[#1] Do dokończenia - na zachętę
https://www.xtdmusic.eu/download/nazachete.mod

Robiłem mały test i strzeliłem taki początek modułu. Jak ktoś chce - niech chwyta i coś dopisze.

(test polegał na tym, że starałem się wykorzystać kilka pluginów, które już wstępnie by mi odpowiednio zjechały parametrami dźwięku, żebym nie słyszał kolosalnej różnicy po przetworzeniu do ProTrackera; ostatecznie stwierdziłem, że robienie w mono styka).

A jakby się ktoś zabrał i chciał, żebym potem coś dopisał (albo może ktoś inny) to też będzie fajnie.
[#2] Re: Do dokończenia - na zachętę

@XTD, post #1

Meh, mało i same sekwencje :P
[#3] Re: Do dokończenia - na zachętę

@AceMan, post #2

No to masz więcej pola do popisu!
[#4] Re: Do dokończenia - na zachętę

@AceMan, post #2

Meh, na zachętę, można wywalić pierwszy pattern, wstawić coś własnego, ja się chętnie podłączę.

Zresztą, od jakiegoś czasu mówię, że chętnie się podłączę, zamiast zaczynać.

A same sekwencje, owszem, bo to szkielecik - perka i coś do perki. Dwa kanały puste.

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 18:37:09 przez XTD
[#5] Re: Do dokończenia - na zachętę

@XTD, post #4

nikt nie umie, to ja zrobię.





download

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 01:52:14 przez snajper
[#6] Re: Do dokończenia - na zachętę

@snajper, post #5

W deche
[#7] Re: Do dokończenia - na zachętę

@Ralpheeck, post #6

to jeszcze wersja po poprawkach, feat. Maryla Rodowicz



[#8] Re: Do dokończenia - na zachętę

@snajper, post #5

nikt nie umie, to ja zrobię.

I bardzo fajnie. :)
Myślałem wprawdzie, że ktoś dorzuci fragment i przekaże następnemu chętnemu, ale tak też jest spoko. :) W sumie pewnie by się wielu chętnych i tak nie znalazło.
Stylistycznie to miejscami trochę przypomina kawałki z początku lat 90-tych puszczane na giełdach ("Maras" albo słynny "Anty-Atari Song") - ludzie je uwielbiali. :)
[#9] Re: Do dokończenia - na zachętę

@snajper, post #7

Bardzo dobre snajper! Zrobi ktoś do tego jakieś demo w AMOSie z motywami Akademii Pana Kleksa ? Tak, perfidnie "weźmy i zróbcie"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 10:39:33 przez MarX
[#10] Re: Do dokończenia - na zachętę

@snajper, post #7

Lata temu by nie przeszedł, bo ms za dużą pojemność i nie wszedłby na dyskietkę nawet scrunchowny. Znacie jakiś znsny moduł który ma taką dużą objętość?
[#11] Re: Do dokończenia - na zachętę

@Ralpheeck, post #10

Znacie jakiś znsny moduł który ma taką dużą objętość?
„Professional Tracker” H0ffmana ma ponad 1,7 MB.
[#12] Re: Do dokończenia - na zachętę

@Ralpheeck, post #10

Lata temu by nie przeszedł, bo ms za dużą pojemność i nie wszedłby na dyskietkę nawet scrunchowny.


wiem, ale w końcu to żaden konkurs, to co się będę kisił. :)
mogłem go trochę ścisnąć za cenę jakości sampli, wtedy by ważył prawie 2x mniej (co nadal na dyskietkę DD pewnie by nie weszło). Albo powycinać ledwie słyszalne fragmenty.
jakby ktoś chciał pobrać tamtą wersję https://megawrzuta.pl/download/1590d73ff606c190364e23bf7d5f9429.html

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 04:49:58 przez snajper
[#13] Re: Do dokończenia - na zachętę

@snajper, post #12

OK.
W takim razie, skoro już się rozpędziliśmy...

https://www.xtdmusic.eu/download/onlychipandrenoise.xrns

To jest taka moja zabawa w Renoise'ie (3.3.2 - najnowsza wersja potrzebna).

Pierwszy pattern pokazuje motyw bez żadnych efektów i jest wstawiony tylko po to, żeby pokazać różnicę w brzmieniu w kolejnych patternach. A kolejne patterny to są te same dźwięki, ale z dodanymi efektami Renoise'a.

Może się komuś przyda jako inspiracja albo jako coś do dokończenia.
[#14] Re: Do dokończenia - na zachętę

@XTD, post #13

wziąłem sobie to wczoraj i zrobiłem Makłowicz Mixa (inspirowanego bububububu). Tańczący banan Przynajmniej była okazja trochę naumieć się Renoise'a. Bo wcześniej też coś w nim próbowałem, ale nie chciało mi się szukać wszystkiego na ślepo w interfejsie, a tym bardziej w manualu.

[#15] Re: Do dokończenia - na zachętę

@snajper, post #14

Tam w tle słyszę, że coś całkiem ok robisz z melodią. Niepotrzebnie nanosisz te odgłosy, spokojnie byś to pociągnął ładnie bez tego. Rzuć plik Renoise'a. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem