[#1] AmiKit 160 i Adware
Witam. Kaspersky w pliku AmiKit 160 wykrywa po pobraniu pliki Adware. Czy inni też to mają ?

Dodatkowo, każdy egzemplarz pliku po ponownym pobraniu ma inną wielkość (są to różnice 2,3 kb, ale jednak).
[#2] Re: AmiKit 160 i Adware

@gilban, post #1

Daj linka skąd pobierasz , to zobaczę :)
[#3] Re: AmiKit 160 i Adware

@Olo, post #2

[#4] Re: AmiKit 160 i Adware

@gilban, post #3

No niestety. Potwierdzam. Amikit to teraz się porażka zrobiła. Instaluje w systemie Adware wymuszające otwieranie się stron babylon we wszystkich zainstalowanych przeglądarkach jak Internet explorer, Firefox czy Google Chrome i nie da się tego w normalny sposób wyrzucić. Dopiero specjalnym programem do usuwania tego typu syfu, można to usunąć. Jednym słowem Amikit zszedł już na psy.
[#5] Re: AmiKit 160 i Adware

@gilban, post #4

Buuuu...
[#6] Re: AmiKit 160 i Adware

@gilban, post #4

Trochę dziwne, bo zassałem plik z podanego przez Ciebie linka i Norton 360 nic nie wykrył, tak samo jak kasperski. Sprawdziłem jeszcze wszystko SpyBot-em i cisza :D Może masz już jakiś wirusik w komputerze ? :)
[#7] Re: AmiKit 160 i Adware

@Olo, post #6

Wirusa nie mam. Bo i mam Kasperskego zainstalowanego. Dodatkowo mam Windows 8, więc przy próbie odpalenia Windows nawet burzy się przed instalacją jego wyświetlając napis, Windows chronił ten komputer.

Co do samego Amikita i kasperskiego, może dodałeś wcześniej wirusa do wykluczeń i dlatego kaspersky Ci nic nie wykrywa.

W każdym razie po pobraniu pliku zaznaczam w Kasperskim aby go przeskanował. I Kaspersky znajduje mi "not-a-virus:AdWare.Win32.EZula.hhok" w plikach data0057 oraz data0009. Więc proszę przeskanuj raz jeszcze to archiwum. Dodatkowo jak pisałem wcześniej program instaluje w systemie trudno usuwalny adware do babylonu. No i skoro w innych plikach kaspersky mi nic nie znajduje, to znaczy, że jednak jest problem Amikita. No i Adware Kaspersky znajduje zawsze w tych dwóch konkretnych plikach. Dodatkowo - wcześniej Nortona internet security używałem, jednak pod Windows 8 odstawiał mi fochy i musiałem go co raz przeinstalowywać, więc przesiadłem się na kasperskiego i się problemy skończyły.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 10:02:41 przez gilban
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem