kategoria: WinUAE
[#1] Problem z programami
Witam.
Kiedy próbuje odpalić niektóre programy na mojej A600 pojawia mi się komunikat:
Program Failed. (Kod Błędu) Wait for disk activity to finish.
I dwie opcje do wyboru Suspend, Komunikat znika i system dalej chodzi.
Reboot wtedy wiecha, ładowanie, mój ukochany GURU i system się załącza.
Przykładowe programy jakich próbowałem użyć: WirusExpert 2 i ArtOfNoise v1.9
Pomóżcie bo już nie wiem co robić.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 00:29:34 przez Amestyn
[#2] Re: Problem z programami

@Amestyn, post #1

czy naprawde nie czytasz tego co napisales ?
Ani slowa nie wspomniales ze uzywasz emulatora oraz jak jest skonfigurowany.

I jak mamy Ci pomoc !?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 00:35:32 przez Norbert
[#3] Re: Problem z programami

@Norbert, post #2

1 Temat jest w dziale UAE więc chyba można się domyślić.
2 WinUAE mam skonfigurowany tak jak podstawowa A600
Jeśli mógłbyś to napisz jakie informacje mam dodać pod względem konfiguracji UAE
[#4] Re: Problem z programami

@Amestyn, post #3

Poprzednio napisales w innym dziale i tez mialem sie domyslic ze pytanie dotyczy emulatora ?

Uzywaj plikopartycji jako dysku, a pliki rozpakowuj pod emulatorem.
Rozpakowywane pliki pod windowsem moga tracic bity protekcji a to moze stwarzac problemy na emulatorze.

Na poczatku "zabawy" w amigowanie , uzywaj obrazow dyskietek do uruchamianie i instalowania programow na hdd


Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 00:52:41 przez Norbert
[#5] Re: Problem z programami

@Norbert, post #4

W poprzednim dziale nie można było się tego domyślić (Tutaj zwracam honor).
Plików nie rozpakowuje po windą tylko całe .lha wrzucam do Ami.
[#6] Re: Problem z programami

@Amestyn, post #5

jak rozpakowujesz lha pod emulatorem ?

czasami do poprawnego dzialania programy wymagaja dodatkowych bibliotek, ktorych moze nie byc w archiwum lha.
czy programy z ktorymi masz problem dzialaja poprawnie z obrazow dyskietek ? (ADF. DMS)
[#7] Re: Problem z programami

@Norbert, post #6

Nie próbowałem z obrazów dyskietek. Może to by zadziałało. pomysł
A co do lha to po prostu do niego wchodzę jak do folderu
(Jestem zielony w temacie AmigaOS dlatego proszę o cierpliwość).
[#8] Re: Problem z programami

@Amestyn, post #7

jak wchodzisz do lha jako katalogu ?
jakiego programu na Amidze/uae uzywasz do tego ?

Najlepiej napisz co robisz na windowsie, a co robisz na Amidze/UAE, bo caly czas "mieszasz"

Sprawdz obrazy dyskietek i napisz o efektach
[#9] Re: Problem z programami

@Amestyn, post #7

po prostu do niego wchodzę jak do folderu

Jestem zielony w temacie AmigaOS


"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi." - Albert Einstein. A na poważnie - jakie systemu używasz na tej emulowanej A600, że udaje ci się wejść w LHA jak w katalog? Z DOpusa? I próbujesz tak uruchomić program? Po prostu klikając w archiwum a później w plik wykonywalny?




Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 01:12:15 przez _arti
[#10] Re: Problem z programami

@Norbert, post #8

Dobra od początku, bo się nie dogadamy:
System AmigaOS 2.1
Winuae mamy gotowy do pracy z dyskiem i odpalonym systemem.
Archiwum .lha mam na pulpicie w Windowsie teraz myszką przerzucam .lha prosto na pulpit Amigi i klikam 2x na nie. To wszystko.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 01:15:35 przez Amestyn
[#11] Re: Problem z programami

@Amestyn, post #10

Ja dziś wysiadam.

EDIT: dobra, zrób tak:
1. rozpakuj dany program pod Windows do jakiegoś katalogu (najlepiej widzianego w UAE jako dysk Amigi - można to ustawić w opcjach);
2. wtedy odpal program pod Amigą, z ww. katalogu/dysku;



Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 01:21:58 przez _arti
[#12] Re: Problem z programami

@_arti, post #11

Śmiać się to każdy jeden by chciał. Ale wytłumaczyć co robię nie tak to nie ma komu.
[#13] Re: Problem z programami

@_arti, post #11

Dobra, rano spróbuje.
A tak na marginesie:
Nie ma chyba forum żeby się nie znalazł taki jak ja.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 01:26:55 przez Amestyn
[#14] Re: Problem z programami

@Amestyn, post #10

Co to znaczy przerzucam na pulpit Amigi ?
Amiga nie ma czegos takiego jak katalog pulpit z windowsa.
Na Workbenchu znajduja sie tylko ikony, a programy sa na HDD/FDD,

wyjasnij !
[#15] Re: Problem z programami

@Norbert, post #14

napisałem "pulpit" określając "to" co widać po załadowaniu się systemu czyli tak jak to ująłeś ikony.
[#16] Re: Problem z programami

@Amestyn, post #1

Bo nie wszystkie programy chodzą na A600. Artofnoise wymaga lepszego procesora. Czasem nie ten kickstart. Zmień konfigurację na inną Amigę.
[#17] Re: Problem z programami

@cholok, post #16

@Amestyn

Na poczatku polecam poczytac artykuly o podstawach Workbencha i AmigaDOS-u, dzieki czemu zrozumiesz specyfike i funkcjonowanie systemu Amigi. Jesli chodzi o WinUAE, to w celu ulatwienia sobie zycia powinienes zadbac o kilka rzeczy:

1) Skonfiguruj sobie dwie rozne Amigi. Pierwsza niech bedzie Twoja podstawowa konfiguracja z twardym dyskiem. Nie ma tu sensu robienie Amigi z systemem w wersji 2.0 lub 2.1, od razu postaw na 3.0 albo 3.1. W WinUAE zapoznaj sie z takimi opcjami jak CPU Emulation Speed, JIT, Immediate Blitter, More Compatibile itd. Bedziesz nimi musial czasem powachlowac jak bedziesz mial problemy z kompatybilnoscia. Jako CPU na poczatku wybierz 68020 lub 68030 z FPU. Druga Amiga niech bedzie konfigiem do odpalania softu z dyskietek, taka udajaca A500, na ktorej pojdzie Ci starsze oprogramowanie, a wiec Kickstart 1.3, 1MB Chip, 1.8 lub 2.3 MB Slow RAM, ze dwie stacje dyskow, chipset OCS/ECS.

2) System pierwszej Amigi na HDD. Na poczatek wyprobuj ClassicWB w wersji bardziej klasycznej - Lite lub Full albo napakowanej bajerami P96/UAE/ADVSP. Sciagasz to z Internetu w postaci gotowej plikopartycji o wielkosci 512MB, ktora przy pierwszym odpaleniu poprosi Cie o zestaw dyskietek zawierajacych Workbench 3.0 lub 3.1 - Workbench, Extras, Storage, Locale, Fonts, Install. Majac gotowy system, masz juz z czym atakowac pliki LHA i wszystko inne.

3) W WinUAE dodaj sobie jakis katalog peceta jako dodatkowy HDD. W nim umieszczaj pliki, ktorych chcesz uzyc w Amidze. Do obslugi takich plikow w zupelnosci wystarczy Ci zawarty w pakiecie ClassicWB najlepszy amigowy file manager DirectoryOpus w wersji 4.x, ktory jest skonfigurowany tak, ze ze wszystkim sobie ladnie radzi.

Wiem, ze to skrotowo, ale przynajmniej masz nakreslony plan dzialania pomysł

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 05:58:45 przez mccnex
[#18] Re: Problem z programami

@Amestyn, post #15

Nie mozna nic przekopiowac na "pulpit" Workbencha, wiec sie nie dziw ze cos nie dziala.
Ten "pulpit" jest tylko " na ekranie" i nie ma on odzorowania jako katalog (patrz windows)

jak juz napisal mccnex, zapoznaj sie z podstawami AmigaOS.
[#19] Re: Problem z programami

@Norbert, post #14

Ten opis przerzucania zrozumiałem że łapie archiwum z pulpitu Windows i przeciąga do okna emulatora Amigi i to tam pozostawia. To tak jakby przerzucać przez drag and drop pomiędzy dwoma oknami Windows Exploratora. Ja to tak zrozumiałem:D. Ale czy to jest dobre wyjście i czy tak można w ogóle zrobić - "iś wajś niśt"....
[#20] Re: Problem z programami

@Tomski, post #19

Tak. tak to opisałem i tak należało to zrozumieć. Ja nigdy nie miałem styczności z tym systemem dlatego uznałem takie działanie za słuszne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem