kategoria: WinUAE
[#1] Problem z AMIGASYS 4
... podczas instalacji (po wyborze WB 3.1) wkładam dyskietkę z Workbenchem i wyskakuje mi błąd "brak diskfont.library"....
Pomoże ktoś ?

P.S.
Nie można np. gdzieś znaleźć gotowego pliku z obrazem dysku gotowym do pracy...? Podmontować w WinUAE, wcisnąć Start i koniec...?
[#2] Re: Problem z AMIGASYS 4

@Motyl, post #1

OK, wkładałem dysk nr 1 - Install zamiast nr 2 - Workbench - sorry!
[#3] Re: Problem z AMIGASYS 4

@Motyl, post #1

Masz uszkodzone dyskietki z WB .... U mnie SYS4 instaluje się bez problemowo OK
[#4] Re: Problem z AMIGASYS 4

@biax, post #3

...poszło ,ale podziwiam wszystkich, którzy uparcie trwają przy Amidze...Mniej więcej jest to bowiem etap Windowsa 3.1, czyli pierwsza połowa lat 90-tych...20 lat do tyłu jak nic....
Przeglądarka IBrowse nie wyświetla nawet Onetu, a sam system nadaje się chyba jedynie do słuchania modułów, oraz hobbystycznej zmiany tapet, ikonek itp...
Pozostaje tylko zagrać w coś, bo do niczego innego Amiga mi się już nie przyda.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 19:09:36 przez Motyl
[#5] Re: Problem z AMIGASYS 4

@Motyl, post #4

Srednio podoba mi sie Twoje porownanie do Windowsa 3.11

Calkiem na serio mozna z pewnoscia pixlowac grafike, robic moduly, uzywac Amigi z MIDI, IRC-owac, FTP-owac, pisac teksty (CED) ... Liste z pewnoscia moznaby wydluzyc ... wszystko zalezy od konfigu i samozaparcia

Pozdrawiam Szczecin! OK Malo nas ...
[#6] Re: Problem z AMIGASYS 4

@mccnex, post #5

Szczecin nie jest mały
A porównać do Windows 3.1 to tylko pecetowiec może.
Amiga ma swój klimat niezapomniany po iluś tam latach nawet
[#7] Re: Problem z AMIGASYS 4

@chast, post #6

Klimat klimatem, ale użyteczność na dzień dzisiejszy sprowadza się chyba tylko do gier...
[#8] Re: Problem z AMIGASYS 4

@Motyl, post #7

chyba nie widział kolega jescze rozbudowanej Ami , farmazony które opowiada mówią same za siebie
proponuje spojrzeć w to miejsce , na fotkach przedstawione jest jakie ludzie maja tutaj klasyki z możliwosciami podobnymi do dzisiejszych PC mowa o Amidze 3000 ,1200 , 4000 pooglądaj sobie

link

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 23:07:10 przez marcin1982
[#9] Re: Problem z AMIGASYS 4

@Motyl, post #7

Przez ostatnie 20 lat trochę się pozmieniało...
[#10] Re: Problem z AMIGASYS 4

@marcin1982, post #8

ta, 16 MB RAM i procesor 060/50 Mhz...rzeczywiście ma to "możliwości podobne do dzisiejszych PC"...gratuluję samopoczucia...
Jak z odtwarzaniem mp3, DVD, DivX, Matroska...? Że już taktownie nie zapytam o kompresję tychże...
[#11] Re: Problem z AMIGASYS 4

@Motyl, post #7

To platforma się nie rozwija od kilkunastu lat.
[#12] Re: Problem z AMIGASYS 4

@Motyl, post #10

Mp3 odtworzysz bez problemu i wcale nie jest do tego potrzebna 060-tka. Z filmami to faktycznie za wysokie progi. Z tym, ze ogladanie filmow ma sie nijak do "uzytkowosci" komputera, bo to zwykla rozrywka. Mogliby tu jeszcze swoje pare slow dopisac koledzy, ktorzy maja na klasykach z PPC poinstalowane AmigaOS4 lub MorphOS. Z tego co pamietam to np. Andrzej nagrywa na klasycznej Amidze swoje utwory (detali za bardzo nie znam). A co z NetBSD, Linuxowcami i emulujacymi Maki?

A tak w ogole, generalnie i poza tym, kazdy widzi co chce widziec. Jedni - zlom, drudzy - stary komputer do kilku klasycznych gierek, trzeci - platforme do scenowania. Znajda sie i tacy, co postrzegaja i traktuja Amige jako komputer uzytkowy. Pelna wolnosc i swoboda ok, racja

Mysle, ze czas juz konczyc offtop albo przeniesc sie do Hyde Parku lub ewentualnie Rzezni z takimi dywagacjami
[#13] Re: Problem z AMIGASYS 4

@Motyl, post #10

"Człowiek kierujący się tylko rozsądkiem, myli się najczęściej" i to nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz,dziś amiga klasyczna ma jedynie charakter hobbistyczny,dla Ciebie problem stanowi prosta instalacja amiga sys a rzucasz się na mp3 dvd divx a i to jest może dla wielu z nas bez większego wysiłku i nie koniecznie na super wypasionych amigach,jednym słowem gry,net,muzuka,film,czyli to co na dzisiejszym PC

Pozdrawiam :)
[#14] Re: Problem z AMIGASYS 4

@mccnex, post #12

Podepnę się do tematu i zapytam czy próbował ktoś zainstalować NetBSD na WinUAE? Utworzyłem konfig Fabrycznej A3000D z pamięcią rozszerzoną do 2MB Chip i 8MB Fast. Stworzyłem 2 partycje dla linuxa wg. poradnika, przetransferowałem miniroot file system na partycję swap poleceniem xstreamtodev --input=miniroot.fs --rdb-name=swap i zresetowałem Amigę. Z bootmenu wybrałem partycję swap jako butującą, ale znowu uruchamia się Workbench, dalej nie wiem co robić, żeby instalacja ruszyła. Próbowałem nawet dodać opcję --device=uaehf.device do xstreamtodev ale nie robi to żadnej różnicy.

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 20:45:37 przez glichtanski
[#15] Re: Problem z AMIGASYS 4

@glichtanski, post #14

NetBSD na WinUAE


Ktoś próbował. Średnio mu wyszło. Na forum support.WinUAE na EABie jest ostatnio kilka tematów z tym związanych. Toni Willen cały czas pracuje nad emulacją MMU.

Oficjalne stanowisko developerów NetBSD jest następujące: użyj prawdziwej maszyny.


Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 18:01:01 przez strim
[#16] Re: Problem z AMIGASYS 4

@Motyl, post #4

Więc spróbuj tak. Pootwieraj kilka na raz programów. Myszką możesz je (te ekrany) suwać w dół. W każdym z programów zadaj jakieś zadanie. Np. Dos Control kopiuje duży katalog, Deluxe Panit wczytuje skomplikowany obrazek, Hipoplayer puszcza moduł a w tle pracuje Shapeshifter z MACową grą, da się jeszcze uruchomić PC Task i formatować dyskietkę, każdy proces ma postęp.
I teraz zainstaluj sobie Windows 3.11 i spróbuj podobne sprawy. Nie zapominaj że Amiga potrafiła to 20 lat temu, gdzie PC królował z Nortonem i nakładkami Windowsowymi...

linkOK

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 19:23:23 przez Wojox
[#17] Re: Problem z AMIGASYS 4

@Wojox, post #16

Formatowanie dyskietki nich sobie włączy.


Pozdrawiam
[#18] Re: Problem z AMIGASYS 4

@RadoslawF, post #17

Chyba że Motylowi chodziło o te fajniejsze kolorowiótkie ikonki z Windows 3.11, takie profesionalne !! w większej rozdziałce !ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem