kategoria: Inne oprogramowanie
[#1] UAE Android wifi
Da się uzyskać internet na emulowanej Amidze na Android. WinUAE tam nie ma,nie? FS-UAE działa. Da się emulować kary sieciowe? Video Toaster etc. mostki PCI. Czy nie?

Jakie w ogóle możliwości ma emulowana Amiga na systemie Android?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 23:12:33 przez amizet
[#2] Re: UAE Android wifi

@amizet, post #1

Net dziala na e-uae dla Androida.
[#3] Re: UAE Android wifi

@Norbert, post #2

Dzięki nie no pierwsze napisałem post. Dopiero później postanowiłem sam poszukać, coś mi umknęło z tym e-uae. Wydaje mi się że to dlatego że wprowadziłem nowy system Pamięci. Teraz staram się używać "kluczy" i stosować komunikację wsteczną "Starożytna Grecja". Pamięć mi się kończy i musiałem wprowadzić zmiany. W taki sposób mogę korzystać z waszych "Pamięci"


W mojej Teorii nie ma pojęcia czasu bo to barie którą można pokonać. Oczywiście wszystko jest dość proste, bo "kluczę" są wszędzie. Nie da się przenieść fizycznie danych pomiędzy wymiarami, przynajmniej ja nie wyobrażam sobie tego, na razie dlatego postanowiłem stosować system kluczy.


"Myślę więc jestem", jeśli bym przestał myśleć to bym znikł bo przestał bym wytwarzać napięcie. To jest taki przykładowy klucz, nie można tego brać dosłownie lecz w przenośni.


Na Android chciałem sobie FTP na Amidze odpalić. na początek.
[#4] Re: UAE Android wifi

@amizet, post #1

UAE na Androidzie na razie jest dość "ograniczonym" emulatorem. Procesor maksimum 68020, bez JIT, brak FPU!. Maksymalnie 8MB Fast. Emulacja AGA pozostawia trochę do życzenia, najlepiej działa emulacja OCS/ECS. Czyta adf'y, ale juz z hdf'ami z WinUAE może być problem, lepiej zrobić hdf'a na emulatorze z Androdia, za to chociaż dobrze działa emulacja HDD z katalogu :). ROM'y muszą być w specyficznym formacie 0.5MB. Nie bawiłbym się w sieć, bo emulacja procka bez JIT, delikatnie mówiąc, nie jest za szybka, raczej nie osiągnie się wydajności najszybszej klasycznej realnej Amigi. Ekranowa klawiatura, to zależy który emulator,podobnie joy i myszka. Emulator w każdej wersji nadaje się natomiast świetnie do większości gierek z A500 i niektórych z A1200 oraz do demek z A500 i mniej wymagających od CPU dla A1200. Workbench to raczej trochę masochizm, ale mi udało się uruchomić nawet Lightwave, jednak już samo wczytanie sceny było karkołomne, a rendering trwał i trwał, także nie zamieściłem wyniku w teście jubiego, bo ktoś akurat zadzwonił i szlus

ps. jeżeli dalej będzie rozwijał się tak ślamazarnie UAE na Andka/ARM to daje słowo, sam sobie napiszę drodzy programiści na podstawie źródeł z WinUAE

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 09:03:25 przez belfegor
[#5] Re: UAE Android wifi

@belfegor, post #4

E-uae:
060+fpu
256MB fast
32MB gfx
Net
Brak jit
Obsługa hdf, dms, adf
[#6] Re: UAE Android wifi

@Norbert, post #5

to jest poza sklepem play, dlatego nie wiedziałem o istnieniu, chyba od niedawna. Thx. Pora sprawdzić szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 09:40:07 przez belfegor
[#7] Re: UAE Android wifi

@Norbert, post #5

[#8] Re: UAE Android wifi

@Norbert, post #5

Wygooglałem na telefonie, zassałem plik apk na telefonie i zainstalowałem i mam :)
Trzeba tylko wskazać kickstart (tak jak w innych emulatorkach)
Można wrzucać ADFy na kartę i wskazywać je jako obrazy dyskietek.
Fajny emu :D

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 23:17:16 przez Vato
[#9] Re: UAE Android wifi

@Vato, post #8

Ja zainstalowałem dziś rano a Tablet na którym to robiłem nie ma root-a i nie wiem czy trzeba czy nie. Coś w ogóle nie mogłem znaleźć pliku config. Ale na pewno w niedalekiej przyszłości do tego powrócę. Ogólnie to wyzwalam teraz Energie, wyewoluowałem zaczynam rozumieć tego czego nie mogłem pojąć. No :)


Ogólnie to nie mój Tablet, Komunia była
[#10] Re: UAE Android wifi

@Vato, post #8

możliwości ma większe, ale szybkość pozostawia nieco do życzenia - w moich testach słabiej sobie radzi od uae4droid na klasycznych demkach i gierkach, z hdf'ami jest ten sam problem, ale jeszcze poużywam, zobaczę co da się wycisnąć, bo teraz to tak na szybko.
[#11] Re: UAE Android wifi

@belfegor, post #10

Jest juz wersje emulatora z JIT Uae4ARM

wynik dla 4x cortex a7 1.5ghz



Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 00:33:17 przez grxmrx
[#12] Re: UAE Android wifi

@Norbert, post #11

Ten JIT jedzie tylko na 1 rdzeniu?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem