[#1] Prośba o wykonanie przejściówki USB
Witam grono forumowiczów.
Jestem tutaj nową użytkowniczką.. ostatnio chciałam przypomnieć sobie granie na Amidze, niestety moja A1200, wciąż czeka na naprawę.
Niestety na WinUAE ciężko mi się gra za pomocą klawiatury, a padem od konsoli też średnio.

Znalazłam więc poradnik na portlu galu.info o zrobieniu przejściówki na USB do PC, za pomocą której podepnę joystick Amigowy.

Teraz pojawia się problem:) Zakupiłam już potrzebny joypad Logitech Wingman Precision, ale niestety nie potrafię dalej wykonać instrukcji, nie mam nawet lutownicy..

Pytanie teraz jest takie, czy ktoś z forum byłby tak pomocny i wykonał tą robotę, jeśli wyślę mu potrzebnego pada i opłacę wysyłkę w obie strony + ewentualne koszta?

Dziękuję za odpowiedź.
Anka
[#2] Re: Prośba o wykonanie przejściówki USB

@otik00, post #1

Myślę, że najwygodniej będzie Ci znaleźc amigowca z okolicy. http://paubase.ppa.pl/
[#3] Re: Prośba o wykonanie przejściówki USB

@otik00, post #1

http://allegro.pl/amiga-adapter-usb-dzojstikow-emulator-nowosc-i2447685048.html


Pozdrawiam
[#4] Re: Prośba o wykonanie przejściówki USB

@otik00, post #1

Daj dokładny link do instrukcji wykonania tego urządzenia.
[#5] Re: Prośba o wykonanie przejściówki USB

@BasiC, post #4

LINK

Nie jest to w gruncie rzeczy żaden schemat, tylko porada aby podłączyć się w obwód jakiegoś pada na USB i wyprowadzić wtyczkę. Całkiem proste o ile dany gamepad też używa masy jako stanu aktywnego, w przeciwnym wypadku trzeba stosować negację, jednak w dalszym ciągu nie jest to trudne. W efekcie końcowym można uzyskać gamepad z wtyczką DB9 z boku.
[#6] Re: Prośba o wykonanie przejściówki USB

@rafgc, post #5

w przeciwnym wypadku trzeba stosować negację

Czyli chodzi o to że są analogowe a z amisi cyfrowe?
ps. są jakieś cyfrowe joye do PC na USB (tanie)?

O tu znalazłem:
www.zimmers.net/anonftp/pub/cbm/documents/projects/other/usb-joystick.html

Wygląda na proste zadanie. Tylko tam 5v nie użyte a bez autofire to lipa;(
... tylko musze mieć taki joy. (Logitech Wingman Precision USB)
Ma ktoś na sprzedarz? Gdzie można znaleść?
Może otik00 byś odsprzedał jak nie przerabiesz? ;)


Ostatnia aktualizacja: 30.06.2012 13:33:09 przez BasiC
[#7] Re: Prośba o wykonanie przejściówki USB

@BasiC, post #6

otik00 ja byłbym w stanie Ci to zrobić.

Dla mnie na ręke bo bym zobaczył co w dzoju siedzi i sam zrobił taki adapter;) (szkoda niszczyć joya) a tobie moge zrobić takie wejścia jak na foto.
Mój GG to 8444097.
Jestem w miare uczciwy;) więc jakbyś pokrył koszty przesyłki i symboliczną opłate za fatyge to ci to polutuje jak chcesz;)
Akurat czasu mam dość ale dla pewności zoobowiązał bym się odesłać w ciągu tygodnia.
[#8] Re: Prośba o wykonanie przejściówki USB

@BasiC, post #7

Już nieaktualne, kupiłam na ebay za 40 zł.
[#9] Re: Prośba o wykonanie przejściówki USB

@otik00, post #8

to może sprzedasz tego pajdzoda? tzn. dzojpada?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem