[#1] Kopiowanie systemu
Cześć. Mam takie trochę głupowate pytanie, ale nie jestem pewien i wolę spytać. Czy mając sformatowany w Amidze dysk (w postaci karty CF), z utworzonymi na nim partycjami, mogę podłączyć go do PC i pod WinUAE wrzucić na niego system? (wiem, że całą operację można przeprowadzić w WinUAE, ale mam problem z utworzeniem partycji i sformatowaniem ich w PC, więc zrobiłem to w Amidze, a w PC chciałbym tylko postawić na jednej z nich OS).
Jeśli tak to dodać go w zakładce Hard Drives jako fizyczny dysk (Add Harddrive)? A co z partycjami? WinUAE odnajdzie je wszystkie?

A teraz inne pytanie. Czy czysty OS można przerzucić, czyli najnormalniej skopiować zawartość partycji System z jednego dysku na drugi i po ustawiniu go jako bootowalny odpalić?

Mógłbym poeksperymentować sam, ale właśnie poskręcałem Amigę i nie chce mi się znów jej rozbebeszać bez pewności czy to ma szanse na powodzenie.

Dzięki.



Ostatnia modyfikacja: 01.08.2009 16:41:55
[#2] Re: Kopiowanie systemu

@frywolny_marian, post #1

Podlaczasz caly dysk/karte cf z amigi do winuae. Emulator rozpozna partycje amigowe. Mozesz tez zabotowac instalator z obrazu dyskietki adf i w ten sposob tez dokonasz partycjonowania dysku/karty cf i instalacji. Jesli chodzi o skopiowanie gotowego systemu to jego dzialanie bedzie zalezalo od chociazby procesora. U mnie wersja przygotowana pod 030 nie dziala z 060 i odwrotnie. U mnie takie przenoszenie danych i kopiowanie dziala z karta sandisk extreme ll 4 gb od ponad roku

[#3] Re: Kopiowanie systemu

@taurus, post #2

>> Mozesz tez zabotowac instalator z obrazu dyskietki adf i w ten sposob tez dokonasz partycjonowania dysku/karty cf i instalacji

Niestety partycjonowanie i formatowanie karty w PC pod WinUAE udaje mi się raz na dziesięć. Nie wiem dlaczego. Mam dwa PC z różnymi systemami i na obydwu rzadko udaje mi się ta sztuka. Na Amidze za każdym razem.

>> Jesli chodzi o skopiowanie gotowego systemu to jego dzialanie bedzie zalezalo od chociazby procesora. U mnie wersja przygotowana pod 030 nie dziala z 060 i odwrotnie.

No to jest jasne. Instaluje OS pod WinUAE dla identycznej konfiguracji jaką mam w rzeczywistości.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem