kategorie: WinUAE
[#1] Problem instalacji WB 3.1 na CF
Witam , podczas próby wybrania dysku, w Winuae jako fizycznego i wskazania na na kartę cf z przejściówki cf/ide wyskakuje mi taki błąd ?, chcę zainstalować workbench przez winuae i potem przełożyć cf do Amigi. Jak to po kolei powinno wyglądać ?, bo chyba coś źle robię?? szukałem informacji w google necie, ale nie mogę wybrać samej karty jako dysku fizycznego w Winuae:/


http://www.fotoszok.pl/upload/3bb62562.jpg
http://www.fotoszok.pl/upload/310793be.jpg
[#2] Re: Problem instalacji WB 3.1 na CF

@sokooldeer, post #1

Jak dla mnie to wina przejściówki. Ja robiłem przez adapter CF/USB i problemu nie było.
A najlepiej olać UAE i zrobić wszystko na Ami :)
[#3] Re: Problem instalacji WB 3.1 na CF

@AceMan, post #2

aceMan nie koniecznie :) na winuae mozna calkowicie przyjemnie i przyjemniej sobie przygotowac caly dysk ,

do autora otwarles program jako administrator?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 09:53:11 przez Blendor
[#4] Re: Problem instalacji WB 3.1 na CF

@Blendor, post #3

Nie jako "2xklikniecie lewym" :D, po paru próbach odpala i jest na liście, ale już w systemie amigowym na winuae nie ma dysku na pulpicie ani nic w hdbox nie widzi
[#5] Re: Problem instalacji WB 3.1 na CF

@sokooldeer, post #4

w tooltype hdtoolboxa ustaw name scsci device na uaehf.device

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 10:33:26 przez Blendor
[#6] Re: Problem instalacji WB 3.1 na CF

@Blendor, post #5

Ok dzięki chłopaki :), jakoś z 2 godzinki się pomęczyłem i poszło, uruchomiłem jako admin, i jeszcze z jakimś rozszerzeniem -disableharddrivesafetycheck dipiero pojawił mi sie zapis/odczyt na karcie cf :)

mam Kartę 4gb, co prawda widzi tylko z jakieś 3,5, jak podzielić partycje ?, na razie zrobiłem 700mb system mdh0, 1gb mdh1 i reszta mdh3. jak polecacie ?
[#7] Re: Problem instalacji WB 3.1 na CF

@sokooldeer, post #6

system maks z 100 mb to nie pecet i windows reszta gry: programy: muzyka: po 1 gb i starczy

masz starego winuae w nowym nie trzeba dac wpisu jak wyzej wystarczy jako ADMIN uruchomic

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 12:29:34 przez Blendor
[#8] Re: Problem instalacji WB 3.1 na CF

@Blendor, post #7

Ahh ze skromności dałem 150mb na system reszta po 1gb i 2,5gb. ,udało mi się odpalić już zainstalowanego Wb3.1 na cf w amidze jupi.. :) ,tylko delikatne obawy mam do kontroli Hdd na obudowie.., gdy system jest już załadowany i nie czyta danych ona tak delikatnie widać, że się żarzy(pulsuje), jak coś czyta to pali się wyraźnie ale jak jest postój danych to delikatnie mruży. , nie przykręcałem adaptera do sanek dysku tylko odizolowałem i położyłem luzem.., może masa słaba ? czy to normalne zachowanie ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem