[#1] Winuae+Ambermoon
Witajcie
Czy może mi ktoś wskazać gdzie najlepiej poczytać jak uruchomić tę grę?
Mam Winuae 3.2 i Ambermoon (obrazy w formacie .dms)
[#2] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #1

Słowa klucze to chyba "amber" i "amberfix" z Aminetu oraz "Amiga Ambermoon HD install".

Ja tą grę chyba mam już gdzieś w wersji zainstalowanej, ale nie jestem pewny na 100%. Jeżeli ci się nie uda, to daj znać i sprawdzę stare płyty CD.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 17:47:22 przez Andrzej Drozd
[#3] Re: Winuae+Ambermoon

@Andrzej Drozd, post #2

Znaczy jakiegoś gotowca mam szukać?
[#4] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #3

O ile wiem, to ta gra nie ma wersji WHDLoad, więc zainstaluj ją na partycji przygotowanej na WinUAE.

A swoja drogą, to dlaczego nie działa ci gdy podepniesz wirtualne dyskietki pod WinUAE? Może podepnij pierwszy dysk do DF0: i następne (gdy zapyta) też pod DF0: ?
Może problem jest z DF1:, DF2: itd.?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 19:39:56 przez Andrzej Drozd
[#5] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #3

Zakładam że masz system zainstalowany, najlepiej 3.0 lub 3.1 na a1200 - wtedy są widoczne podłogi i sufity. Installer jest na dysku A, potem zmieniasz w DF0: na kolejne dyski i masz grę zainstalowaną. Następnie możesz pobrać link patch 1.08 i wymienić pliki z gry na te które tam są, dzięki temu unikniesz pewnym błędów w grze które powodują powrót do Worbencha.

Jeśli się pogubisz w grze możesz się wspomóc moją solucją na tym portalu.
[#6] Re: Winuae+Ambermoon

@Andrzej Drozd, post #4

Tak robiłem, podpioąłem dysk 1,uruchomiłem winuae i pojawiły się opcje:zainstaluj, stwórz dysk save itd.
Kiedy podaję ścieżkę do zainstalowania na dysk d:->prosi o insert dysku d...
[#7] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #6

Hmmmm, czyli nie masz Workbencha na WinUAE, nie znasz systemu i tylko grasz w "romy"?

Załącz DF1: na emulatorze i przypisz tam sformatowaną dyskietkę ADF (może nie potrzeba formatować), następnie kliknij na "stwórz dysk save" i wybierz DF1:
Ciężko mi pisać z pamięci, nie widząc co się dzieje na ekranie.
Napisz konkretnie, co masz na WinUAE. Masz system Workbench, czy grasz tylko z dyskietek .adf lub .dms?
[#8] Re: Winuae+Ambermoon

@Andrzej Drozd, post #7

Mam tyle co napisałem w pierwszym poście...
Workbencha to miałem wiele lat temu na Amidze...
[#9] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #8

Jeśli nie masz systemu to możesz grać z dyskietek, ale to będzie dyskoteka. Klikasz na ikonę Ambermoon i grasz. W jedną stację dysków wsadzisz Save a w innych będziesz wymieniał na te które zażąda gra. W necie znajdziesz system Amigowy bez problemu choć to piractwo.
[#10] Re: Winuae+Ambermoon

@prophesore, post #9

No właśnie chodzi mi o instrukcję jak to wszystko zrobić żeby było bez "dyskoteki" itd.
Piractwo w tym przypadku-to trochę śmiesznie brzmi
[#11] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #10

bez "dyskoteki"


Bez discoteki, to musisz zainstalować Workbench. Tak się składa, że WinUAE wiernie emuluje Amigę i każdy kto miał twardy dysk w Ami, dość "gibko" skonfiguruje HDD na WinUAE oraz odpali Workbench z filedysku (polecam) lub z katalogu (nie polecam, ale w katalogu partycję "GRY", polecam).

Jeżeli nie pamiętasz jak to było na Amidze, to musisz znaleźć osobę, która poprowadzi Cię za rączkę. Ja mogę ci pomóc tylko w temacie A1200 (lub starszych Amig, o ile temat zahacza o A1200) . Nie wiem jak pomóc ci na WinUAE, bo sam używam emulatora rzadko, a jednak i tak dość po partyzancku, bazując na swojej wiedzy z A1200. Są na forum super fachowcy od WinUAE i miejmy nadzieję że odpiszą.

Dodane:
Dodam jeszcze to, że ja z WinUAE korzystam w specyficzny sposób. Obie moje A1200 bazują na 040, więc ten sam procek ustawiam na WinUAE. I już, nie chcę emulować gołej A1200, tylko chcę emulowac moje prawdziwe Amigi.
Właśnie z tego powodu nie nadaję się na instruktora WinUAE

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 00:46:54 przez Andrzej Drozd
[#12] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #6

Kiedy podaję ścieżkę do zainstalowania na dysk d:->prosi o insert dysku d...

Bo na Amidze dyski mają inne oznaczenia, dyski "literowe" to tylko na PC. Musisz wpisać albo nazwę dysku (np System:, Gry:, itp) albo sprawdzić jak są oznaczone (zazwyczaj DH0:, DH1:, itp).

Można też znaleźć gotową wersję HD spakowaną do archiwum. Wtedy wystarczy zgrać jego zawartość gdziekolwiek i uruchomić.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 14:14:52 przez Solo Kazuki
[#13] Re: Winuae+Ambermoon

@Solo Kazuki, post #12

Zainstaluj sobie Amikit8 najlepiej by poznać system itp itd.Natomiast czy na tym pójdzie Twoja gra to już jest inna sprawa.Być może wystarczy uruchomić wersje WHDLoad.Pliki z rozszerzeniem .dms czy adf. z łatwością podepniesz.Amikit8 to coś w rodzaju nakładki graficznej na WinUAE.
[#14] Re: Winuae+Ambermoon

@Stoopi, post #13

Znalazłem: AmbermoonHD.lzx
Co z tym zrobić?
[#15] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #14

Rozpakować?

Jest to archiwum lzx

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 17:07:33 przez Solo Kazuki
[#16] Re: Winuae+Ambermoon

@Solo Kazuki, post #15

Też na to wpadłem, program UnLZX pod win95 nie działa...
[#17] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #16

I jeszcze raz: zainstaluj sobie Amikit8.Program w czasie instalacji zamontuje dysk twardy gdzie będziesz mógł sobie w windozie skopiować tam wszelakiego rodzaju pliki i robić z nimi co ci się żywnie podoba.
[#18] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #16

ja używam na PC Total Commandera z pluginem LZX.
[#19] Re: Winuae+Ambermoon

@Solo Kazuki, post #18

Total C. widzi archiwum jako uszkodzone dane, ściągnąłem ten plugin do .lzx,ale nie wiem co z nim zrobić=>jak zainstalować?
[#20] Re: Winuae+Ambermoon

@Stoopi, post #13

Amikit8 zainstalowałem, ale nie ogarniam...
[#21] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #19

Ściągnij plugin, np stąd i przeczytaj zawartą w archiwum instrukcję
Masz trzy różne sposoby instalacji

A na serio, wrzuć po prostu do katalogu gdzie masz TC. Po ponownym otwarciu LZXa powinny się pojawić ustawienia LZXa. Wystarczy w sumie zatwierdzić, bo domyślne działają dobrze.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 19:51:04 przez Solo Kazuki
[#22] Re: Winuae+Ambermoon

@Solo Kazuki, post #21

Błąd w pliku archiwum
[#23] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #22

To może archiwum jest złe? Ja swoją wersję Ambermoon bez problemu przeniosłem do UAE, śmiga znakomicie ze wszystkimi detalami.
[#24] Re: Winuae+Ambermoon

@Solo Kazuki, post #23

O boscy!
Nierozpakowane archiwum przeniosłeś-czy jak mam to rozumieć?
[#25] Re: Winuae+Ambermoon

@skobrymm, post #24

Po kolei więc. Zainstalowałeś już plugin?
Jak nie to go zainstaluj, instrukcja powyżej
Jeżeli już zainstalowałeś, to przerzuć zawartość archiwum tam gdzie masz ustawiony w WinUAE katalog jako dysk. Zakładam że już masz system, bo bez tego ani rusz.
Jak już pisałem, moją wersję nawet przetestowałem i działa bez problemu, nie wyskakują mi żadne błędy.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 21:11:54 przez Solo Kazuki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem