[#1] UAE-pare pytan
Naprawa mojej Amigi strasznie sie przedluza. Juz ponad 2 miesiace sie morduje bez niej i tak sie stesknilem, ze wczoraj juz nie wytrzymalem - uruchomilem UAE na swoim Duronie 750. Wszystko niby poszlo jak trzeba, sprawnie i szybko. System zbackupowany mialem na plycie CD. Przystosowalem go do braku PPC, zamienilem CGX na P96 i wszysto chodzi:). Mam jednak pare pytan do doswiadczonych uzytkownikow UAE.

1. Tam gdzie wlacza sie JIT trzeba usyawic jakis bufor. Ile tego przydzielic zeby bylo OK? Narazie dalem na maxa. Sa tez tam jakies ptaszki do zaznaczenia. Wy pewnie wiecie z doswiadczenia co warto a czego nie warto zaznaczac... wiec co warto?:)

2. W tej chwili jako amigowy dysk mam przydzielony katalog na windowsowym dysku. Jest to bardzo wygodne rozwiazanie jednak zastanawiam sie czy nie lepiej zalozyc plikopartycje? Czy do takiej plikopartycji bede mogl jakos wejsc i cos do niej kopiowac cz z niej kasowac z poziomu windowsa (xp)?

3. Dlaczego nie mozna wybrac trybu ekranu 24bitowego? Jest taylko 16bit i 32bit. Ten drugi to by mi nawet odpowiadal ale... przeokropnie wolno chodzi. W 16bit jest bardzo fajnie jednak to grzech uzywac takich trybow gdy sie ma karte gfx z 32MB (tyle ustawilem).

4. Co jakis czas wszystko na emulowanej Amidze zatrzymuje sie na kilka sekund. Dokladnie jeszcze nie ustalilem ale dzieje sie tak chyba podczas operacji dyskowych. Cos jakby dysk mial za malo buforow. AddBuffers nie za bardzo dziala wiec nawet nie wiem ile mam:). Tak prawde mowiac to blokuje sie wszystko oprocz wskaznika myszy. Czy to moze byc wina tego, ze uzywam katalogu jako dysku? Czy zalozenie plikopartycji pomoze?

5. Przy probie odpalenia PerfectPaint UAE "wychodzi z siebie":). Dokladnie w momencie gdy jest otwierany ekran PfPainta. To samo zauwazylem przy Crossfire2 i czyms tam jeszcze co zdazylem wczoraj sprawdzic (nie mam za wiele programow, bo wszystko jest na amigowym dysku ktory sie aktualnie lutuje w serwisie:)).

Dzien w ktorym prawdziwa sprzetowa Amiga znowu bedzie u mnie dzialalazbliza sie coraz wiekszymi krokami, jednak druga Amiga (chocby emulowana) moze sie w domu przydac. Tym bardziej, ze jest nas dwoch:). Dlatego cieszylbym sie gdyby sie udalo rozwiazac moje problemiki z UAE.

Z gory dziekuje za odpowiedzi
Mariusz "MDW" Wlodarczyk
mdw@amiga.pl

[#2] Re: UAE-pare pytan

@MDW, post #1

Witam. Wiekszosc odpowiedzi bedzie bardzo powierzchowna. Moze cos sie przyda.

1. Najlepiej jak najwiecej (zwiazane z predkoscia emulacji). Ja ustawilem do konca oraz zaptaszkowalem wszystkie opcje oraz Direct. Speed CPU mam na Fastest

2. Dla systemu najlepiej stworz plikopartycje poniewaz na katalogu beda wystepowaly problemy z zapisem preferencji i kasowaniem niektorych plikow. Dla gier i wiekszosci programow wystarczy katalog. Raczej Win nie zobaczy plikopartycji (nie probowalem).

3. Kiedys uzywalem karty ATI i mialem 24 bitowe tryby. Aktualnie uzywam grafiki wbudowanej w plyte (VIA) i nic z tego.

4. Kiedys mialem takie same problemy gdy w pececie mialem tylko 64 MB. (Prawdopodobnie korzysta z wirtualnej i rwie.?). Teraz mam 192 MB i jest duzo lepiej. (tylko przy Quake'u czasami sie zatnie). Chyba masz racje z tymi buforami, jednak nigdy tego nie sprawdzilem.

5. U mnie tez duzo programow wylaczalo emulator nie komunikujac zadnego bledu (moze jakie wykonywal jakies procedury kolidujace z Windowsem? Bardzo czesto dzialo sie to przy programach internetowych. W najnowszej wersji WinUAE ten problem wystepuje w mniejszym stopniu niz w poprzednich.

Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do Ami.

[#3] Re: UAE-pare pytan

@Andrzej Drozd, post #2

Dzieki za porady. Wyobraz sobie, ze udalo mi sie chyba rozwiazac te dwa najwazniejsze problemy. Zrobilem plikopartycje 1GB i przestalo mi wszystko co chwile haczyc:). Co ciekawe jak udostepnie UAE jakikolwiek katalog z piecowego dysku (np. WinDH_C) to haczenie powraca wiec udostepniam go tylko jak musze cos przerzucic. Druga sprawa tez sie dala rozwiazac. Wywalilem ppc.library i powerpc.library i Crossfire2 oraz PerfectPaint ruszyly bez problemu:).

Powrot do prawdziwej Anmigi znowu sie odwleka o pare dni:( - ten serwis sobie w kulki leci. Podobno "zapomnieli oddac moj dysk serwisantowi":))).

MDW
mdw@amiga.pl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem