[#1] Blackest Crypt - 5 nowych map do Black Crypt
Siema.
Jakiś czas temu spłodziłem sobie dla zabawy mapki do Black Crypt, a że gierce niedawno strzeliło 30 lat to dobry czas by wypuścić do niej pierwszy w historii dodatek. :)
5 map to w sumie takie demo, ale daje 3 godziny grania. Jest kilka zmian w rozgrywce więc dobrze przeczytać readme.
Najnowsza wersja Blackest Crypt jak i dokumentacja formatu pliku mapy + dane przedmiotów, potworów i struktur pod linkiem:
http://id909.prv.pl/blackcrypt/main.html

Pozdrawiam. :)

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2023 21:05:33 przez ID909
16
[#2] Re: Blackest Crypt - 5 nowych map do Black Crypt

@ID909, post #1

Czy można w to grać jak się nie grało w BC? To są jakieś dodatkowe mapy czy podmiana starych?
[#3] Re: Blackest Crypt - 5 nowych map do Black Crypt

@Jield, post #2

Podmienia się plik ze starymi mapami więc nie ma problemu zagrać nie znając podstawy. Nie jest to kontynuacja. Mapy są jednak trochę trudniejsze niż oryginał. :)
[#4] Re: Blackest Crypt - 5 nowych map do Black Crypt

@ID909, post #1

Wypuściłem wersję 0.1.1.

Poprawione teksty. Wyleciało trochę ubrań i nisz. Pojawiło się więcej jedzenia i odtrutek. HP złodziei poszło w dół. Małe zmiany w innych przedmiotach.

Nowy link w pierwszym poście. Niestety trzeba wystartować grę od nowa by zobaczyć zmiany.
Pozdrawiam. :)

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 19:41:44 przez ID909
1
[#5] Re: Blackest Crypt - 5 nowych map do Black Crypt

@ID909, post #1

Wrzuciłem wersję 0.1.2 z małymi poprawkami (dalej 5 map) i dodałem podstronę z formatem pliku mapy, ale są i np. dane przedmiotów jeśli kogoś to interesuje.

Pozdrawiam. :)

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 00:42:58 przez ID909
7
[#6] Re: Blackest Crypt - 5 nowych map do Black Crypt

@ID909, post #1

Świetna robota! OK

Trzeba będzie pomyśleć nad dekompilacją tilesów i grafik do tej gry.
1
[#7] Re: Blackest Crypt - 5 nowych map do Black Crypt

@Koyot1222, post #6

W sumie to mnie ciekawi czy nawet da się dołożyć grafikę np. wodopoju, bo ma tylko z odległości jednego pola, dwa małe obrazki z drugiego i trzeciego może by się zmieściły w pamięci. ;) Ale może obgadamy przy gamedevie jak się odbędzie w tygodniu. :) No i sposób by rozdzielić ładowanie konkretnych tilesów i potworów od numeru poziomu bo tego przez te lata nie ogarnąłem.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2024 01:40:05 przez ID909
1
[#8] Re: Blackest Crypt - 5 nowych map do Black Crypt

@ID909, post #7

Ale może obgadamy przy gamedevie jak się odbędzie w tygodniu.

Chłopaki przesunęli na marzec W razie czego, podreptamy sobie sami. Przy okazji planszówkę się przetestuje
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem