kategorie: E-UAE, Inne oprogramowanie
[#1] fs-uae i drugi gamepad
Mam problem z konfiguracją drugiego gamepad-a w tym emulatorze. Mam ubuntu 12.04.

W e-uae działają dwa gamepady, ale nie podoba mi się i momentami przycina się ten emulator.

fs-uae działa płynnie, fs-uae-launcher jest bardzo wygodny z tymi profilami, menu naciskając F12 lub select na gamepad jest efektowne.

Nie umiem tych profili kasować w fs-uae-launcher, może ktoś wie?

W /home/uzytkownik/Dokumenty/FS-UAE/ są pliki konfiguracyjne i inne

W /home/uzytkownik/Dokumenty/FS-UAE/Controllers/ jest plik konfiguracyjny gamepad-a

dragonrise_inc_generic_usb_joystick_12_5_1_0_linux.conf

W moim przypadku mam gamepady z alledrogo 10-15 zł, jak dla mnie wystarczające.

Nie wiem co dopisać do tego pliku, żeby drugi gamepad ruszył?

Na ich stronie patrzyłem, ale kiepsko znam angielski i tylko ten jeden gamepad udało mi się skonfigurować według ich przykładowych konfiguracji.



# gamepad 1
[default]
include = universal_gamepad
hat_0_left = dpad_left
hat_0_right = dpad_right
hat_0_up = dpad_up
hat_0_down = dpad_down
axis_0_neg = lstick_left
axis_0_pos = lstick_right
axis_1_neg = lstick_up
axis_1_pos = lstick_down
#button_10 = lstick_button
axis_2_neg = rstick_left
axis_2_pos = rstick_right
axis_3_neg = rstick_up
axis_3_pos = rstick_down
#button_11 = rstick_button
button_0 = west_button
button_3 = north_button
button_2 = east_button
button_1 = south_button
button_8 = menu_button
button_9 = start_button
#button_12 = menu_button
#button_4 = left_shoulder
#button_6 = left_trigger
#button_5 = right_shoulder
#button_7 = lstick_right
[#2] Re: fs-uae i drugi gamepad

@elekdj, post #1

da się na tym emulatorze zrobić system na klasyczną A1200?
[#3] Re: fs-uae i drugi gamepad

@sebbb, post #2

Podejrzewam, że tak, jest to przecież zrobione na silniku uae.

Ja raczej gry dykietkowe na tym będę uruchamiał.

W fs-uae-launcher jest wygodne wybieranie podstawowych konfiguracji Amig i tylko manipulować wystarczy ilością pamięci i kickstart-em, żeby uruchamiać gry.
[#4] Re: fs-uae i drugi gamepad

@elekdj, post #3

uruchomiałem na tym Amigowe gry na moim iMac-u ale nie próbowałem na tym postawić systemu dla klasycznej Ami 1200 a pewnie byłoby szybciejpomysł
[#5] Re: fs-uae i drugi gamepad

@sebbb, post #4

Spróbować można i porównać szybkość działania. Pewnie będzie to zależało od karty graficznej, sterowników, procesora. Fs-uae u mnie działa szybciej na ati karcie, a na drugim kompie, gdzie jest nvidia kiepsko.

Mam już sposób na kasowanie profili, po prostu są w katalogu:

/home/uzytkownik/Dokumenty/FS-UAE/Configurations/

Można je tu kasować.

Szkoda, że nie zrobiono wgrywania profili z poziomu menu F12, byłoby super gamepad-em wybierać profile. Można tylko dyskietki zmieniać, co się przydaje, gdy gra chce drugi dysk w stacji df0.

Jeszcze ten drugi gamepad i można grać w najlepszą grę wyścigową we dwie osoby LOTUS szeroki uśmiech

Może ma ktoś drugi gamepad w tym emulatorze i podpowie co dopisać w skrypcie.
[#6] Re: fs-uae i drugi gamepad

@elekdj, post #5

Mam już sposób na kasowanie profili, po prostu są w katalogu:
/home/uzytkownik/Dokumenty/FS-UAE/Configurations/
Można je tu kasować.


Prościej, bez kasowania, utworzyć osobne katalogi dla poszczególnych konfiguracji i tam wrzucić adfy i konfigi fs-uae.conf np. osobno dla A500 i A1200. Mozna też np. w MC zdefiniować akcję dla plików adf i hdf, wtedy jednym kliknięciem uruchamiasz gierkę (nawet wielodyskową) lub całe środowisko WB.
.
[#7] Re: fs-uae i drugi gamepad

@elekdj, post #1

Już działa 2 gamepad.
Wszystko wiem. Jeśli jest identyczny gamepad, taki skrypt wystarczy do obsługi dwóch gamepadów. Mój problem polegał na tym, że myszki nie przestawiłem w tryb joysticka w fs-uae-launcher.

Już wszystko śmiga, polecam ten emulator

Uruchomiłem też workbench-a chyba 3.1 miałem jeszcze z czasów amigi, partycja w postaci katalogu, emulacja picassa, raczej normalnie to działa na emualcji mc68040


Nawet niektóre gry na tym procku chodzą, szybko się wczytują np prehistorik


Tu moje zapytanie do autora programu:

http://fs-uae.net/custom-controller-configuration/comment-page-1#comment-340475

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 10:09:11 przez elekdj
[#8] Re: fs-uae i drugi gamepad

@elekdj, post #7

Zrobiłem opis instalacji FS-UAE pod Ubuntu i konfiguracji gamepad:

http://www.ubuntu-pomoc.org/powrot-do-przeszlosci-emulator-amigi-fs-uae/

Co do uruchamiania klasycznej Amigi można to zrobić z gotowych paczek tak jak na tym filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=o_DNoafEw4Y
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem