[#1] amithlon 2.0
czy ktos widzial w polsce dzialajacego amithlona 2.0. Wiem, ze na targach w 2002 gdzies w niemczech byla prezentowana ta wersja, ale od tej pory echo.

A moze ktos widzial go w akcji. Ciekaw jestem spostrzezen przy zabawie z nim.
[#2] Re: amithlon 2.0

@stebel, post #1

Amithlon z najnowszym na dziś kernelem zawiera w sobie praktycznie wszystkie cechy prezentowanego wtedy Amithlona.
Amithlon ten był jednak we wczesnej fazie rozwoju, nie był publicznie dostępny i nigdy nie będzie kontynuowany.
Najprawdopodobniej obecnie dostępna wersja także już nie będzie nigdy rozwijana.
[#3] Re: amithlon 2.0

@Mario, post #2

Kurde mimo wszystko to smutne bo mi sie z Amithlonem wspolpracuje rewelacyjnie:(

[#4] Re: amithlon 2.0

@Lorak, post #3

Ja nie rozumiem np. dlaczego parę latek temu, kiedy Amithlon był żywo rozwijany (po pojawieniu się) nie wzbudził zbyt ogromnego entuzjazmu. Miałem wrażenie, że ludzie go raczej traktują jako ciekawostkę, tymczasem gdy ja zobaczyłem po raz pierwszy ekran WB ot tak po wystartowaniu z CD musiałem, przyznam, zbierać szczękę z podłogi (szczególnie jak po minucie pracy zauważyłem jakie to jest szybkie). Kod ówczesnej wersji jądra Amithlona jest załączony na płycie CD. Każdy programista mógł coś dodać od siebie. Zamiast tego conajwyżej poganiano autora, aby szybciej wypuszczał to to, to tamto, to źle, że nie ma emulacji PPC, to że rozbójnik jeden produkuje kolejny rozpad w środowisku. Brak szacunku, brak działania, typowe. Amithlon jest taki nieamigowy.

W obecnej sytuacji "niewidzialna" integracja UAE z AROSem była by jedynym rozwiązaniem idącym w podobnym kierunku. Paradoksalnie nie sądzę, aby kiedykolwiek zostało to zrobione.
[#5] Re: amithlon 2.0

@Mario, post #2

szkoda bo akurat czego mi jeszcze brakuje do szczecia to 3D w amithlonie :D

[#6] Re: amithlon 2.0

@stebel, post #5

Leiej kupiłbyś Pegaza :)
[#7] Re: amithlon 2.0

@stebel, post #5

Emulacji AGA Ci nie brakuje?

[#8] Re: amithlon 2.0

@stebel, post #5

ale zdaje się, że w Amithlonie można uruchomić sprzętowe 3d
z ograniczeń, to chyba najbardziej brakuje emulacji AGA (chociaż np. pod Pegim też nie ma AGA, ale jakoś nie rozpaczam, bo gierki z klasyka odpalam na E-UAE)
[#9] Re: amithlon 2.0

@stebel, post #5

Ja tego nie sprawdzałem, ale podobno już coś działa. A mianowicie chodzi o pakiet znajdujący się na Aminecie, który podmienia kilka bibliotek w AOS 3.x sprawiając, że renderowanie 3D odbywa się w pełni programowo (czyli "na procesorze"). W ten sposób można np. odpalić Paybacka w opcji obrotów kamery itp.
Pakiet oczywiście nie ingeruje w samego Amithlona, to zwykły amigowy projekt. Jest to dosyć wczesna wersja, ale nadal rozwijana. Ktoś pewnie pomoże i rzuci linkiem lub nazwą... ;)
[#10] Re: amithlon 2.0

@Mario, post #9

Problem w tym, że Amithlon ma problemy z obsługą w miare nowego sprzętu, a takie softwarowe 3D może wymagać troche mocy CPU (na moje zadanie spełniłoby cudo typu KT333 + jakiś wykręcony Barton, do tego 1GB Ramu i GF2Ti ;) ).

[#11] Re: amithlon 2.0

@Malin, post #10

Dla Amithlona zasadniczo 512MB RAMu i Sempron 2400 to niemalże nadmiar mocy. :P
A problemy z obługą nowego sprzętu są naturalnym następstwem faktu, że nie jest już rozwijany (czyli z tym będzie już tylko coraz gorzej z czasem).
[#12] Re: amithlon 2.0

@Lorak, post #3

Witam

Amiathlon bedzie w wersji 2.0

[#13] Re: amithlon 2.0

@Malin, post #10

Amithlon 2.0 będzie sprzedawany z legalną wersją systemu AmigaOS 4.1

Oraz z licencjonowana kopia Kickstartu 3.1.

[#14] Re: amithlon 2.0

@Gumix, post #13

Rozszerz swoją myśl, bo w innym razie dostaniesz bana za trolowanie i prowokację.

[#15] Re: amithlon 2.0

@mailman, post #14

AmigaOne/AmigaOS4 Incentives, Amithlon is Back
posted by Rodney McDonell on Mon 24th Jun 2007 18:28
IconCEO of Amiga Inc, Bill McEwen today unleashed his monthly executive update upon the Amiga Community. Many things were talked about but by far the most outstanding and obvious was Amiga Incs stride to know how many people will be ordering the AmigaOne/AmigaOS4 bundle.

To figure this out, Amiga Inc have produced a $50 voucher that can be redeemed with the purchase of the AmigaOne/AmigaOS4 bundle. McEwen states there is a large need for this as they can not produce too many boards, but they need to be able to supply the current user base. McEwen pridicts there could be as many boards produced as 50,000 (going by current Amgia magazine subscriptions). Several incentives have also been put in place to encourage people to take up the offer, such as Free AmigaOne/AmigaOS4 bundles drawn at certain increments in the order numbers (The higher the number of orders the more Bundles will be given away). Also Amiga Inc have announced a deal between Bernd Meyer and themselves to actively promote and license Amithlon 2.0 to OEM customers looking for an Amiga emulator on x86 platforms

[#16] Re: amithlon 2.0

@Mario, post #4

Był jeden poważny powód tego, że Amithlon nie zdobył takiej popularności na jaką zasłużył. Po prostu ta platforma byłaby skazana na AmigaOS 3.9 pod emulacją do końca świata. Wtedy już połowa amigowego świata żyła marzeniami o MorphOS a druga połowa marzeniami o AmigaOS 4. Co jak co ale system powinien być natywny. No i powinien się rozwijać. I to tak normalnie, a nie jak to było w AmigaOS 3.x za pomocą tysięcy (świetnych zresztą) łatek robionych przez rzesze (świetnych zresztą) niezależnych programistów.

Na mnie też Amithlon wywarł spore wrażenie. Trudno było się pozbierać po pokazie. Ale tylko do czasu gdy zobaczyłem Pegasosa z G4. :) Jednak nic nie zastąpi nowego i natywnego systemu z 2008 roku. :) Jakbym miał usiąść przy połatanym AmigaOS 3.9 to nie wiem jakby się to skończyło. Możliwe, że dałbym sobie spokój z amigowaniem. No a niestety Amithlon był i jest skazany na AmigaOS 3.9 do końca świata. :(



Ostatnia modyfikacja: 01.10.2008 22:30:12
[#17] Re: amithlon 2.0

@Mario, post #4

Ja nie rozumiem np. dlaczego parę latek temu, kiedy Amithlon był żywo rozwijany (po pojawieniu się) nie wzbudził zbyt ogromnego entuzjazmu.

Bo nie był niczym nowym ani rewolucyjnym. Emulację Amigi na grzybie od paru lat umożliwiał UAE, w momencie ukazania się Amithlona będący już na całkiem zaawansowanym etapie rozwoju. Jak pamiętam, istniała już wersja JIT.
[#18] Re: amithlon 2.0

@Daclaw, post #17

Mam pytanie a nie chce zakładać nowego tematu:
Skoro Amithlon to naprawdę UAE na Linuksie to czy nie można wziąć jądra z jakiejś często aktualizowanej wersji Linuksa?
[#19] Re: amithlon 2.0

@QkiZ, post #18

A co to mialoby dac?

[#20] Re: amithlon 2.0

@QkiZ, post #18

UAE na Linuksie bardziej pasuje do najnowszej bootowalnej płyty AmigaForever. Tam podmiana Linuksa bez ruszania UAE pewnie stanowi najwyżej klika dni pracy przy konfiguracji tego wszystkiego.
Amithlon jest systemem mocno zintegrowanym z jądrem linuksowym. Podmiana jądra na nowszą wersję jest tak złożona, że od n lat nikt tego jeszcze nie dokonał. Zapraszam jednak do próbowania.
[#21] Re: amithlon 2.0

@Mario, post #2

Skoro nie będą rozwijać to chociaż powinni uwolnić kod źródłowy i udostępniać na licencji GPL lub podobnej

Być może dało by wtedy radę dołączyć obsługę AGA oraz kart graficznych jak to ma miejsce w UAE. Ale tak to można sobie "gdybać".



Ostatnia modyfikacja: 05.12.2008 20:14:15
[#22] Re: amithlon 2.0

@robwor, post #21

Kod źródłowy Amithlona był dostępny od momentu jego wypuszczenia.
[#23] Re: amithlon 2.0

@robwor, post #21

Amithlon ma obsluge kart grafizcnych.

[#24] Re: amithlon 2.0

@robwor, post #21

Być może dało by wtedy radę dołączyć obsługę AGA oraz kart graficznych jak to ma miejsce w UAE. Ale tak to można sobie "gdybać".

Albo używać UAE.
Czego Ci w nim brakuje?
[#25] Re: amithlon 2.0

@Daclaw, post #24

Mnie głównie chodziło o emulację amigowych układów graficznych, bo czytałem że ma problem np. z AGA. Ale to już nie będę ciągnął tego wątku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem