[#31] Re: Invanoid

@selur, post #27

po zniszczeniu Ufoka wyskakuje "file not found


Z edytowałem archiwum z grą i już działa poprawnie . Demo gry ma 14 leveli.
[#32] Re: Invanoid

@djpiotrs, post #31

Prace nad grą trwają ... . Przybywa więcej zróżnicowanych poziomów gry , jak i zmienia się delikatnie grafika. Jest więcej efektów dzwiękowych. Wydanie pełnej wersji przeciągnie się troszkę w czasie.
Po walce z bosem są bonusy w postaci dodatkowych ball , lub zwiększenie mocy pancerza paletki lub rakiety(fire) - chyba, być może zrezygnuję z tej opcji. Staram się jak najbardziej uatrakcyjnić grę i zwiększyć grywalność.

[#33] Re: Invanoid

@djpiotrs, post #32

A czy rozważałeś może by połączyć z Arkanoidem i Space Invaders również grę Asteroids? Pasuje do nazwy.

W Asteroids steruje się stateczkiem na środku ekranu, można się obracać, lecieć do przodu i do tyłu i rozwalać asteroidy, które latają po przestrzeni kosmicznej.

Oczywiście żartuję.

Moje uwagi i pytania:
  • Czy są power-upy, które można złapać i np. rozszerzają naszą paletkę, albo przyklejają piłeczkę?
  • Uważam, że jak nie uda nam się odbić piłeczki, powinniśmy tracić życie od razu, a na początku kolejnej szansy piłeczka powinna przykleić się do paletki.

Nie mogę się doczekać finalnej wersji gry. Życzę powodzenia.
[#34] Re: Invanoid

@Hexmage960, post #33

Wlasnie Hexmage taki motyw z asteroidami mam juz od 30 etapu., ale paletka jest na dole.
[#35] Re: Invanoid

@djpiotrs, post #32

Dla zainteresowanych
4
[#36] Re: Invanoid

@djpiotrs, post #35

o faza to do pobrania ?
[#37] Re: Invanoid

@djpiotrs, post #35

Czemu od górnej krawędzi piłka się odbija jakby od narożnika? lecąc w górę i w lewo powinna po odbiciu lecieć w dół i w lewo, chyba że to takie utrudnienie.

Bardzo ładna grafika i klimat kosmiczny. Animacja przy uderzeniu wroga piłką też super :) brawo

PS. Zawsze walczyłem z pomarańczowym ekranem podczas uruchamiania czegokolwiek w Amosie żeby to zatuszować :)
[#38] Re: Invanoid

@tukinem, post #37

Czemu od górnej krawędzi piłka się odbija jakby od narożnika?


Bo tak ma być!
1
[#39] Re: Invanoid

@djpiotrs, post #38

Chomik zabezpieczony hasłem :(
Jak można pobrać demo?
[#40] Re: Invanoid

@rygar997, post #39

Grywalne demo gry Invanoid w pliku adf HD. Zmień w emulatorze odczytywanie dyskietek z DD na HD.
Wersja gry v0.51
link
[#41] Re: Invanoid

@djpiotrs, post #40

Dzięki za ponowne udostępnienieOK
[#42] Re: Invanoid

@djpiotrs, post #40

Również Tobie dziękuję, DJPiotrs, za udostępnienie dema swojej gry.

P.S. Hej, czy mógłbyś udostępnić format DD lub LHA swojej gry?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2023 23:26:54 przez Hexmage960
[#43] Re: Invanoid

@djpiotrs, post #40

Kurczę, pobrałem ADF, ustawiłem na HD 3,5'' i mam tak:


Kickstart 3.2, 030, AGA - to tak w razie pytań
[#44] Re: Invanoid

@djpiotrs, post #40

Pozwalam sobie zamieścić poniżej gameplay z gry:
2
[#45] Re: Invanoid

@tukinem, post #43

Zrob sobie RAD: HD i nagraj obraz, potem uruchom lub przekopiuj na twardy dysk.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem