kategoria: WinUAE
[#1] WinUAE i Win 8 problem z zapisywaniem
Witam,
Mam problem z zapisywaniem plików spod WinUAE pod Win 8. Chodzi mi mianowicie o to, że wszystko sobie przegrałem z linuxa i wcześniejszych windowsów, w sensie wszystkie katalogi, romy, configi itd. WinUAE postawiłem od nowa, przypisałem napędy do katalogów jak zawsze i cały konfig sobie zrobiłem jak się patrzy. Mam jednak problem z zapisywaniem plików z poziomu WinUAE - cały czas wyskakuje, że plik jest zabezpieczony przed zapisem. Nie mogę również utworzyć katalogu. Emu odpalam w trybie administracyjnym, katalogi z poziomu windowsa widnieją jako tylko do odczytu, chociaż już parę razy "odkliknąłem" tę opcję, to ciągle mi się ona pojawia od nowa. Kombinowałem z różnymi zabawami w opcjach folderów, ale zamotane to strasznie. Może ktoś wie jak się pozbyć tego problemu?
[#2] Re: WinUAE i Win 8 problem z zapisywaniem

@thomek, post #1

Windows niestety już tak ma, że po formacie twierdzi, że nie ma uprawnień. Gdzieś na necie jest instrukcja jak zmienić uprawnienia na pełne, ale z tego co pamiętam trzeba było robić wszystkie podkatalogi oddzielnie i nie polegało to na wejściu we właściwości tylko gdzieś głębiej i dodawało się Usera do grupy itp. itd. i tak z każdym katalogiem z osobna. Sprawdź czy jak skopujesz plik/katalog to czy do kopii będziesz miał pełne prawa, może być szybciej jak masz ich dużo.
No i pewnie dlatego też WinUae nie może zapisywać plików, tak czy owak zmiana uprawnień to priorytet.

Tu znalazłem jakiś link ze zmianą uprawnień /KLIK/.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 23:19:17 przez glon
[#3] Re: WinUAE i Win 8 problem z zapisywaniem

@thomek, post #1

Uprawnienia admina dla usera

win+r, wpisz "control userpasswords2", dodaj swojemu użytkownikowi uprawnienia admina.

Powinno załatwić sprawę. Jak chcesz to też się możesz pozbyć kontroli użytkownika, czyli tego ściemniania ekranu i pytania co chwilę o zgodę. Wejdź do centrum akcji, tam gdzieś po lewej będą ustawienia "kontroli konta użytkownika".
[#4] Re: WinUAE i Win 8 problem z zapisywaniem

@glon, post #2

spróbuję sprawdzić, dzięki :)
[#5] Re: WinUAE i Win 8 problem z zapisywaniem

@teh_KaiN, post #3

już tu byłem, ale nie chciałem zbyt zmieniać, żeby nie namieszać :) ale załatwiona sprawa już, DZIEKI WIELKIE za pomoc
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem