[#14]
Re: sensowna konfiguracja
@dj_dlugi,
post #13
A to o taką konfigurację chodzi? A my tacy naiwni...
Jeżeli zależy Ci na jak najszybszej pracy to
JIT z jak największym Cache Size
CPU Emulation Speed: Fastet Possible, but...
Fast Copper
Immediate Blitter
Sound Emulation: Emulated
Display: Full Screen, Full Screen RTG
Chipset musisz wybrać sam, taki jakiego potrzebujesz, nie ma chyba potrzeby wybierać AGA dla konfiguracji pod jedną grę z 1990 roku..
Oczywiście wyłączenie dźwięku też może poprawić szybkość, jeśli jest to do zaakceptowania przez Ciebie bo np. zamierzasz korzystać z AHI.
Jeżeli wierzchnim ekranem będzie ekran P96, emulacja oryginalnych układów graficznych będzie wstrzymana, co też dodatnio wpłynie na wydajność. Generalnie im mniej aspektów oryginalnego chipsetu Amigi będzie emulowane lub im mniej będzie ścisła ta emulacja tym szybciej.
Przykładem jest Fast Copper i Immediate Blitter, Copper i Blitter emulowane w ten sposób będą wykonywać te same operacje co w oryginale, tylko bez dbałości o to czy nie robią tego zbyt szybko w porównaniu do oryginalnych układów, co wbrew pozorom przyspiesza ich emulację. Więc jeśli pytasz o szybkość co najmniej taką jak oryginalnej Amigi to jest w tym pewna wewnętrzna sprzeczność. Najszybciej emulowana Amiga to Amiga RTG - z kartą graficzną i dźwiękową.
Co jeszcze?
Przyspieszenie hosta, zoptymalizowane sterowniki do karty GFX i dźwiękowej mogą, choć nie muszą, korzystnie wpłynąć na WinUAE (optymalizacja może dotyczyć elementów nieobsługiwanych przez Amigę,
choć jeśli korzystasz z QuarkTexa, nawet przyśpieszenie 3d w OpenGL może się przydać). Szybszy sprzęt, nowsze wersje UAE, to chyba wszystko.