[#1] AMIKIT i Tracery
Ostatnio znow troche muzykuje i postanowilem kilka pomyslow urzeczywistnic na amidze.Niestety wiekszosc trakerow nie chce mi wspolpracowac ani z winaue ani z amikit.Ahi winuae- 8,14, bitach skrzeczy jak szalone ,pozostal mi tylko hivelytracer na amikicie i digiboster1.7.Niestety digibooster 2.x(ver.demo) na amikicie wlecze sie jak stary kon. ale juz pod moim winuae chodzi wysmienicie i co z tego jak mam wersje demo i nie moge zapisywac pracy.Zagladalem do Ahi amikita brak trybow pauli i chyba dlatego nie dziala rowniez eangleplayer.Czy ktos ma na to rade?O co tu chodzi ,zeby zwykly protacker odmawial swej roli.

Czyli na placu boju pozostal mi DigiBooster1.7 ktory mam w pelnej wersji .Oczywsicie DigiBooster 2 chetnie kupie bo mam ver.demo. ok, racja
[#2] Re: AMIKIT i Tracery

@Jupiler, post #1

A HivelyTracker na Arosie ? :)
Pod VirtualBoxem ładnie działa emulacja AC97
[#3] Re: AMIKIT i Tracery

@zyga64, post #2

HivelyTracker raczej nie biore po uwage chyba ze chce cwiczyc jakies wprawki .Odpada poniewaz jest zbyt sid-owy.HivelyTracker dziala wysmienicie pod amikit ale potrzebuje wpolczesnego softu.Moj brat dlatego odszedl od amigi bo przestala zapewniac mu nowoczesny muzyczny soft http://www.myspace.com/piotrglaza Kto ma pelna wersje db 2 chetnie kupie
[#4] Re: AMIKIT i Tracery

@Jupiler, post #1

Pod WinUAE + AmiKIT ruszą wszystkie trackery - to wyłącznie kwestia dogrania kilku plików do AmigaOS i zmiany ustawień WinUAE.
Po pierwsze sprawdź, czy masz w preferencjach ScreenMode tryby PAL/NTSC, jeżeli ich nie posiadasz, to skopiuj z systemu pliki PAL i NTSC do Devs:Monitors lub do WBStartup. To powinno umożliwić uruchomienie starszych programów typu PROTracker - przynajmniej ProTracker 3.62 i 2.13 się uruchamiają.
W ustawieniach WinUAE sprawdź, czy masz wyłączoną opcję "SzybszyRTG" (W zależności od wersji emulatora mieści się w zakładkach Chipset albo Różne).
W zakładce Dźwięk sprawdź za pomocą jakiego systemu obsługujesz dźwięk (DirectX/DirectSound, OpenAL, WASAPI itd.). Jeżeli masz wybór to na Viście/7 wybierz WASAPI; Częstotliwość 48000; Tryb kanałów: stereo; Filtr audio: emulowany (A1200); Rozmiar bufora dźwięku na 4 lub 5. W WindowsXP ustawiasz podobnie z tą różnicą, że jeżeli masz wybór, to jako system obsługi dźwięku polecałbym OpenAL. Przy tworzeniu muzyki wskazane byłoby zaznaczenie opcji Emulacja dźwięku: Włączona, dokł. 100%.
Odnośnie braku trybów Paula w AHI - skoro ich nie masz, to sobie doinstaluj, instalka AHI leży w necie: http://arp2.berlios.de/ahi/.
DIGIBoostera nadal można kupić.

[#5] Re: AMIKIT i Tracery

@Jupiler, post #1

Oczywsicie DigiBooster 2 chetnie kupie bo mam ver.demo.

Tu można nabyć.

[#6] Re: AMIKIT i Tracery

@APC74, post #4

ok dzieki sprawdze to jak bede w domku po robocie OK
[#7] Re: AMIKIT i Tracery

@Jupiler, post #6

Houston mamy problem.Mimo wysilkow i prob nie udalo mi sie zmusic ani Amikita ani moje Winuae do poprawnej pracy w 8-bitach .Mysle ze to wina mojego laptopa ktory uparcie odmawia wspolpracy.
[#8] Re: AMIKIT i Tracery

@Jupiler, post #7

Dobra cofam ostatnie zeznania .Juz mi dziala Paula na Amikit przegralem ahi z AmigaForever i wlasnie testuje program Newtracker+Ahi .

trampolina
[#9] Re: AMIKIT i Tracery

@Jupiler, post #8

Skoro już przy AHI jesteśmy, to chciałbym zauważyć, że w katalogu Amiga Programs, w WinUAE znajduje się sterownik AHI napisany dla WinUAE. :) Chociaż podejrzewam, że na płycie Amiga Forever znajduje się ten sam.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem