[#31] Re: Cf pod Winuae

@glon, post #30

eh, trochę mi głupio. Odkryłem co było źródłem moich problemów z kartą. Człowiek szuka po forach, formatuje instaluje, znowu szuka na forach i tak w kółko, a na końcu się okazuje, że taśma ATA jest uszkodzona :D . , ot taka mała dziurka.
[#32] Re: Cf pod Winuae

@glon, post #31

To nie jest uszkodzenie, niektóre taśmy 80 żyłowe miały celowo przerwaną żyłę w taśmie na złączu/wtyku MASTER.
Do dziś nie wiem dlaczego, ale mam kilkanaście takich taśm od PC.
[#33] Re: Cf pod Winuae

@dominiqr, post #26

Szczerze - dopiero teraz jak wpisałem "przygotowanie cf amiga winuae" to znalazłem, wcześniej szukałem instalacja aos winuae i prawdę mówiąc niewiele użytecznych informacji znalazłem od strzału - znacznie lepiej jeśli chodzi o winuae cf prep. Jeszcze inna sprawa, że pierwszy raz widzę command line -disablecośtamcośtam w winuae - takie rzeczy chyba powinny być jasno określone jeśli chodzi o jedną z podstawowych funkcjonalności emu - czyli przygotowanie cf pod emulatorem dla prawdziwej amigi. A szkoda - bo ciekawy i względnie popularny temat.
[#34] Re: Cf pod Winuae

@superbonio, post #32

jeżeli to nie jest uszkodzenie to nie wiem dlaczego, ale jak zmieniłem taśmę to wszystko mi teraz idzie bez problemu. Z tamtą taśmą jak odpiąłem CF od PC podłączyłem do A600 i z powrotem do PC to już WinUae nie bootowało się z niej, HDToolBox uruchomiony z *.adf nie widział na niej nawet potworzonych wcześniej partycji, no i co chwile mii się komp wieszał. Teraz idzie gładko. Jeśli to nie jest defekt to może akurat była uszkodzona, ale w innym miejscu.
[#35] Re: Cf pod Winuae

@APC74, post #2

Tak tylko nadmienię, że z nie wiadomych przyczyn po formacie Windowsa nie potrzebuje już adaptera IDE<>CF, podpinam kartę do czytnika kart CF na USB i działa bez problemu.
[#36] Re: Cf pod Winuae

@glon, post #35

Przepraszam wszystkich za odkopanie tematu,ale mam problem.
Podłączam przez adapter CF-IDE do PC'ta skonfigurowaną,działająca na A1200 kartę CF z WB żeby skopiowac na nią pliki pod WinUAE,ale WinUAE jej nie widzi. Najdziwniejsze, że dyski pecetowe widzi bez problemu,ale dysku Amigi nie. Prosze o jakąs wskazówkę, bo nic w sieci nie mogę znaleźć na ten temat:). Dodam jeszcze , że windows kartę widzi,ale nie czyta, w BIOSie także jest widoczna na PC.

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 18:58:55 przez piotej_123
[#37] Re: Cf pod Winuae

@piotej_123, post #36

Uruchamiasz winuae z prawami administratora? Bez tego cf moze byc niewidoczna

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 19:32:28 przez eross
[#38] Re: Cf pod Winuae

@eross, post #37

Tak jak pisze eross, użycie dysku twardego lub karty CF/SD podpiętej z czytnikiem wymaga uruchomienia jako administrator aby można było dodać taki dysk do konfiguracji WinUAE.
[#39] Re: Cf pod Winuae

@Adinfo, post #38

mówimy o windowisie z uprawnieniami administratora? Jeśli tak to na adminie uruchamiam.
[#40] Re: Cf pod Winuae

@piotej_123, post #39

No własnie "dodać do konfiguracji",czyli taki dysk nie będzie widoczny w WinUAE automatycznie tak jak dyski pecetowe?
[#41] Re: Cf pod Winuae

@piotej_123, post #39

Chodzi o uruchomienie winuae z uprawnieniami administratora, a nie konto użytkownika z takimi uprawnieniami. Na ikonie winuae naciskasz prawy (a nie klikasz lewym) klawisz myszy i pojawia się okno z opcjami, z których wybierasz "uruchom jako administrator".
[#42] Re: Cf pod Winuae

@misiek2, post #41

o widzisz.Dzięki. Spróbuję i dam znać:)
[#43] Re: Cf pod Winuae

@piotej_123, post #42

Jako administrator nadal to samo.Zgłupiałem całkowicie:)
[#44] Re: Cf pod Winuae

@piotej_123, post #43

Może coś wyczytasz w tym poradniku: link. Spróbuj też przestawić zworkę MASTER/SLAVE na adapterze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem