[#1] AmigaNews.net
Hej!

Uruchomiłem niedawno pod adresem AmigaNews.net agregator newsów. Jego główną funkcją jest możliwość przeglądania na Amigach, w iBrowse. AWeb ma pewne problemy. Oczywiście można też przeglądać na współczesnych sprzętach, PCetach, tabletach, itp.

Miniatury do zajawek są konwertowane na 32 kolory, a pełne treści newsów upraszczane i czyszczone ze zbędnego kodu, którego iBrowse nie interpretuje.

Strona zbiera newsy z kilku amigowych serwisów - można sobie wybrać źródła w ustawieniach.

Chętnie poznam Wasze opinie i sugestie.

Łukasz
8
[#2] Re: AmigaNews.net

@vfxgeek, post #1

Chciałem kiedyś, ale rozsądek (czytaj: "nie dołożę sobie kolejnej rzeczy") zwyciężyło.
Świetna inicjatywa. OK

Można by dorzucić jeszcze kilka linków (np. exec), skoro jest mechanizm "zaptaszkowania" z których kanałów ma się wyświetlać.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 17:50:12 przez adam_mierzwa
1
[#3] Re: AmigaNews.net

@adam_mierzwa, post #2

Dzięki!
Sprawdzę możliwość dodania Exec'a.

Łukasz
[#4] Re: AmigaNews.net

@vfxgeek, post #1

Podoba mi się, pomysł i wykonanie OK
2
[#5] Re: AmigaNews.net

@vojo, post #4

Dzięki!
[#6] Re: AmigaNews.net

@vfxgeek, post #1

Super to się prezentuje, kolego, good job!
1
[#7] Re: AmigaNews.net

@mccnex, post #6

Mam nadzieję że będzie przydatna.
[#8] Re: AmigaNews.net

@vfxgeek, post #1

SUPER inicjatywa. Ja bym poprosił o dodania aminetu last 14 days.

Kiedyś dawno temu o czymś takim marzyłem atu proszę.
+1
4
[#9] Re: AmigaNews.net

@Wankowicz, post #8

Z dodaniem Execa nie będzie problemu.
Natomiast zastanawiam się nad aminetem - ilość plików które tam dodają dziennie potrafi przekraczać 10 i każdy z nich pojawiałby się jako news, zalewając tablicę. Być może Aminet dodam domyślnie wyłączony - samodzielnie trzeba będzie włączyć go w ustawieniach.
[#10] Re: AmigaNews.net

@vfxgeek, post #9

nie przesadzalbym. teraz bylo duzo plikow, ale wciaz patrzac na ostatnie 10 dni to jest 2,8 pliku na dobe :)

ps: obczailem wczoraj dzialanie przycisku DONATE na tej stronie, polecam innym :D

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 11:12:48 przez juen
[#11] Re: AmigaNews.net

@juen, post #10

Dzięki za wpłatę! :)
[#12] Re: AmigaNews.net

@vfxgeek, post #9

Bardzo fajny pomysł i że opracowałeś to pod kątem klasyka. OK W ten sposób na klasyku (bez ppc itp). będzie można obejrzeć coś więcej niż tylko aminet.

Aminet ma swoje newsy i nie wiem czy warto je tutaj dodawać. Zainteresowany wrzuci sobie aminet i je znajdzie.
1
[#13] Re: AmigaNews.net

@Rafał A-3000, post #12

Pod IBrowse (AWeb też) nie wczytują się obrazki.
PS Przelewik poszedł OK



Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 12:13:14 przez _arti
[#14] Re: AmigaNews.net

@_arti, post #13

Dzięki!

Co to za wersja iBrowse? Bo coś zupełnie się tam strona rozsypała.
[#15] Re: AmigaNews.net

@vfxgeek, post #1

Ja od ponad 20 lat używam do tego czytników RSS. A od 12 lat się ze sobą synchronizują między wszystkimi używanymi urządzeniami. Ale jeżeli ktoś nie używa RSSów to będzie całkiem przydatne. OK
[#16] Re: AmigaNews.net

@vfxgeek, post #14

Najnowsza, 2.5 zdaje się.
[#17] Re: AmigaNews.net

@_arti, post #16

To bardzo dziwne. Powinno być tak w 2.5.5:

3
[#18] Re: AmigaNews.net

@vfxgeek, post #17

Zerknąłem w kod i zauważyłem, że strona korzysta z JS do ustawiania pewnych elementów a ja miałem ten kompletnie wyłączony Teraz już wszystko jest jak należy.

Zasugeruję kilka zmian:
- przede wszystkim ISO-8859-2 zamiast UTF-8 - pozwoli to zachować polskie znaki na amigowych przeglądarkach;
- przerobiłbym też górę - zrobił ją troszkę mniejszą (logo jest ogromne i skalowane w dół, co też zabiera trochę mocy);
- można też zredukować ją do jednej kolumny (logo/grill a pod spodem opcje) i zrobić całość w palecie MagicWB, by zaoszczędzić trochę kolorów i ditheringu na słabszych Amigach;
- miniaturki - nie wiem, jak by to wyglądało ale może konwertowanie ich do 16-kolorowej Rebel's Palette też by pomogło;
- fonty - ciut mniejsze - 14-15px dla tytułów, 12-13px dla tekstu;
- całość można odpalić pod classic.amiganews.net na przykład żeby nie psuć tego na normalnych przeglądarkach;
[#19] Re: AmigaNews.net

@_arti, post #18

Super, dzięki za uwagi!

JS jest używany, żeby zrobić stronę nieco responsywną na różnych rozdzielczościach.
Kodowanie to jedna z pierwszych rzeczy, które będę poprawiał.
Pomyślę jak jeszcze można uprościć stronę dla słabszych maszyn.
[#20] Re: AmigaNews.net

@_arti, post #18

Jak będziesz miał chwilę, to podrzuć mi proszę print screena jak to u Ciebie wygląda. Dzięki!
[#21] Re: AmigaNews.net

@vfxgeek, post #20

Na IBrowse wygląda zasadniczo tak samo, jak u ciebie tylko brak polskich znaków (fonty ISO z Aminetu). A, no i ja testuję też na swoim CleanWB, w 640x256.
1
[#22] Re: AmigaNews.net

@vfxgeek, post #1

Fajne OK Brawo OKOKOK
1
[#23] Re: AmigaNews.net

@_arti, post #21

Hej!
Właśnie uruchomiłem wersję 1.0 http://AmigaNews.net

Zmiany:

- bug-fixy i optymalizacja działania
- nowe źródła newsów: aminet, eXec.pl, AmigaOne.pl oraz AmigaFrance.com
- domyślnie wszystkie źródła nie-anglojęzyczne są wyłączone - trzeba je ręcznie włączyć w ustawieniach)
- ulepszone skalowanie interfejsu dla niższych rozdzielczości
- poprawne kodowanie polskich znaków w systemie ISO

Jeżeli wcześniej wchodziliście na AmigaNews.net to wszystkie nowe źródła będą nieaktywne i trzeba je ręcznie wybrać w ustawieniach.




Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 16:03:40 przez vfxgeek
6
[#24] Re: AmigaNews.net

@vfxgeek, post #23

Pobawiłem się trochę PPaintem i przygotowałem header w palecie MagicWB (logo oczywiście jako zaślepka tylko) ale myślę, że da się z tym pokombinować i np. z 16-kolorową Rebels Palette przygotować coś lekkiego i bez ditheringu.

[#25] Re: AmigaNews.net

@_arti, post #24

Nieźle to wygląda!
Zdecydowanie nie chciałbym tworzyć osobnych interfejsów dla różnych rozdzielczości/systemów. To problem przy aktualizacjach. Ale pomyślę, może da się połączyć oba interfejsy :)
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem