[#1] problem z partycją pod amithlonem
Witam

Zrobiłem partycję dla amithlona, po starcie z CD elegancko ją zainstalował, spartycjonował i sformatował. Zainstalowałem na niej system 3.9 z płytki ale nie da się wystartować z tego dysku. W "boot config" w amithlonie jest VDH0 - "not bootable". Niestety za czasów amigowych nie miałem twardziela i nie wiem czy czegoś jeszcze nie trzeba było zrobic... Polecenie "install vdh0:" twierdzi ze nie potrafi tego zrobic... Może ktoś mi poradzi co pominąłem albo co zrobiłem nie tak?

Z góry dzięki za pomoc

[#2] Re: problem z partycją pod amithlonem

@zwora, post #1

ustaw wyższy priorytet tej partycji (oczywiście musi być bootowalna),
niż ten który ma virtualny dysk zakładany przez jądro Amithlona startujące
z płytki.
A przy starcie z HDD (po odpowiedniej zmianie parametrów wywołania Amithlona) ta partycja będzie jedyna, i wystartuje bez względu na priorytet.

[#3] Re: problem z partycją pod amithlonem

@virago, post #2

Dzięki - już z tym sobie poradziłem - nie zauważyłem przy partycjonowaniu pola "Bootable"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem