[#1] Boot menu w emulatorze
Są gry które wymagają tylko jednego napędu a emulator którego używam ma włączone na stałe 4 napędy .
Z tego co pamiętam to w boot menu można wyłączyć pozostałe napędy .

W jaki sposób bo zapomniałem wchodzimy w boot menu dyskietki ?
[#2] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #1

Gdy emulacja jest już uruchomiona naciśnij klawisz F12 i przejdź do zakładki Dyskietki - tam włączysz lub wyłączysz napędy.
[#3] Re: Boot menu w emulatorze

@APC74, post #2

Tak wiem tak się robi w Winuae ale jak to wykombinować w innych emu np: pod Android
UAE4Droid lub AnUAE4ALL .


W samym emu nie ma opcji wyłąncznia napędów .

Chodzi mi o trik z przytrzymaniem klawisza myszy przy resecie czy jakoś tak .
Wtedy wchodzimy w boot i wyłączamy napędy .
[#4] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #3

Trzymasz oba przyciski podczas resetu emulowanej Amigi i czekasz aż pokaże się boot menu, potem wybierasz "Boot Options..." i klikając na urządzeniach na liście "Control Active Devices", włączasz je lub wyłączasz. Następnie klikasz Use i Boot.
[#5] Re: Boot menu w emulatorze

@altcomputing, post #4

Ok dzięki :)
-Czy są to dwa przyciski myszy ? czy inne ?
-Czy w emu w napędzie ma być dyskietka np: z grą czy może być bez dyskietki ?
- a jeśli ma być dyskietka to ma być z systemowa z shell-em czy niesystemowa ?
[#6] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #5

Rób tak samo jak na prawdziwej amidze.
[#7] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #5

Oba przyciski myszy. Dyskietki być nie musi, ale może być. Jeśli chcesz z niej wystartować to musi być bootowalna.
[#8] Re: Boot menu w emulatorze

@altcomputing, post #7

Tak jak myślałem że to dwa przyciski myszy :)

Tylko z punktu tego emulatora muszę przypisać LMB oraz RMB dla przycisków albo z wirtualnego joy-a albo z klawiszy fizycznych telefonu .

Tylko że :

- kiedyś miałem przypisane LMB i RMB dla przycisków vol+ i vol - i jakimś cudem udawało mi się wejść w boot . Teraz nijak nie mogę .Tak się zastanawiam czy te przyciski można w ogóle tak kliknąć aby klik był równocześnie z obydwu ?

-druga sprawa to w którym momencie klikać - trzeba przy resecie trzymać te dwa przyciski równocześnie czy wystarczy raz kliknąć ?
[#9] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #8

Trudno mi się wypowiadać nt. emulatorów dla telefonów...

Ale przyciski musisz trzymać cały czas równocześnie, od resetu do pokazania się menu.
[#10] Re: Boot menu w emulatorze

@altcomputing, post #9

No nie wiem jak to mi się udało z tymi vol + i vol - :( .Teraz już mnie paluchy bolą od wciskania a co nie ma boot menu tak nie ma .

Czy dyskietka w napędzie ma być systemowa z shellem ,okienkami itp czy bez systemowa np z grą czy demem ?
[#11] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #10

Wszystko jedno czy dyskietka dosowa czy NDOS, do boot menu wejdziesz i bez dyskietki. Ale jeśli chcesz coś uruchomić, to dyskietka musi być bootowalna (to chyba jasne).
[#12] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #1

Sproboj z ROMem 2.0 - reset Amigi trzymasz dwa przyciski myszki - wchodzisz do menu wylaczasz wszystkie napedy DF1: DF2: DF3: disable ..i masz tylko jedna stacje wewnetrzna..
ogolnie to emulatory SUX a najbardziej UAE

Realna maszyna przed toba na biurku to jest to ;-]
[#13] Re: Boot menu w emulatorze

@HOŁDYS, post #12

Pomogło -bardzo dziękuje Hołdys oraz innym którzy pomogli :D

Zmieniłem na Kickstart 2.0 i bez problemowo w boot wchodzę .

Swoją drogą dla czego tego nie mogę zrobić z Kicksrat 1.3 ???
[#14] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #13

Bo Kick 1.3 po prostu nie ma takiej opcji. HOŁDYS przypomniał oczywistą rzecz, o której wszyscy zapomnieli
[#15] Re: Boot menu w emulatorze

@recedent, post #14

Niestety nic nie pomogło wyłączenie dysków :(

Kiedy przechodzę grę od zera następne poziomy się ładują normalnie ale po zapisie save state i
wznowienie od save dochodzę do końca poziomu ma wczytać następny i emu nie reaguje to
znaczy nie zawiesza się ale tak jakby nie widział co ma dalej doczytywać -dziwne .
[#16] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #15

Sprawdź grę pod WinUAE.
[#17] Re: Boot menu w emulatorze

@mikser, post #16

Pod winuae po load state normalnie przechodzi do następnego poziomu a w emu po load state
zawisa tak jak by nie było obrazu w stacji .
[#18] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #17

Może wina emulatora :) Mi pod uae4droid też niektóre wywala OK
[#19] Re: Boot menu w emulatorze

@parallax, post #18

A czy ten problem w Uae4droid masz w Turrican2 ?
[#20] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #19

Mało co gram na emulatorach, a w T2 nie grałem póki co na emu :)
[#21] Re: Boot menu w emulatorze

@parallax, post #20

Sprawdziłem Turricana2 i wchodzi, v0.99 uae4droid, pograłem z 20 s i było ok :)
A Tobie w ogóle się nie wczytuje T2?
[#22] Re: Boot menu w emulatorze

@parallax, post #21

U mnie też chodzi. Problem jest taki że spróbuj zrobić save state i wgraj na nowo load state a następnie przejdź aż do EXIT i sprawdź czy Ci wczyta następny poziom. U mnie wisi i nie wczytuje.
To co zauważyłem to że ja włączysz diody napędów to jak nie robię save to zilona stanie na 45 a jak
zrobię save a potem load to dioda zielona ma 00 i wtedy jak dojdziesz do EXIT to powinno się wczytywać od 45 a tak jest
od 00 i dla tego głupieje.
[#23] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #22

Hmm.. a jakby wczytać save i potem włożyć dysk do stacji jeszcze raz?
[#24] Re: Boot menu w emulatorze

@altcomputing, post #23

Niestety nic to nie daje.
Wydaje mi się że save nie zapamiętuje pozycję sektorów do następnego wczytania .
[#25] Re: Boot menu w emulatorze

@VRil, post #24

Zauważyłem inną rzecz .W innych grach tych nowszych save i load state działają prawidłowo ,
następne poziomy dogrywane są prawidłowo (Superfrog) .

Jakie mogą być różnice w sposobie zapisu i odczytu na dyskietce danych z gry skoro w emulatorze
nowe gry są prawidłowo obsługiwane przez load i save state a starsze gry nie .

Kiedyś słyszałem że w starszych grach wymagany jest tylko jeden napęd df0 i może tu jest konflikt
między napędami ,Adf-em , plikiem save emulatora .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem