[#1] Litery dyskow
Gdy podlaczam HD z zainatalowanym Amithlonem do komputra jako slave [bo master jest HD z zainstalowanym W98] to przestawia mi litery dysków tzn Amithlon jest jako D a moje partycje zmieniaja litery na E i F.Jak zrobic zeby dysk z Amithlonem byl jako np.X
[#2] Re: Litery dyskow

@Pawiu, post #1

Podlaczyc caly alfabet urzadzen? (az dojdzie do X). Przeciez dla AmigaOS jest obojetne jaka nazywa sie HD (o ile zgodnie z systemem masz przypisania do SYS lub nazwy partycji, tej przy formatowaniu).
[#3] Re: Litery dyskow

@Pawiu, post #1

p.A.Drozd nie zrozumial pan mojego problemu albo ja nie wyrazilem sie jasno a wiac od poczatku.
Mam dwa twarde dyski pierwszy 40Gb z trzema partycjami : "C" z zainstalowanym Win 98 "D" z XP i "E" z programami.
A na drugim dysku 540Mb mam zainstalowany Amithlon.Na dysku 40Gb na partycji "C" mam zainstalowany boot selektor ktory umozliwia mi wybor systemu operacyjnego przy starcie komputra:
1.Win98
2.XP
3.Amithlon
gdy wybiore Win98 i system sie uruchomi to moja partycja "D" robi sie "E" a "E" robi sie "F" natomiast dysk z Amithlonem przypisuje sobie litere "D" i nie można tej litery zmienic na inna .To co napisales ze mozna podlaczyc caly alfabet mija sie z prawda jak nie wierzysz sprawdz sam.
Dodam jeszcze ze Amithlona instalowalem z dyskietki instalacyjnej na dysk 540Mb ktory byl jako jedyny dysk podlaczony do komputra.Po dlugim okresie poszukiwan dowiedzialem sie jak zmienic litery dyskow (partycji) wystarczy w biosie ustawic dysk ktory nas interesuje na "none" i gdy odpalimy Win98 dysk z Amithlonem dostaje litere za wszystkimi napedami i i aktywne jest pole zmiany liter w Menadzeze Urzadzen.
Druga sprawa do WinUAE do wczesniejszych wersji byl patch z polskimi lokalami niestety nie dziala z najnowszymi wersjami WinUAE czy jest juz taki patch ktory dziala z najnowszymi wersjami?
Trzecia sprawa ktorej nie potrafie zrozumiec:uruchamiam Win98 ktory widzi mi pierwsza partycje dosowa Amithlona 10 Mb a reszty z dysku nie widzi i teraz uruchamiam WinUAE pokazuje mu dysk z Amithlonem i po uruchomieniu WinUAE widzi mi partycje Amigowe!!! wraz z zawartoscia !!!!?????
ciekawa sprawa .I to na tyle pozdrowka aszr@wp.pl
Do netu wchodze raz na tydzien (modem)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem