[#1] Amiga Forever nie boot'uje do konca ??
Witam

Mam problem tj. kupilem niedawno program Amiga Forever i sciagnalem sobie AmiKit ze strony producenta i gdy wlaczam kompa z plytka Amiga Forever to komp zawiesza sie chyba na tapecie Amiga Forever ze znaczkiem amiga, wszysko w odcieniach szarosci...
Nie jestem szpecem w tych sprawach i pomyslalem ze cos jest nie tak z moim PC, dlatego kupilem rowizez amige 1200, ale jak sie okazalo musialbym do niej dokupic jeszcze sobie kilka czesci tak aby bylo wszystko oki...

Moze mi ktos pomoc ??

Moje parametry to: CPU: Alhlon x240 2 x 2.8 ghz, 2gb RAM, Karta graf: Radeon hd4850, to chyab te wazniejsze parametry do analizy...

Akurat potrzebuje kasy i chaielm sprzedac Amige 1200hd, a chcialbym na PC odpalac gry, gdyz jak czytalem bedzie to plynniejsze i bedzie lepiej wygladac z moja karta graficzna i pamiecia podreczna...
[#2] Re: Amiga Forever nie boot'uje do konca ??

@Slayer777, post #1

Moze opisze to dokladniej:

Wlaczam PC, przez chwile plyta boot'uje, pozniej pokazuje sie logo Amiga Forever, myszka ktora podlaczona jest pod USB wylacza sie, a klawiatura zawiesza... Nie potrafie z tym nic zrobic...

Moze mam niewlasciwy system operacyjny, chodz watpie aby on odgrywal jakas role ;/

POOOOMOCY !!

Gdy wpisuje Boot:af-fs co oznacza chuba uruchomienie UAE to wyskakuja mi 2 komunikaty

PCI: BIOS BUG: MCFG area at e0000000 is not e820 - reserved
PCI: Not using MMCONFIG

w ogole nie wiem co to



Ostatnia modyfikacja: 26.04.2010 02:47:22
[#3] Re: Amiga Forever nie boot'uje do konca ??

@Slayer777, post #2

Nie wiem czy dobrze Ciebie rozumiem. Próbujesz odpalić Peceta botując go z płyty z Amiga Forever?

Amiga Forever to pakiet, w którego skład wchodzi WinUAE (emulator Amigi), obrazy kickstartów, trochę gier, demek, obrazów dysków z systemami, player ułatwiający odpalanie tego wszystkiego, zdjęcia, filmy itp.. (w zależności od wersji).
Możesz odpalić pakiet na dwa sposoby. Pierwszy to:
Wkładasz płytę z Amiga Forever do napędu (oczywiście masz już odpalony Windows). Wyskakuje Ci menu, w którym wybierając: PLAY FROM MEDIUM, odpalisz emulator, poprzez PLAYERA, bez instalowania pakietu na dysk. Będziesz miał tam parę zakładek (GRY, DEMA, APLIKACJE itp..), z których wybierzesz to co Cię interesuje. Ten PLAYER to tylko nakładka. W tle pracuje CI WinUAE, do którego opcji masz dostęp poprzez wciśnięcie F12.
Drugi sposób:
To zainstalowanie pakietu na dysku twardym. Z menu, które wyświetliło się po włożeniu płyty z Amiga Forever wybierasz: INSTALL AMIGA FOREVER. Po zainstalowaniu, na pulpicie (czy gdzie tam sobie zażyczyłeś) znajdziesz skrót - ikonka w kształcie żółtego kwiatka z podpisem PLAYER. Odpalasz nią wymienionego wcześniej PLAYERA.

Emulator WinUAE możesz też odpalić bez używania PLAYERA. Wszystkie potrzebne pliki, obrazy dysków itp.. znajdziesz w katalogu, do którego zainstalowałeś Amiga Forever.

Jeśli chodzi o AmiKit to sytuacja jest podobna. Po wrzuceniu CD wyskoczy Ci menu instalatora, instalujesz pakiet, który tworzy Ci skrót i z niego go odpalasz. Instalator utworzy Ci dysk ze skonfigurowanym systemem, zainstaluje i skonfiguruje WinUAE, wystarczy później wcisnąć RUN AMIKIT z menu i odpala Ci się amigowy OS.

[#4] Re: Amiga Forever nie boot'uje do konca ??

@Slayer777, post #2

>> Moze mam niewlasciwy system operacyjny, chodz watpie aby on odgrywal jakas role ;/

Odgrywa przeogromną rolę, uwierz mi. Ty jednak rzeczywiście odpalałeś peceta z tej płyty. W przypadku Amiga Forever i AmiKit, emulacja Amigi odbywa się poprzez programowy emulator WinUAE, który w przypadku PC odpalasz pod Windowsem.

[#5] Re: Amiga Forever nie boot'uje do konca ??

@frywolny_marian, post #4

czyli aby zbotoowac plyute musze miec inny system operacyjny ??
Chodzi mi o to aby przy urchamianiu kompa z wlozona plyta nie ladowal mi sie windows tylko Amiga Forever...
[#6] Re: Amiga Forever nie boot'uje do konca ??

@frywolny_marian, post #3

Jest też trzecia metoda - właśnie bootowanie z CD systemu, działa bez problemów i pewnie o to chodzi pytającemu, przy czym wersja AF musi być "wyższa" niż Value Edition. Płyta startuje w oparciu o specjalną wersje Debiana - KX Light.

http://www.amigaforever.com/kxlight/

Pzdr
Emu

[#7] Re: Amiga Forever nie boot'uje do konca ??

@c3h6, post #6

Ja mam te wersje po srodku, nie wiem chyba Plus Edition czy cos takiego... Czy moglby ktos poradzc co mam zrobic z tym wszytskim aby to ogarnac ??
BArdzo bylbym wdzieczny za jakiegos mini turtiala
[#8] Re: Amiga Forever nie boot'uje do konca ??

@c3h6, post #6

>> Jest też trzecia metoda - właśnie bootowanie z CD systemu, działa bez problemów i pewnie o to chodzi pytającemu, przy czym wersja AF musi być "wyższa" niż Value Edition.

Nie wiedziałem tego. W takim razie ja w tej sprawie niczego nie doradzę.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem