kategoria:
[#1] FireForce $F00C
Witam uruchamiam na Winuae - a600, 2mb chip z karty flash grę przy pomocy Whdload 17.2, działa wszystko.
Gdy próbuję to samo zrobić na normalnym sprzęcie wywala mi błąd:
Exception "Address Error" ($F00C)
PC = $1005DC (Slave $324)
Read frin $7DE91

Nie używam opcji preload, inne gry działąją. Zmieniałem też maxtransfer n a 0x1FE00 dla partycji, zformatowałem, nic nie pomogło.
W obu przypadkach odpalam z tej samej karty flash z tą samą konfiguracją, na Amidze mam nowszego kicka 2.05 (ostatnia wersja).
Testowałem 1x pamięć na Amidze i wszystko jest ok.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 16:10:33 przez lucashala
[#2] Re: FireForce $F00C

@lucashala, post #1

To kolejny przyklad ze emulator to nie to samo co prawdziwy sprzęt.
Uzyj starszej wersji whdload.
Sprobuj tez na winuae uzyc tego kicku jaki masz na A600 i sprawdz czy dziala gra.
[#3] Re: FireForce $F00C

@lucashala, post #1

Sprawdź jaką masz wersją slave, jak sciągałeś pakiet z whdownload, to może tam siedzieć stary slave, możesz to sprawdzić porównując rozmiar pliku slave z strony whdloade.de, jeśli uaktualnienie nic nie zmieni, lub już masz aktualną wersję, to być może pomoże jedynie uruchomienie tej gry spod wersji whdload, na którą slave został stworzony. Wg whdload.de jest to wersja 10, ale możesz też spróbować z wersjami 16.9, 16.0 itd.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 16:42:51 przez sanjyuubi
[#4] Re: FireForce $F00C

@sanjyuubi, post #3

Wrzuciłem kicka tego samego co ja mam od AMigi 600HD do Winuae, uruchamia się normalnie, na normalnej Amidze niestety nie...
Wywaliłem whdload 17.2, zainstalowałem 16.9 i to samo...
Jak nie znajdę rozwiązania pozostanie odpalenie gry z dyskietek :)
Wersja Slave'a ta sama.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 17:54:17 przez lucashala
[#5] Re: FireForce $F00C

@lucashala, post #1

Bardzo możliwe że WHDload nie trawi twojego "twardego dysku", bo jak widzę w profilu masz kartę CF,
ja w swojej A1200 też mam CFkę i prawie żadna gra mi nie chciała chodzić, kupiłem jakiś czas temu
dysk 2,5 cala, bo ludzie pisali że to ma wpływ i chciałem się sam przekonać, i rzeczywiście ma.
Nie sprawdzałem wszystkich gier ale wszystkie które sprawdziłem ze zwykłego dysku chodzą.
Dlaczego i jak? Nie wiem, ale niestety tak jest. Spróbuj podczepić zwykły dysk talerzowy i sprawdź.
[#6] Re: FireForce $F00C

@Radek_Cz, post #5

Witam, spróbuję załatwić twardziela 2.5cala, ta sama cf pod Winuae śmiga idealnie :(
[#7] Re: FireForce $F00C

@Radek_Cz, post #5

Dokładnie. Przegranie gry na HD rozwiąże problem.
[#8] Re: FireForce $F00C

@lucashala, post #4

Za dużo tych wersji to ty nie sprawdziłeś.
[#9] Re: FireForce $F00C

@lucashala, post #6

Nie wiem, czy dla jednej niedziałającej gry opłaca
się wymieniać cf na 2.5 cala twardziela.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 22:27:02 przez Andrzej11

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 22:29:37 przez Andrzej11
[#10] Re: FireForce $F00C

@lucashala, post #1

Miałem dokładnie ten sam problem na swojej A600 z Kick-iem 3.1 v50.063.
Próbowałem rożne obrazy, ale nic nie pomagało, na WHDLoad tez lipa, ale już nie pamiętam czy błędy były różne czy takie same.

Tak czy owak, trafiłem przypadkiem na takie obrazy ADF co mi zadziałały, z tym, że było to podczas testowania Gotek-a, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w porównaniu ze zwykłymi dyskietkami i stacją dyskietek.
Mogę podesłać ma maila jak ktoś jeszcze zainteresowany.

pozdrawiam
[#11] Re: FireForce $F00C

@glon, post #10

wersja 1.1 slejva powinna działac bez tego bledu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem