[#1] localePL
W jaki sposób ustawić polski układ klawiatury?Mam zainstalowane localepl pod winue,a w devs/keymaps tylko znaki zapytania w ikonach plików.
[#2] Re: localePL

@simka113, post #1

zmieniłeś fonty systemowe na Polskie ?
[#3] Re: localePL

@PrzemasIII, post #2

Wszystkie są z pl nazwie.Mam system ściągnięty z abime.net (bloodwych workbench) .Może to on dokonuje zmian,w startup sequence i user-starupwszystko wygląda w porządku.
[#4] Re: localePL

@simka113, post #3

A czy system instalowałeś z jakiegoś gotowca, typu ClassicWB, AmigaSYS itp. czy sam instalowałeś od podstaw z ADF?
[#5] Re: localePL

@Andrzej Drozd, post #4

Napisałem już ,że to gotowy system ze strony abime.net.Jest w niej trochę programów,resztę doinstalowałem ręcznie.
[#6] Re: localePL

@simka113, post #5

Jakoś nie widzę tam systemu. Zapodaj link, to sprawdzę co boli tą konfigurację :)

Ogólnie polecam Classic Workbench. Najlepiej zainstaluj wersję Lite. Od razu będziesz miał dostęp do podstawowych programów i nie będzie "grandy". A reszte sobie doinstalujesz, łącznie z NewIcon itd.

Fajny był też AmigaSYS2, ale pamiętam że musiałem tam dużo odinstalować, zanim system był dla mnie używalny.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 20:23:50 przez Andrzej Drozd
[#7] Re: localePL

@Andrzej Drozd, post #6

Link do konfiguracji: [url=classicwb.abime.net]classicwb.abime.net [/url];system p96.
[#8] Re: localePL

@simka113, post #1

a w devs/keymaps tylko znaki zapytania w ikonach plików.


Ściągnałem tego gotowca na p96 co podlinkowałeś i w devs/keymaps mam plik o nazwie gb.

A ty masz tam pliki które w nazwie mają znaki zapytania? Podejrzewam że masz skopane LocalePL, daj linka skąd je masz, to spróbuję u mnie zainstalować...
[#9] Re: localePL

@kjb666, post #8

locale są chyba z amiga.com.pl w wersji 3.2.
[#10] Re: localePL

@simka113, post #9

Link do locale3.1 z amiga.com.pl nie działa - 404 not found.
[#11] Re: localePL

@kjb666, post #10

Zassałem LocalePL 2.0 z aminetu.

Zainstalowałem pod tym systemem z p96 - nie da się ustawić mapy klawiatury. Zresztą tam odpala się ScalOS zamiast Workbencha, może to jest powodem.

Na gołym WB3.0 zainstalowałem te same LocalePL z aminetu, potem w programie Prefs:Locale ustawiłem "Polska" co dało mi komunikaty po Polsku w systemie. W Prefs:Fonts wybrałem czcionkę z rozszerzeniem PL, a w Prefs:Input już miałem automatycznie ustawioną mapę klawiatury na AmigaPL-USA.

No i śmiga :)
[#12] Re: localePL

@kjb666, post #10

Locale 3.2 jest TU

zainstalowalem z sukcesem locale 3.2 na classicwb :) polecam tą wersje


Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 23:13:32 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem