[#1] WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED
Chcę sformatować i przygotować prawdziwy dysk SEAGATE 2,5 cala do A1200. Na dysku jest już zainstalowany kiedyś (choć niekompletny) Workbench 3.1, rozmiar dysku 80MB.

Podpiąłem dysk do PC przez USB/ATA, Windows go nie wykrył (jedynie bziaknęło USB).

Odpalam WinUAE, chcę wybrać dysk w Add Hardrive - na liście jest dysk od PC i jakby dwie partycje (?) od tego Seageat'a. Wszystko oczywiście niedostępne [ACCESS DENIED].
http://ifotos.pl/z/snhxxnh

Kiedy odpalam jako Administrator widoczny jest tylko dysk od PC.
Parametr -disableharddrivesafetycheck też nic nie daje!

Ktoś miał taki problem? Czy da się dostać jakoś do tego dysku - chcę na nim od nowa postawić WB3.1 pod WinUAE. Dysk po podpięciu PC normalnie świszczy jak w Amidze, czyli chyba to nie jest problem z zasilaniem?
[#2] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@TenMatys, post #1

1. Czy dysk jest widoczny pod amigą ?
2. Czy dysk jest widoczny pod pecetem w biosie ?
[#3] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@asman, post #2

1. Tak, jest na nim system 3.1, bootuje się normalnie, są użytki i gry, które dzisiaj odpalałem.
2. Nie lub nie wiem - w BIOSIE (Windows 8) pokazał mi pod SATA dysk od peceta, ten jest podpięty przez USB więc w usb pokazał mysz, klawiaturę i HUB (?) W mój komputer nie widzi nic, nie pokazuje go też Total Commander.
[wyróżniony] [#4] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@TenMatys, post #1

Coś mi się jednak wydaje, że twardy nie dostaje tyle prądu ile by chciał.
[#5] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@recedent, post #4

Być może to jest właśnie to tylko że za bardzo nie mam mu jak tego prądu dać. W kablach IDE/SATA to USB nie mam żadnego wyjścia oprócz SERIAL ATA (taki czerwony, płaski). Natomiast dysk nie ma żadnego wyjścia do zasilacza.
[#6] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@TenMatys, post #5

Odpal emulator z prawami administratora

Sorry nie doczytałem że już to robiłeś spróbuj wyczyścić dysk z wiersza poleceń i wtedy spróbuj nie pamiętam polecenia ale znajdziesz w sieci

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 17:47:53 przez kataklysm
[#7] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@kataklysm, post #6

Problem w tym, że DISKPART go nie pokazuje - widzi tylko dysk PC.
W urządzeniach USB Windows widzi adapter USB/SATA i właśnie jakby dwie partycje tego dysku.
[#8] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@TenMatys, post #7

Spróbuj podłączyć do innego gniazda usb albo innego pc. Podobne objawy miałem na swoim pc, gdy podłączyłem dysk bez praw administratora albo na usb z przodu obudowy komputera. Po podłączeniu dysku do usb bezpośrednio do płyty dysk chodził bez kłopotów. Z innych sugestii to może masz problem z kieszenią na dysk?
[#9] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@TenMatys, post #1

Coś mi się zdaje, że jest to urok dysków o pojemności około 400-500mb do nawet 1GB.
Mam Caviar 420MB i bodaj 325mb. Oba zachowują się tak samo podpięte przez przelotkę usb - [ACCESS DENIED] w WinUAE lub w ogóle nie są widoczne przez diskpart, podpięte do kompa bezpośrednio przez fizyczny kontroler ide na płycie działają prawidłowo. Dyski o powierzchni ponad 2GB działają na przelotce USB bez problemu.
[#10] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@dominiqr, post #9

Podpiąłem dla porównania 40GB dysk Seagate z czasów Windows XP, WinUAE go widzi i przy Uprawnieniach Adminstratora mogę na nim spokojnie działać. Problem w tym, że nie wepchnę go do klasycznej A1200. No i ten dysk mogłem podpiąć do zasilania... co być może także ma znaczenie.
[#11] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@TenMatys, post #1

Jeżeli to Windows 7/8/10 to może przyczyna może leżeć w UAC. Spróbuj uruchomić WinUAE jako administrator.

Sorry - nie doczytałem, że już tak zrobiłeś :)

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 20:57:41 przez Tomek79
[#12] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@dominiqr, post #9

Ja mam kieszeń podpinaną poprzez usb. Do kieszeni wciskam dyski 2,5" (to się nazywa pata? czy dyskach 3,5" to jest pata, nie jestem pewien nazwy złącza dysków 2,5"). Dotychczas wpinałem dyski 500 mb, 4 gb, 8gb, 10 gb, z którymi nie miałem jakichkolwiek problemów pod winuae (system win 7 64bit). Oczywiście winuae odpalany z uprawnieniami administratora, ale o tym wiesz. Kiedyś coś tam musiałem pogmerać w panelu sterowania w zarządzaniu dyskami.
[#13] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@TenMatys, post #1

Dysk 80MB pokazał się pod DISKPART jako dwa oddzielne dyski 1 i 2, każdy po 0MB(!). Dałem CLEAN na każdy ale to nic nie zmieniło. Dalej pod Adminem WinUAE go nie widzi, bez nie ma dostępu. Chyba nic tu się już nie da zrobić.
[#14] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@TenMatys, post #13

A zobacz, czy jak podepniesz go do PC przez USB i klikniesz na mój komputer prawym klawiszem myszy i następnie zarządzaj i dalej w oknie które się pojawi wybierz Zarządzanie dyskami, zobacz czy w tym miejscu ten dysk nie jest widoczny.
[#15] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@TenMatys, post #13

Jestem niemal pewien że to wina adaptera na usb
[#16] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@gilban, post #14

Witam, właściwie problem jest już chyba rozwiązany.

Podpiąłem inny dysk przez ten sam adapter USB, tylko że dodatkowo miał on wejście na zasilanie (40 GB). Wcześniej sformatowałem go na prawdziwej Amidze, wykrył go HDToolBox od WB3.1.

Pod PC WinUAE z uprawnieniami administratora wykrył go bez problemu i wczytał dane zawarte na nim. Jedynie był problem z bootowaniem, ale obstawiam, że była to wina zworki master/slave.

Rację miał Recedent - przyczyna banalna - za mało prądu, ale dysk 2,5 nie ma wejścia na zasilacz. Temat można zamknąć, dzięki wszystkim za odp. OK
[#17] Re: WinUAE i prawdziwy HDD - ACCESS DENIED

@TenMatys, post #16

Na braki prądu moze pomóc kabel usb z dodatkową wtyczką usb (tylko zasilanie)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem