[#1] Legion na PC
witam;
ostatnio znalazłem tą stronę i ucieszyłem się niezmiernie gdy znalazłem na niej gre Legion do pobrania jednak moje zadowolenie nie trwało zbyt długo niestety bo pojawił się mały problem:)

Czy jest możliwość odpalenia tej gdy na PC (WinXp lub Linuks - wolałbym windę)? Rozglądałem się troszkę po FAQ i innych ale nie znalazłem emulatora Amigi na pc (jedynie znalazłem jakies informacje emulacje pc na Amidze). Moja Amiga już powiedziała "stop" ładnych parę lat temu ale w gierke bardzo chętnie bym jeszcze pograł i będę wdzięczny za pomoc.

Do rozpakowania tej gry potrzebuję jakieś programy DMS & LZX; do DMS nie działa link z tej strony, a LZX jest w wersji na Win95:) Jakieś rady?:)

Jeżeli ktoś jest w stanie napisać mi co i jak z tym zrobić to najlepiej w miarę dokładnie bo obecnie o Amigach to już niewiele wiem:)

Pozdrawiam
[#2] Re: Legion na PC

@sonic, post #1

zapytaj Wujka Googla o "WinUAE" . lub o "UAE" w ogole (na linuksa tez jest jednakl wersja na winde znacznie bardziej zaawansowana,i bardziej zasobozerna)



Ostatnia modyfikacja: 19.01.08 12:29
[#3] Re: Legion na PC

@DRACOX, post #2

właśnie miałem napisać że 5min z Google rozwiązało mój problem ale już mnie ktoś ubiegł:)

Dzięki za pomoc.

topic jest zbyteczny więc admin jeżeli chce to może usunąć;)
pozdr
[#4] Re: Legion na PC

@sonic, post #3

Wiesz, ja osobiscie nigdy nie lubilem DMS.
Jakbys mial jakies problemy z WinUAE, to daj znac.
Przerobi sie tego DMSa na ADFa i juz :)
[#5] Re: Legion na PC

@Andrzej Drozd, post #4

juz wszystko skonfigurowałem (nie powiem żeby łatwo poszło ale się udało;))

gierke już też odpaliłem ale zwieche zaliczyła:) ..narazie tylko myszka działa pod grą ale walczę dalej:)

jak odczytać plik LZX? odpaliłem oryginalną wersję z zabezpieczeniami która co jakiś czas pyta (w zasadzie dopiero będzie pytać bo jeszcze nie spotkałem się ale gre mam uruchomioną dopiero parę minut) o podanie litery z intrukcji, a ta jest spakowana w formacie LZX:(

PS: pliki gry po rozpakowaniu są w rozszerzeniu adf i UAE poradził sobie z nimi bez roblemu:)



Ostatnia modyfikacja: 19.01.08 13:16
[#6] Re: Legion na PC

@sonic, post #5

to ja przy okazji zadam pytanie do adminow, dlaczego pliki sa spakowane w lzx, a nie w lha? lha jest bardziej popularny pod amiga, a po za tym winrar je rusza.

[#7] Re: Legion na PC

@Banderas, post #6

juz wszystko działa jak powinno; tęskniłem za tą gierką:D

tylko..
wie ktoś może czy da się zapisywać stan gry pod emulatorem?? jeżeli tak to czy wcześniej trzeba coś ustawiać itp bo gdy chcę odczytać lub zapisać stan gry to nagle całość staje w miejscu i ani drgnie:)??
[#8] Re: Legion na PC

@sonic, post #7

juz poradziłęm sobie z tym problemem:) zrobiłem wirtualny dysk do zapisów i już gierka się nie zwiesza:) zatem mogę przystąpić do gry:D
[#9] Re: Legion na PC

@DRACOX, post #2

tu masz dobrze opisany sposób na WINUEA
http://www.legionwin.republika.pl/glowna.htm


pozdro
[#10] Re: Legion na PC

@sonic, post #1

Witam!
Na dobrą sprawę można pominąć emulację Amigi , ponieważ wyszła jakiś czas temu przeportowana i w pełni funkcjonalna wersja Legionu na PC (sic! , nie bijcie!) . Całość amosowego kodu autor wersji PC w porozumieniu z autorami gry Gobi Software przepisał na inny język. Całość jest freeware i jak najbardziej w full wersji bez tych bzdurnych zabezpieczeń z podawaniem liter z instrukcji. Kiedy nie mam możliwości podpięcia Amigi a mam ochotę pogiercować w Legion to odpalam go z peceta. Zapoznaj się z tą stroną : http://www.legionpc.yoyo.pl/ .
Jednakże......co na Amidze to na Amidze :))
Pozdrawiam!
[#11] Re: Legion na PC

@peff, post #10

Btw. save'y z wersji PC są w 100% kompatybilne z wersją amigową także , można śmigać na PC a jak będzie możliwość grania np. dalej na Ami to można rzecz jasna przenieść te save'y PC-Ami i jechać z tematem dalej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem