[#1] Nowe polskie piosenki na Amidze
Znalazłem utwory 8bit 22000hz iff mono..... nowe kompozycje i troche starych chyba znajde wiecej bo gdzies widzialem zagraniczne link

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 08:59:50 przez Jupiler
[#2] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@Jupiler, post #1

Audacity przerabia dowolne MPczy na IFF, nie rozumiem po co tu "szukać"
[#3] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@Tomuś, post #2

Juz odpowiadam aby sobie posłuchać na rzeczywistej amidze 600 z CF nowsze kawałki i np mój syn jest tym zachwycony bo to "działa na starym komputerze"
[#4] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@Jupiler, post #3

A ile syn ma lat?
[#5] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@ZbyniuR, post #4

8 lat mu "stuknie"
[#6] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@Jupiler, post #3

No właśnie, ściągasz dowolne Mp3 z yt lub innego "legalnego" miejsca wrzucasz do Audacity, przerabiasz na iff 8bit 44khz mono i słuchasz tego na Amidze szeroki uśmiech
Chodzi mi o to że nie trzeba szukać gotowców, można łatwo je zrobić samemu.
Na mojej A500 z proteiną słuchałem na HippoPlayer iff 8bit 44kHz mono, niestety każde "kliknięcie" powodowało przerwanie odtwarzania na 1-2s.
[#7] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@Jupiler, post #1

Jak ktoś ma coś lepszego niż a500 to chyba lepiej miec w ADPCMie
[#8] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@Tomuś, post #6

A nie lepiej SPotify kupić za 19,99 / m-c i mieć od razu wszystko?

Takie to drogie?
[#9] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@David, post #8

Na Amidze?, daj linka.
[#10] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@Tomuś, post #6

Ok.Robiłem to poniewz że moja Amiga 600HD30MB(kupiona w 2020) i moje "poranne modyfikacje" czyli CF 2GB i teraz 2MBchip +null todem+DF1).
Mam jakieś wstepnie problemy z Audacity ,sciagnełem go i w sumie ładuje te maine sound iffy i widze ze fajnie radzi sobie z szumem ale za to jakos "na tacy" nie chce zapisywac formatu Amigi (może jakis plugin).
Kawałki znalazłem w GoldWave 6.x ale do konca nie jestem zadowolony z jakosci pracy(pracuje nad tym). zreszta w czasach KW.Sample 44khz proteina obsluguje takie wartosc?


Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 19:49:35 przez Jupiler
[#11] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@michal_zukowski, post #9

Na Amidze?, daj linka.


Cierpliwości
[#12] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@michal_zukowski, post #7

a jak ma wompierza, to se puszcza mp3.
[#13] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@Jupiler, post #10

Dajesz "Export>Eksportuj dźwięk" i z listy wybierasz "Inne nieskompresowane pliki" a z kolejnej listy "IFF" ustawiasz 8 bit i ma działać
[#14] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@Jupiler, post #10

Robisz to źle. SOX taki program znajdź. Przy nim najlepiej jest redukowany szum i ma parę innych bajerów i nagrywa do 8svx (amiga iff).
[#15] Re: Nowe polskie piosenki na Amidze

@Tomuś, post #13

No tak jest wyjscie w Audacity na Amige;Dziwne ze tego nie zauwazyłem choc wczesniej wchodziłam w niekompresowane pliki;
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem