[#1] Widescreen i UAE
Na panoramie działającej w rozdziałce 1440x900 UAE promuje full screen w mniejszej na przykład 800x600 przez chyba kurde 8 minut. W oknie jak się odpala też trwa to milion lat... Sprzęt pod maską jest konkretny więc wietrzę problem w innym miejscu... jakim?

[#2] Re: Widescreen i UAE

@Hypnotic, post #1

Gdybyś jeszcze podał wersję UAE, to czy emulujesz Picasso, czy tylko oryginalny chipset (AGA/ECS/OCS), używasz AmiKIT lub AmiSYS to byłoby znacznie łatwiej udzielić Ci odpowiedzi...
Tak ogólnie, to musisz ustawić ekran blatu (WB/DOpus czy czego tam używasz) na natywną rozdziałkę i po sprawie.

[#3] Re: Widescreen i UAE

@Hypnotic, post #1

Kup Amige ...rozwiaze problem :)

[#4] Re: Widescreen i UAE

@Hypnotic, post #1

Wyrażenie "Sprzęt pod maską jest konkretny" też raczej niewiele mówi, bo z jednej strony dla kogoś to może oznaczać i7 8-rdzeniowy podkręcony ciekłym azotem na 7GHz zi 8GB pamięci, a dla drugiego 2GHz 2rdzeniowiec z 2GB.
A z drugiej strony WinUAE i tak z jednego rdzenia korzysta, więc to co już tam w Windowsie się dzieje to sprawa dość drugorzędna. ;)

Porady ogólne: sprawdź czy używasz jakiegoś filtra do wyświetlania obrazu, jeśli tak - wyłącz i potestuj, jeśli nie to włącz DirectX, u mnie jest dość szybki, oczywiście sprawdź też czy masz jego najnowsze biblioteki, no i sterowniki do grafiki.

[#5] Re: Widescreen i UAE

@Shoonay, post #4

APC74:

testowane na wersjach: 1,5,1 / 1,6,1 / 1,5,2 / 1,5,3 / 1,4,6 z emulacją picasso i z samą AGAtą. Z AmiKIT i z gołym workbenchem i zawsze to samo...

Hołdys:

no jest szansa odkupić amiśkę, bo w końcu zmieniam chatę na DUŻĄ chatę i zagospodaruję dla siebie kącik majsterkowicza ;)

Shoonay:

Definicja dotyczy 2.2 core 2 duo / 4gb ram / grafika 512 swojej i 512 wirtualnej i owszem mam najnowsze stery, dll'ki itp. Nie używam "filtra do wyświetlania obrazu" DX nic nie daje.

Generalnie przeinstalowałem sys i dalej $@#&nia... Vista?



Ostatnia modyfikacja: 25.11.2009 21:35:53
[#6] Re: Widescreen i UAE

@Hypnotic, post #5

Wygląda mi to na problem z niewłaściwym ustawieniem WinUAE. Na początek, żeby zaoszczędzić sobie czasu, masz linka:
http://www.apc74.ppa.pl/help/160/inne.html
Na tej stronie znajdziesz kilka porad, jak przyśpieszyć WinUAE.

Dla testu wyłącz na chwilę emulację dźwięku i sprawdź, czy to przyśpieszyło pracę emulatora. Jeżeli po wyłączeniu dźwięku WinUAE przyśpieszy, to rozejrzyj się za sterownikami OpenAL - o ile producent Twojej karty dźwiękowej się postarał i przygotował stery OAL, jeżeli zamiast karty dźwiękowej masz chip dźwiękowy, wbudowany w płytę główną, to spróbuj odpalić WASAPI...

[#7] Re: Widescreen i UAE

@APC74, post #6

Firefox nie może odnaleźć serwera www.apc74.ppa.pl.

[#8] Re: Widescreen i UAE

@Hypnotic, post #7

Fakt, coś z tym moim kontem jest "nie teges" od piątku - to pojawi się na chwilę, to znowu znika... Śledztwo w toku... ;)

[#9] Re: Widescreen i UAE

@APC74, post #8

Cześć,
Chciałbym odgrzać trochę ten temat - próbowałem odpalić na laptopie z rozdziałką 1366 x 768 WinUAE z zainstalowanym AmiSYS4 ze standardową opcją i kartą wsadzoną do ZorroIII.
Ekran startowy odpala się normalnie ale jak przechodzi do OS to jest czarny ekran, widać zegarek windowsowy więc nie chce przejść do fullscreenu. Ekran jest czarny - dopiero jak się wciśnie F12 to przechodzimy do okna konfiguracyjnego. Jak zamknie się okno to z powrotem jest OS ale nie reaguje w żaden sposób na ruch myszki ani nic takiego.
Jaka może być tego przyczyna i jak to naprawić?
Dzięki z góry:)
[#10] Re: Widescreen i UAE

@kashinho, post #9

jaki obraz ma byc na fullscreen ? NATIVE czy RTG
jak wyglad twoje prefsy winuae DISPLAY ?
co masz ustawione w screenmode w Workbenchu ?
[#11] Re: Widescreen i UAE

@Norbert, post #10

Powiem szczerze, że nie mogę nic podejrzeć w WB bo nie śmiga myszka - tak jakby system zamarzał.
Startupowe logo się pojawia, a potem znika i jest czarny ekran. Dopiero jak wcisnę F12 to pojawia mi się WB, ale jak wyjde z opcji i próbuję się poruszać to niestety zero reakcji.
Dlatego też nie mogę podejrzeć konfiguracji:/
Jeżeli chodzi o ustawienia WinUAE to są tu poniżej:

http://img854.imageshack.us/img854/6627/beztytuu1jn.png
http://img585.imageshack.us/img585/4773/beztytuu2it.png

Dzięki z góry za pomoc:)
[#12] Re: Widescreen i UAE

@kashinho, post #9

"AmiSYS4 ze standardową opcją"

Chodzi o dołączone do AmiSYS4 konfiguracje dla WinUAE? Miałem z nimi problemy po którejś aktualizacji WinUAE (chyba od 2.0) - niestety AmiSYS nie jest rozwijany od dawna i dołączone do niego pliki konfiguracyjne nie za bardzo już pasują do nowych wersji emulatora. Pomogło przestawienie kilku opcji (dawno to było i nie pamiętam dokładnie jakich ), reinstalacja DirectX i sterowników karty graficznej.

Z tego co widać na screenach, to powinieneś w zakładce Display przestawić Triple buffering na Double buffering.

Co do zakładki Filter - spróbuj zmienić ustawienie z none na NullFilter i Masks na Overlays.


Ostatnia aktualizacja: 25.12.2012 02:38:31 przez APC74
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem