kategoria: Inne oprogramowanie
[#1] Problem z UAE4all
Witam.
Sprawa jak w temacie.
Nokia n95, Symbian s60v3, system niedawno resetowany, obecnie zhakowany. Pod nóż poszły dwie wersje emulatora; 0.2.x i 0.4.x.
Wypróbowałem kilka wersji kikcstartów (począwszy od swojego z A500 używanego obecnie w WinUae, po ten od Clonato), zachowując zasadę nazewnictwa. Kilkanaście różnych gier, DOS i NDOS, nawet dyskietka systemowa z WB1.3 nie ruszyła. Zmniejszałem ilość pamięci, prędkość emulacji oraz wyłączałem emulację dźwięku. Wszystko na nic.
Wybieram plik adf, klikam na start i czarny ekran. Po chwili zaczyna migać myszka/joy/klawiatura i tak w kółko. Ma ktoś z tym do świadczenie? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
[#2] Re: Problem z UAE4all

@don_rafito, post #1

czy pod kick3.x widac animacje dyskietki, a pod kick 1.3 "rączke"
czy mozesz wejsc do bootmenu (kick3.x)
kick1.3 ma miec 512kb
[#3] Re: Problem z UAE4all

@Norbert, post #2

Przeinstalowałem firmware w Nokii (35.0.002), Teraz po odpaleniu emu (parę innych rzeczy też zaczęło chodzić normalnie), nie ładuje adf'ów, ale swobodnie sam (nic już nie przeskakuje) mogę przełączać między myszą/joyem/klawiaturą.
Rom oczywiście kick13.rom. I oczywiście 512kB. Nie pokazuje się łapa, a innych romów nie próbowałem. A co do 3.1, to może być z A1200, czy np z A3000 (chodzi o emulację grafiki, uae4all emuluje tylko ocs, więc kickstart z A1200, Aga, wiadomo, może się nie odpalić).

Może coś z plikami obrazów dyskietek nie tak.
[#4] Re: Problem z UAE4all

@don_rafito, post #3

Jesli nie ma "lapki" to emulator nie wykrywa kickstartu.
poszukaj na sieci emulatora razem z kick
Nazwy romow powinny byc takie w c:/data/UAE4All/Kickstarts :
Kickstart 1.3 - kick13.rom
Kickstart 2.0 - kick20.rom
Kickstart 3.1 - kick31.rom


Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 09:34:30 przez Norbert
[wyróżniony] [#5] Re: Problem z UAE4all

@don_rafito, post #3

sprobuj z kick 1.2 i 1.3, tylko 256KB (262 144 bajtów).
[#6] Re: Problem z UAE4all

@gx, post #5

Jesli nie ma "lapki" to emulator nie wykrywa kickstartu.
poszukaj na sieci emulatora razem z kick
Nazwy romow powinny byc takie w c:/data/UAE4All/Kickstarts :
Kickstart 1.3 - kick13.rom
Kickstart 2.0 - kick20.rom
Kickstart 3.1 - kick31.rom


Tak właśnie robiłem od początku.
A sprawdziłem też emulator bez plików rom, Uae pokazuje mi że nie wykryto żadnych romów i nie przechodzi do ustawień. A jak wrzucam, to ok, do momentu ładowania adf'u, lub samego kickstartu.

sprobuj z kick 1.2 i 1.3, tylko 256KB (262 144 bajtów).

Nic z tego.

Z tego co pamiętam, poprzedni właściciel Nokii miał na niej firmware 31.x.x. I z tego co pamiętam, to chwalił się tym że emu mu śmigało. Potem zrobił upgrade do 35 (czyli obecnej). Telefon chodził dobrze. Ale czy na tej wersji odpalał Uae, tego nie wiem. Potem już byłem ja (konkretniej niecałe dwa miesiące do tyłu od teraz). Przed użytkowaniem telefon przeszedł hard reset. Wiadomo. Ale coś po tym resecie nie było zbytniej stabilności. Na nowo nagrałem firmware 35.0.002 i dalej nic.

Może akurat w tej wersji Uae4All nie chodzi?

Sam już nie wiem.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 22:45:39 przez don_rafito
[#7] Re: Problem z UAE4all

@Norbert, post #4

Zacytowałem całość, a tu proszę, taka ważna wskazówka...
poszukaj na sieci emulatora razem z kick
Uae4All chodzi. Temat do zamknięcia.
Dzięki Panowie za pomoc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem