[#1] Winuae montuje cf-kę a system ClassicWB jej nie widzi
Witam

Pomóżcie troszkę bo załamki dostaję. Karta 512 mb sformatowana w fat.
Amiga w pcmcia ja wykrywa, sformatować z poziomu amigi się nie da bo cylinder 0 się zapisać nie da. W winuae tez ją widzi, dodaje ją jako harddrive i do tego wbclassic jako partycja startowa.
Problem w tym ze wb sie zaladuje a tej karty tam nie ma. Sterowniki do fat-a są powgrywane.
Co jest grane? Chciałem przenieść trochę plików z pc na amigę i d..a :(
[#2] Re: Winuae montuje cf-kę a system ClassicWB jej nie widzi

@Sosabowski, post #1

Zapewne trafiłeś na kartę która nie bardzo chcesz działać z Amigą.

Zakładam, iż oczywiście próbowałeś ją formatować z WB, wcześniej zakładając partycję FFS.
[#3] Re: Winuae montuje cf-kę a system ClassicWB jej nie widzi

@Sosabowski, post #1

1. Karty chcesz używać na prawdziwej Amidze?
2. compactflash.device na miejscu w DEVS?
3. fat95 w L: ?
4. CF0: w Devs/DOSDrivers/?
5. mountlista CF0: masz z ClassicWB?
6. W mountliście CF0: wszystko ok? dobry device, filesystem, unit=0?

Mam podobne rozterki, z tym, że do działania chciałem zmusić do współpracy z Amigą karty 4 lub 8GB. Kombinowanie z robieniem partycji <2GB tym programikiem HP lub systemowym FDiskiem kończyły się niepowodzeniem. Formatowanie czy to Fat16 czy 32 też nic nie dawały. Po prostu bydlę nie chciało działać i tyle.

O ile coś z punktów 1-6 nie jest przyczyną Twoich problemów, to chętnie doczekam się rozwiązania tej sprawy.

Pozdro!
[#4] Re: Winuae montuje cf-kę a system ClassicWB jej nie widzi

@mccnex, post #3

jak masz parcie na te karty to kombinuj , ja miałem na tych kartach postawione systemy na różnych Amigach działało ale zawsze było jakieś " ale ", wkońcu wróciłem do twardzieli i mam spokój
[#5] Re: Winuae montuje cf-kę a system ClassicWB jej nie widzi

@marcin1982, post #4

Tzn. Mi chodzi tylko i wyłącznie o karty CF w czytniku PCMCIA. Żeby przenosić więcej niż po 512MB. Ale do środka to też się przekonałem do prawdziwych HDD. Na A1200 na przykład CF-ka dawała mi lekko ponad 1MB/s a na HDD mam 2.5MB/s. Nie ma co porównywać nawet. Ale też nie mogę powiedzieć, żebym miewał jakiekolwiek większe problemy (tzn. inne niż miałbym z HDD) przy montowaniu CF-ek do środka, instalowaniu SFS-a na nich itd.
[#6] Re: Winuae montuje cf-kę a system ClassicWB jej nie widzi

@mccnex, post #5

IMHO problemy sprawia karta. Jeśli masz na HDD system w wbclassic to z tego co pamiętam jest on przygotowany do współpracy z CF w złączu PCMCIA - czyli teoretycznie wystarczy sformatować na PC kartę w fat po czym włożyć ja do czytnika i do Amigi - a ta sama zauważy kartę i pozwoli na operacje dyskowe. Jeśli nie możesz tego zrobić to najpewniej niezbędne jest kupno innej CF-ki. Niestety.
[#7] Re: Winuae montuje cf-kę a system ClassicWB jej nie widzi

@Sosabowski, post #1

Jaka firma karty?

Tutaj masz również poradnik: Klik

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 12:32:26 przez R_J_MacReady
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem