[#1] Potrzebne.... Drzwi
Cześć. Obrazek mówi za siebie

Nie mam pojęcia jak to nawet miałoby wyglądać.
Chodzi o drzwi w pionowej ścianie (tam gdzie jest place Holder)

Dzięki
[#2] Re: Potrzebne.... Drzwi

@peceha, post #1

O rany, ales Pan wymyslil...
Wymieszales rozne rzuty i grubosci scian.
Moj pomysl to taki zeby w tym miejscu dac jakas zapadnie albo rozsuwana podloge.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 21:52:32 przez Phibrizzo
[#3] Re: Potrzebne.... Drzwi

@Phibrizzo, post #2

Co do grubości ścian to fakt że pozioma jest 3x węższa od pionowej ale to nawet pasuje (a przynajmniej ułatwiło mi pisanie, hehe)
Jak nie wymyślę widoku drzwi z góry /boku i czegoś tam jeszcze to pewnie wstawię te od frontu.



Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 21:59:38 przez peceha
[#4] Re: Potrzebne.... Drzwi

@peceha, post #1

IMO coś w rzucie ukośnym musisz dać. Tak żeby było widać, że się otwierają.
[#5] Re: Potrzebne.... Drzwi

@recedent, post #4

No właśnie...
I będę musiał zmienić otwieranie drzwi widzianych od frontu bo teraz one jadą do góry (co trochę przeczy rysunkowi drzwi otwartych bo brakuje tej podniesionej kraty ale... Brakujący Szczegół który ciężko wypatrzeć) szeroki uśmiech
[#6] Re: Potrzebne.... Drzwi

@peceha, post #3

Zeby to wygladalo duzo ladniej, to poziome murki musza skladac sie z 2 kafli, jeden nad drugim. Pierwszy to sciana z ceglami od boku tak jak tutaj ale na calej wysokosci a drugi to wlasnie gora murku, taka jak kafle pionowe.
Musialbys dodac wiele kafli podlogi z cieniami a drzwi niestety musza wygladac jak pasek od gory ale wtedy cienie na podlodze, wlasnie spowoduja efekt wiekszej czytelnosci i "atrakcyjnosci" grafiki w tym rzucie.
[#7] Re: Potrzebne.... Drzwi

@selur, post #6

Czyli wrócę do pierwszej wersji gdzie miałem podzial taki jak napisałeś.
Postanowiłem to zmienić jednak bo poziomy murek jakby pomniejszał wolną przestrzeń, przynajmniej w moim odczuciu.
Ale widzę że masz tutaj rację.
[#8] Re: Potrzebne.... Drzwi

@selur, post #6

Zakładam że o taki podział Ci chodziło. Większe kafle (znaczy cegły) , więcej detali można dodać.. Większe pole do popisu OK


Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 23:32:23 przez peceha
[#9] Re: Potrzebne.... Drzwi

@peceha, post #7

Zawsze mozesz zrobic typowy rzut z lotu ptaka i wtedy nie bedzie niczym problemu ale to najmniej atrakcyjny rzut w grafice gier. Takze to jak zwykle wybor miedzy "pieknem a uzytecznoscia"
[#10] Re: Potrzebne.... Drzwi

@peceha, post #8

Niedokladnie o taki.
Jesli koniecznie chcesz zeby sciana skladala sie z 1 kafla 16*16 pixeli, proponuje siegnac do starych gier np. serii Gauntlet.
[#11] Re: Potrzebne.... Drzwi

@peceha, post #1

Użyj tej samej grafiki.
[#12] Re: Potrzebne.... Drzwi

@WyciorX, post #11

Witam.
Zlikwiduj środkowe kraty i daj wypełnienie ciemnoszare.
A drzwi w pionowych ścianach zrób czarne i ewentualnie jeszcze klamki.
Nie montuj okienek zwłaszcza w liczbie 10.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 17:44:29 przez ted
[#13] Re: Potrzebne.... Drzwi

@ted, post #12

Te klamki to dobry pomysł bo myślę że dobrze narysowane pomogły by w rozpoznaniu drzwi w tym rzucie.
Nie chce jednak trącić tygodnia na robienie klamek szeroki uśmiech (kiedyś jednak do tego wroce i wkładkę tak pokombinuje).
Teraz jednak Zrobię jak WyciorX zaproponował - przynajmniej efekt będzie po 30 sekundach pisania ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem