[#1] dziwna sprawa
czy to normalne, ze winuae wystartuje system z ktoryms uruchomieniem winuae dopiero ?

mam tak od jakiegos czasu, tzn. uruchamiam winuae, wczytuje konfig i niby zaczyna sie wgrywac amigaos, po czym wychodzi do windowsa a winuae sie zamyka... nie wiem co z tym zrobic, oczywiscie winuae najnowsze + Windows XP Pro z servicepackiem1

[#2] Re: dziwna sprawa

@engine, post #1

dobra sam sobie odpowiadam, te dziwne zwisy WinUAE są spowodowane AMIGA OS ROM Update, który jest wykonywany przez setpatcha z OS3.9

po wyłącznieu powyższego wszystko gra, ale z drugiej strony nie ma nowego execa itd. a dla kogość kto używa WinUAE jak normalnego AmigaOS to spora wada, czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić ? albo ma kontakt z autorem ?

[#3] Re: dziwna sprawa

@engine, post #2

Nigdy nie emulowalem Amigi, ale moze da sie to zrobic poprzez wyciagniecie modulow z AmigaOS ROM Update i ladowanie ich jakims programem na starcie systemu?
RemAPollo czy BlizKick to chyba nie beda, ale moze LoadModule lub jakis podobny program(?)

[#4] Re: dziwna sprawa

@engine, post #1

spróbuje, tylko nie wiem wlasnie czy problemu nie sprawia wlasnie to, ze wogole ROM jest patchowany, w kazdym badz razie dzieki :)

[#5] Re: dziwna sprawa

@engine, post #1

Hmmm... A nie da się zgrać zpatchowanego ROMu do pliku np. Kick39.rom i pominięcie procedury patchowania w starcie OS 3.9?

[#6] Re: dziwna sprawa

@George RAM, post #5

Nie, bo patche siedzą w RAM a więc w losowym obszarze pamięci a procedura patchująca ROM właściwe adresy wpisuje w momencie patchowania.

[#7] Re: dziwna sprawa

@engine, post #1

tak. ale znowu musze cos sprecyzowac, to wcale nie rom update wiesza winuae, pod setpatchem w startup-sequecne miałem C:picasso96fix i o dziwo po wywaleniu tego działa znakomicie z mapowaniem :)

no i kolejne pytanie co stracilem i czy wogole bylo potrzebne uzywanie tego patcha ? mam najnowsze WinUAE, WB w rozdziałce 1280x1024x32 narazie różnicy w używaniu nie zauważyłem, ale może o czymś powinienem wiedzieć ?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem