[#1] Uae na debianie
Witam.
Tak sobie ostatnio pomyślałem, że może by po emulować Amisię na linuxie. Na drugiej partycji mam Debiana 4.0 w wersji stabilnej. Pościągałem sobie pakiety Uae i zainstalowałem. Chodzi. Tylko jak to wszystko teraz skonfigurować. W sieci znalazłem kilka poradników, traktujących sprawę raczej pobieżnie i opisowo, żadnych praktycznych porad, np. gdzie wsadzić pliki z romem, jak podpiąć folder z systemem i gdzie (przeniósłbym swoją konfi 3.9 z WinUae). Itd.
Wielgaśna prośba. Może ktoś coś słyszał, ktoś coś widział, lub przeżył na własnej skórze, byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, ewentualnie podrzuci jakieś linki.
W WinUae na Windzie to raczej nie wiele mnie zaskoczy, ale z linuxem bratam się od roku i jeszcze ciągle się uczę.
Pozdrawiam
_______________________________________________________________
WinUae 1.5: OS 3.9, 1.3.
http://don-rafito.muzzo.pl
[#2] Re: Uae na debianie

@don_rafito, post #1

ściągnij sobie lepiej euae
http://www.rcdrummond.net/uae/
ma graficzny interfejs i sporo rzeczy da się ustawić w nim przez klikanie. jednak kilka ważniejszych trzeba ustawiać przez plik konfiguracyjny. ale jakbyś miał problem z konfiguracją to pisz. sam emuluje amisie na ubuntu i jakoś mi to idzie więc służę poradą.
[#3] Re: Uae na debianie

@QkiZ, post #2

Wielkie dzięki za linka. Co prawda udało mi się podpiąć os 3.9 pod pobranego UAE 0.8.25 (z pakietów debiana) ale wywalało mi guru po loadwb. A wersja polecana przez Ciebie, ruszyła jak z kopyta. Jak zobaczyłem znajomy blat, to pomyślałem, no to już jestem w domu.
Mam tylko dwa pytanka, jak podpiąć napędy cd/dvd (chodzi mi tu o device i mountlisty) i jak uruchomić internet. Na debianie po necie chodzę przez Global 3G (internet przez komórkę i kablem USB). Czy będę potrzebował na Ami jakiegoś pakietu FTP, Miami itp.
Jeszcze raz dzięki.
Pozdro

EDIT: Juz wiem. Kto czyta nie bladzi (sory za brak polskich znakow, nie skonfigurowalem jeszcze IBrowse'a). Hehe, ale super, smigam po necie Na Amisi, ale super!!!

____________________________________________________________
WinUae 1.5: OS. 3.9, 1.3.
http://don-rafito.muzzo.pl



Ostatnia modyfikacja: 09.01.2009 00:31:44
[#4] Re: Uae na debianie

@don_rafito, post #3

Lepiej chodzi na podwójnej emulacji tzn Wine i WinUae.
[#5] Re: Uae na debianie

@don_rafito, post #3

w katalogu domowym masz plik .uaerc i w nim musisz ustawić
scsidevice=uaescsi.device
aby działały cd/dvd ale tego jeszcze nie miałem okazji sprawdzać.
a internet
bsdemulation=true
czy jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie tych ustawień bo pisze z pracy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem