[#1] Emulacja Settlersów
Pomocy. Czy ktoś kiedyś zdołał uruchomić Settlers 1 na UAE? Jak w ogóle ustalić z jakimi parametrami uruchomić UAE, dla konkretnej gry. Od paru godzin wpisuję różne ustawienia, mniej więcej na chybił trafił, i najlepsze co osiągnąłem to kilka razy obejrzałem intro. W takim przypadku, gdy chociaż intro się uruchomi, po tym jak "przeleci" wszystkie trzy dyskietki znowu się domaga "Dysku 2", ale tym razem go już nie zauważa kiedy klikam LPM, mimo że to cały czas ten sam, tak samo przypisany do df1 dysk.
[#2] Re: Emulacja Settlersów

@Lechu 44, post #1

Standardowa konfiguracja A500 lub A1200 i trochę pamięci FAST działa fajnie.
To normalne że trzeba tyle razy zmieniać dyskietki, jeśli odpalasz z pierwszej dyskietki to trzeba przecierpieć intro, więc włóż od razu trzeci dysk.
Jesli ustawisz więcej niż 1MB pamięci to przed samą grą poprosi jeszcze o 2 dysk żeby wgrać dźwięki.
Nie jest natomiast normalne że gra "nie zauważa" że klikasz po włożeniu dysku, możesz mieć źle crackniętą wersję.

EDIT: Aha, wkładasz do DF1: więc spróbuj do DF0: przełożyć dysk 2.
O ile dobrze pamiętam podobnie gra nie lubi jak dysk na save jest w innej stacji niż DF0:



Ostatnia modyfikacja: 26.08.2010 16:51:58
[#3] Re: Emulacja Settlersów

@Shoonay, post #2

Wielkie dzięki, zamieniłem między sobą dyski 1 i 2 . Pomogło, teraz działa ma prawie wszystkich możliwych konfiguracjach.
[#4] Re: Emulacja Settlersów

@Lechu 44, post #3

Jak mogę nagrać stan gry? Z moich amigowych czasów mętnie pamiętam, że trzeba było przygotować specjalną dyskietkę. Ale jak to zrobić z poziomu Winuae?
Nie chodzi mi o "save stat". Settlersi krzaczą mi się w pewnym momencie, pod koniec misji 7, i chciałbym spróbować przy innej wersji winuae, może inny kickstart albo inna wersja Settlersów. A do tego muszę zrobić save z poziomu gry.
[#5] Re: Emulacja Settlersów

@Lechu 44, post #4

W WinUAE: Floppy Drives/Create Standard Disk i masz pustą dyskietkę, później tą dyskietkę ładujesz np: pod DF0 i zapisujesz sobie stan gry.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem