[#1] Błąd przy instalacji OS 3.1
Witam Was panowie i panie, jako że to mój pierwszy post i temat na forum.
Chciałby,m zwrócić się do Was z prośbą o rozwiązanie pewnego problemu na który natknąłem się przy próbie instalacji OS 3.1 na WinUAE (ver.2.4.0). Pliko- partcję, oraz konfigurację emulatora przygotowałem jak w poradniku. Zgrzyt pojawia się po wybraniu rodzaju klawiatury, czyli ostatniej rzeczy przed zmianą dyskietki z 'Instal' na kolejną. Po naciśnięciu klawisza 'Poroceed' moim oczom ukazał się taki komunikat
Uploaded with ImageShack.us
Z początku sądziłem że jest to kwestia 'plików tylko do odczytu' (pracuję na Win7 HomePremium, gdzie często zdarzają się takie zajawki że system nie pozwala mi czegoś zmienić gdyż 'nie posiadam wystarczających uprawnień', choć jestem jedynym użytkownikiem kompa z uprawnieniami administratora;)), ale odznaczyłem te opcje a problem nie zniknął. Wcześniej, na tym samym komputerze z tych samych obrazów ładowałem OS bez najmniejszych problemów (choć wcześniej robiłem to na ver.2.2.0).
Mam nadzieję że pomożecie mi rozwikłać tę zagadkę;)
Pozdrawiam
Guzu
[#2] Re: Błąd przy instalacji OS 3.1

@guzu, post #1

To mi wygląda na problem z obrazem dysku na którym chcesz zainstalować OS. Jakie masz tam ustawienia dotyczące HDD??
[#3] Re: Błąd przy instalacji OS 3.1

@guzu, post #1

w winuae na tym obrazie zaznacz dyskietke jako write
i bedzie działać masz plik adf zaznaczyc jako write tak jak bys dyskietke robił na zapisywalna suwaczkiem

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012 15:07:12 przez mczaj
[#4] Re: Błąd przy instalacji OS 3.1

@guzu, post #1

A mi się wydaje że musisz przeciągnąć ikonkę z której instalujesz Workbencha na partycję w której ma być
system. Bo instaler próbuje zainstalować system na "dyskietce" na której sam się znajduje. Pewności nie
mam, ale coś mi świta że też miałem taki problem.
[#5] Re: Błąd przy instalacji OS 3.1

@Radek_Cz, post #4

instaler z adf ktory znajduje sie z necie jest poprostu skopany , i po odblokowaniu w emulatorze dyskietki cos tam pozapisuje i zacznie dalej instalować na dobrym wb tego niema na tym skopanym jest
[#6] Re: Błąd przy instalacji OS 3.1

@Skiba, post #2

Niestety manipulacja okienkiem w dyskietce (write protected) nie przyniosła rezultatów.
Ustawienia mam takie jak na screenie
[#7] Re: Błąd przy instalacji OS 3.1

@guzu, post #6

zaraz zaraz to nie okno dyskietki tylko dh0 , ty masz ustawic to do fdd adf z wb
[#8] Re: Błąd przy instalacji OS 3.1

@mczaj, post #7

Chodzi o zaznaczenie, bądź odznaczenie 'write protect' w zakładce FloppyDrives? Jeśli tak to próbowałem w obu konfiguracjach. Screen ustawień twardego dysku jest dla kolegi który zasugerował ze to może tam jest pies pogrzebany;]
[#9] Re: Błąd przy instalacji OS 3.1

@guzu, post #8

Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę znaleźć edycji
Spróbowałem tego samego w wersji 2.2.0 i jest dokładnie ten sam problem, śmiem więc przypuszczać że wina leży nie po stronie konfiguracji emulatora lecz systemu, gdyż wcześniej na dokładnie tych samych ustawieniach emu wszystko hulało bez zarzutu.

edit: Przeniesienie plikopartcji z Windowsowej partycji C: na D: sprawiło że wszystko działa jak należy. Problem leżał więc jak przypuszczałem w jakichś zabezpieczeniach Windy przed zmianami na dysku systemowym OK

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 08:59:57 przez guzu
[#10] Re: Błąd przy instalacji OS 3.1

@guzu, post #9

Fajnie, że działa... Spróbuj może Linuxa Ubuntu, fajny i bardzo przyjazny systemOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem