[#1] Morphos, PearPC i inne
Witam

Ostatnio udało mi się znaleźć kilka godzin aby pobawić się emulacją Amigi na PC. Temat WINUAE jest mi już znany.

Zainteresowałem się ostatnio nakładką PearPC, która ponoć potrafi emulować PPC i można na niej zainstalować Mac OS. Nie próbowałem, bo nie kupię Mac OS tylko po to, żeby się o tym przekonać :)

Jeżeli możliwa jest emulacja PPC, pomyślałem o AmigaOS 4.0, ale tu także pojawia się problem - nie wydam pieniędzy w ciemno.

Z pomocą przyszedł MorphOS, który udostępnia obraz systemu za darmo (funkcjonalny przez 2 godziny a później zwalnia, coś za coś..), ale mimo paru prób nie udało mi się tego odpalić pod PearPc - obraz MorphOs jest niebootowalny wg PearPc i na tym moja zabawa się skończyła.

Moje pytanie jest następujące - czy jest w ogóle jakakolwiek szansa uruchomienia MorphOs lub AmigaOs 4.0 z poziomu pieca, czy lepiej sobie darować?

Pozdrawiam

EDIT: Czy AROS tylko jest robiony na hołd Worbkencha, czy np jest możliwa emulacja procesorów 680x0?



Ostatnia modyfikacja: 17.01.2009 16:31:50
[#2] Re: Morphos, PearPC i inne

@pampers, post #1

Istnieje wersja MorphOS-a działająca pod qemu, niestety MorphOS team nie ma planów jej udostępnić.

Zapomnij o takim kombinowaniu, jeśli chcesz mieć działający AmigaOS 4.x lub MorphOS-a to musisz kupić sprzęt, na którym te systemy działają.

[#3] Re: Morphos, PearPC i inne

@grxmrx, post #2

Dzięki za szybką odpowiedź. Kupno sprzętu jest jak najbardziej w planach, ale na razie wydatek rzędu 3k musi poczekać ;) Poza tym będę musiał trochę uzupełnić wiedzę w zakresie nowych wersji Amigi, trochę się w tym jeszcze gubię..

Marzy mi się chociaż wersja WinUAE działająca jako osobny, bootowalny system..
[#4] Re: Morphos, PearPC i inne

@pampers, post #3

Marzy mi się chociaż wersja WinUAE działająca jako osobny, bootowalny system.

Od biedy masz amitlhona, który prawie udaje coś takiego.



Ostatnia modyfikacja: 17.01.2009 17:06:38
[#5] Re: Morphos, PearPC i inne

@MinisterQ, post #4

I to nawet nie koniecznie udaje, bo emuluje 68040 i spełnia oba wymogi:
- jest osobny
- jest bootowalny
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem