[#1] problem z emulacją WINUAE
Otóż WINUAE mi się zbuntował i nie widzi ani dyskietek, ani dysku. Próbowałam różnych sposobów ale coś mi to nie wychodzi więc kieruję się w stronę forumowiczów. Coś poradzicie? Miał ktoś jeszcze taki problem?
[#2] Re: problem z emulacją WINUAE

@ichigobunny, post #1

Zdecydowanie za mało danych...jak to nie widzi dyskietek ani dysku? Podeślij konfigurację...
[#3] Re: problem z emulacją WINUAE

@OSH, post #2

Kickstart 1.3, chipset ECS Agnus, pamięć chip: 2MB, slow 1MB, fast 8MB, CPU 68000
I chcę odpalić np. adfa Blues Brothers, no to wrzucam na DF0 (3'5"DD).
I wtedy albo pojawia się biały ekranik wołający o dyskietkę, albo workbenchowy komunikat "No disk present in unit 0". Nie pomogło przeinstalowywanie winuae, nawet starsze wersje ściągałam no ale na próżno. Myślałam, że może być to spowodowane wyłączeniem stacji dyskietek w biosie, ale na laptopie stacji nie mam a działa wszystko jak należy.
[#4] Re: problem z emulacją WINUAE

@ichigobunny, post #3

Trochę dużo tego RAM. Może spróbuj ustawić CHIP: 1MB, SLOW: 1MB a FAST wyłącz (0 MB) i wtedy sprawdź - niektóre starsze gry źle się czują, jak mają za dużo RAM.
Sprawdź też, czy na pewno masz włączoną emulację napędu DF0: w zakładce konfiguracji dyskietek i czy szybkość emulacji jest ustawiona na 100% (czasami zbyt szybki napęd potrafi sprawiać problemy).
[#5] Re: problem z emulacją WINUAE

@ichigobunny, post #3

ale do peceta wkładasz dyskietkę amigową ?
a sory nie doczytałem że adf-a, zmyliłeś mnie tym biosem :)

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 15:31:39 przez QUAD
[#6] Re: problem z emulacją WINUAE

@APC74, post #4

Ustawiłam wedle wskazówek - nadal nic. Znowu workbench z komunikacikiem.



@QUAD
Aż tak źle ze mną nie jest żeby amigowskie dyskietki w windowsie odpalać :D

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 15:41:38 przez ichigobunny
[#7] Re: problem z emulacją WINUAE

@ichigobunny, post #6

Hmm. Proponuję odezwac się do mnie na GG, numer jest w moim profilu. Mam czas, to mogę pomóc.
[#8] Re: problem z emulacją WINUAE

@ichigobunny, post #6

Prześlij mi na maila folder ze swoim winuae i dyskietkami, z którymi masz problem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem