[#1] Chaos Arena
Cześć!
Popełniliśmy kolejną grę.
Chaos Arena się zwie a powstała na Decruncha ponieważ KaiN stwierdził że nie wypada się tam pokazać z pustymi rękami :)

Zasady są proste.

Sterujecie wojownikiem który musi zepchnąć z Areny wszystkich innych i jak mawiał Connor McLeod zostać może tylko Jeden. (Nie jest to przypadek że w opowieści tej pojawia się również piorun)
Wojownikiem sterujemy joystickiem lub klawiaturą wedle wyboru.
Graczy może być naraz aż 6.
Kontroler w menu aktywujecie fire lub odpowiednim shiftem.
Dodatkowo możecie sobie zaprosić kilka botów do imprezy na 12 wojów w sumie.

Proste? Proste...

...nie do końca.
Wszyscy wyglądają identycznie więc najpierw musicie się zorientować kto jest kim. Macie na to jakieś 3 sekundy po starcie a potem zaczyna się impreza.
Dodatkowo Arena się rozsypuje i jest coraz mniej miejsca.

Piorun miał być...
tak... Jeśli zdarzy się, że wypadniecie z obiegu a koledzy jeszcze tańczą, to możecie przejąć kontrolę nad piorunem i spróbować zrobić trochę zamieszania. Nie macie kontroli nad tym kiedy uderzy, ale już gdzie - owszem.




Grę pobierzecie z naszego ich.io
Chaos Arena
Dołączcie do naszego Facebooka
lub opowiedzcie nam o wrażeniach na Discordzie

a nade wszystko...

Dobrej zabawy przy grze życzymy.
/Last Minute Creations
7
[#2] Re: Chaos Arena

@softiron, post #1

Świetna gra. Bardzo płynna i szybka pomimo, że tylu graczy naraz jest.

Skoro projekt ukończony, to teraz następny w kategorii Sword & Sorcery? Ruszył konkurs na AmiGameJam 2022 ;)
[#3] Re: Chaos Arena

@softiron, post #1

A tutaj króciutki gameplay z gry:
1
[#4] Re: Chaos Arena

@tukinem, post #2

jak znam kolegów moich z Drużyny to pozwól że pojadę klasykiem:
"I got a baaad feeling about this..."
[#5] Re: Chaos Arena

@tukinem, post #2

Jak będziemy mieli coś gotowego przy okazji to wystawimy. Ale raczej nie, kończymy stare by z spokojnym sumieniem móc robić nowe. ;)

Co do samej gry - napisana w około ~1.5 tygodnia przed dekranczem, głównie recyklując kod z gernzów i innych naszych produkcji. Żadnej nowej technologii, ale co nieco zostało doszlifowane. Gameplay jak i kod zawiera mniej-więcej 5-10% tego co chciałem zawrzeć w mojej pierwszej produkcji na Amigę którą pokazywałem na RK13. O tamtym tytule cały czas pamiętam i można uznać że Chaos Arena to taka nieśmiała przymiarka pod reaktywację CastleHacka. Ale jeszcze trochę na to za wcześnie. ;)
2
[#6] Re: Chaos Arena

@zzielinski, post #3

jedyne co mi sie podoba w tym chaosie na ekranie, to ta grobowa muzyczka OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem