 4-kanałowy DBM (4, bo pierwotnie miałem przerobić go na rasowego moda, ale że byłby problem z przeniesieniem samplów między tymi formatami, to sięgnąłem właśnie po DigiBooster). I w ogóle to możliwe, że już go tu gdzieś kiedyś publikowałem.



w zasadzie to wersja preview, bo skoro już żem go przerobił na DBM, to można by tych kanałów znów kilka dodać i zrobić ładniejsze nutki, jakiś wypaśiony panning i efekty, zamiast cisnąć się w 4 i trzymać specyfikacji modów. A w ogóle to z DigiBoostera jest tylko video, bo dźwięk idzie z OpenMPT, bo nadal nie brzmiało to do końca jak powinno, a tera nie chce mi się kombinować. Ale dbm możecie sobie pobrać o tu.
modek oczywiście konwertowany do dbm był na prawdziwym wompierzu, a nie na imitacji Amigi, aczkolwiek celem uwiecznienia tego oto obrazu musiałem już uciec się do WinUAE i AOS4.1.
[#2] Re: muza full wypas

@snajper, post #1

dobre tak w stylu lotus II
[#3] Re: muza full wypas

@Dorian3d, post #2

dzięki :) pokłony Właśnie w coś takiego celowałem.
[#4] Re: muza full wypas

@snajper, post #1

Dla mnie trochę kakofoniczne. Ale ważne, że Ci się chce .
[#5] Re: muza full wypas

@snajper, post #1

pierwotnie miałem przerobić go na rasowego moda, ale że byłby problem z przeniesieniem samplów między tymi formatami


Dlaczego problem? Przecież to są sample z 30-letnich modów, tylko że jakiś miszcz przekonwertował je na wav ;)
[#6] Re: muza full wypas

@snajper, post #1

Bardzo fajne, zrób proszę w mod.
[#7] Re: muza full wypas

@Jazzcat, post #5

Dlaczego problem? Przecież to są sample z 30-letnich modów, tylko że jakiś miszcz przekonwertował je na wav ;)


problem byłby głównie z tym, że mi się nie chce szukać i sprawdzać każdego sampla po kolei. :P bo brzmienia instrumentów po nazwach to tak średnio jestem w stanie skojarzyć korzystając ze swojej "obszernej" wiedzy w tej dziedzinie. ;)

@Ralpheeck: jak już te właściwe sample znajdę, to zrobię. :) Póki co w mod w podobnych klimatach mam coś takiego. Tylko to jest lipne, bo ma jeden kilometrowy sampel i trochę krótkie jest.
[#8] Re: muza full wypas

@snajper, post #7

problem byłby głównie z tym, że mi się nie chce szukać i sprawdzać każdego sampla po kolei. :P bo brzmienia instrumentów po nazwach to tak średnio jestem w stanie skojarzyć korzystając ze swojej "obszernej" wiedzy w tej dziedzinie. ;)


Nie musisz szukać, wystarczy że skonwercisz je z powrotem do IFF-ów. Jest np. taki tool SoundBox, idealny do tego typu rzeczy. Korzystam z niego od lat.
[#9] Re: muza full wypas

@snajper, post #1

Przesluchalem caly i nie jest zly da sie tego sluchac
Jak na pierwszy mod z samplami ST01: nie kaleczy ucha
Beawo ty OK
Poprosze wersje mod
[#10] Re: muza full wypas

@HOŁDYS, post #9

Na AmiParty compo z tym, za rok!! szeroki uśmiech
[#11] Re: muza full wypas

@David, post #10

ee no, nie przesadzajmy. :P

@Jazzcat: ok, dzięki za to narzędzie. Może przyda się jeszcze kiedyś, bo póki co już sobie wszystkie sample poodnajdywałem. :) Przypomniało mi się, że te 16-bitowe wavy wziąłem z paczki ST-01_REMASTERED i w sumie było ich chyba tylko 4, a pozostałe były 8-bit :) (ale też je wyszperałem w st-packach zrzuconych wgetem z aminetu).

@Hołdys: dzięki. :) modek jest prawie gotowy, jak tylko parę rzeczy tam dopnę, to wrzucę link.
[#12] Re: muza full wypas

@snajper, post #11

modek: -> tu <-.
choć w paru miejscach jeszcze mi się to nie podoba, tj. tam, gdzie nutki na 1 kanale są bardzo nisko, (gdzieś koło A3 - w zasadzie to można by te kilka nutek podnieść 1 oktawę i wielkiej różnicy by to nie robiło), oraz tam gdzie jest vibrato w 3 patternie na 3 kanale, bo w mod ciężko usłyszeć, że tam jest jakikolwiek efekt. :/

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 20:21:02 przez snajper
[#13] Re: muza full wypas

@snajper, post #12

leci ~50-sekundowy apdejt, dodanie trochę przestrzeni gitarce i kilka innych dupereli. Po południu ostatnie szlify. Dobranoc.

[#14] Re: muza full wypas

@snajper, post #13

elo wklejam ostatnią wersję na miłego piątka, bo tamta miała *ujowy koniec, ta ma mniej wujowy i ogólnie poprawiona. Miejscami coś przycisza, nie wiem czemu.



Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 06:20:06 przez snajper
[#15] Re: muza full wypas

@snajper, post #14

Momentami fajne, momentami mniej fajne. Najważniejsze że robisz w życiu to co najbardziej lubisz.
[#16] Re: muza full wypas

@snajper, post #14

Jak kolega wyżej, są czystsze i brudniejsze momenty, którym warto by się przyjrzeć.

Miejscami coś przycisza, nie wiem czemu.


W którym momencie? Może tam gdzie używasz niższych dźwięków.
[#17] Re: muza full wypas

@nogorg, post #16

no to sobie posiedzę nad tym jeszcze

W którym momencie? Może tam gdzie używasz niższych dźwięków.


hmm, na tym video to faktycznie nie słychać, widocznie pomyliłem z którymś z wcześniejszych. Przy nagrywaniu z WinUAE miejscami trochę ściszał całość, nie wiem od czego to zależy, bo w jednych nagraniach takie zjawisko występuje, a w innych nie.
[#18] Re: muza full wypas

@snajper, post #14

Dla mnie za bardzo oldddddskulowe.
[#19] Re: muza full wypas

@snajper, post #14

To rewelacja udostępnisz plik ?
[#20] Re: muza full wypas

@Dorian3d, post #19

proszę bardzo, wersja na dzień dzisiejszy...
[#21] Re: muza full wypas

@snajper, post #20

OK
[#22] Re: muza full wypas

@Dorian3d, post #21

to taki inny lotusowy track dla odmiany . Zrobiłem go parę lat temu i w sumie chyba jest spoko, tylko dość krótki (1:40).



dałnlołd http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=31484912984977875058.
[#23] Re: muza full wypas

@snajper, post #22

Większość Twoich modków ma jeden i ten sam problem – nie słyszysz, że sample nie stroją. Tu może to zjawisko nie jest bardzo bolesne, ale odczuwalne.
[#24] Re: muza full wypas

@snajper, post #22

Jak miał bym się przyczepić to brakuje mi solówki bez bitu i basu, takie zwolnienie ale to już kwestia gusta.
[#25] Re: muza full wypas

@Krashan, post #23

mam gorszy słuch na jednym uchu, to jestem usprawiedliwiony. A że niektóre sample w tym konkretnym modku na C5 grają zupełnie inną nutkę niż C, to potraktowałem jako utrudnienie na wyższym poziomie robienia modków.
[#26] Re: muza full wypas

@snajper, post #25

dalej męczę lotusa. siedzi, pije i chrupki


jakby ktoś chciał ściągnąć, to tu.

to dzisiejsza wersja - przede wszystkim doszły 2 kanały dla upchnięcia pianinka i przeszedłem na Impulse Tracker (w sumie niepotrzebnie, bo równie dobrze mógłby być MOD). Przede wszystkim wywaliłem sampla DigDug, bo jakiś typ na modules.pl czy innym mało ważnym portalu kiedyś się czepił, że digdug to coś tam... No, jednym słowem mają tam najwyraźniej swoje dziwne zwyczaje i rytuały, do których zalicza się nie stosowanie digduga, ale nie wnikam. Ostatecznie w kilku miejscach jest na pewno fajniej, w innych może mniej fajniej. Pozostawiam to już Państwa ocenie, udając się na obiad.

btw - jako że niniejszym zużywam swoją dzienną rację postów, pozwolę sobie wtrącić komentarz odnośnie dzisiejszego "śmisznego" newsa spod pióra red. recedent-mana. Otóż - ten żart byłby śmieszny, gdyby nie był co najmniej nietaktowny, godząc w osoby napiętnowane jako podszyty szyderstwem z niedoli owychl która to nieśmieszność została dodatkowo spotęgowana wadliwym - jak się później okazało - działaniem ograniczenia faktycznie wprowadzonego. Jednym słowem - żartować to trza umić.

* w sensie ten digdug nadal jest w modułku, tyle że nieużywany
** pióra recedent-mana, he he, czaicie? Że niby recedent jest ptakiem. Taki dowcip mi wyszedł niechcąco. katurlanie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 20:35:29 przez snajper
[#27] Re: muza full wypas

@snajper, post #26

Jeździłbym przy tym!

PS. Po kieliszku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem