[#1] Winuae os 3.9 problem z classic workbench
Witam.
1. Zainstalowałem sobie os 3.9 na winuae w jakimś katalogu (u mnie os3.9)
2. Doinstalowałem bb1 i bb2
3. stworzyłem pusty hdf i przegrałem tam os3.9 z bb1 i bb2 z katalogu w którym sie zainstalował na PC.
4. Według tej instrukcji, http://classicwb.abime.net/classicweb/instructionsos39.htm
zrobiłem punkt 4,5,6 i po zbootowaniu powinienem mieć ikonke install na środku ekranu (punkt 7). Niestety u mnie jej nie ma. Pojawiły sie od razu dodatkowe ikony z classic workbench ale nie działają.

Co robie źle, siedze juz z trzy godziny i nic.?
[#2] Re: Winuae os 3.9 problem z classic workbench

@ponior, post #1

Ok, juz sobie poradziłem, ściągnąłem jeszcze raz pliki z netu i poszło.

Pozakładałem partycje SFS na CF HDtoolboxem wpisałem odpowiedni max transfer.
Teraz w winUAE dodałem bootowalny katalog z systemem i dodałem hard drive , czyli moją CF. Problem w tym , że winuae cały czas startuje z Cf gdzie jeszcze nie ma systemu i wywala nodos dh0. Jak zmusić go do bootowania z katalogu z systemem. ??
[#3] Re: Winuae os 3.9 problem z classic workbench

@ponior, post #2

Zmien priorytet partycji na wyzszy
[#4] Re: Winuae os 3.9 problem z classic workbench

@Norbert, post #3

boot priority katalogu z systemem jest na 0. Niestety przy dodawaniu hard disk (CF) nie ma opcji wyboru priorytetu. Za każdym razem startuje z Cf bez systemu, jak mam przegrać teraz system na CF??

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 10:49:16 przez ponior
[#5] Re: Winuae os 3.9 problem z classic workbench

@ponior, post #4

Czy zakładając dwie partycje systemowe( na jednej chce 0s 3.1 na drugiej 3.9) obie mam zrobić bootowalne w hdtools czy tylko jedną.
W tej chwili zrobiłem obie bootowalne z czego jednej dałem priorytet bootowania na 0 a drugiej na 1.
może tak być.? będe mógł wybierac w amidze z której partycji chce system uruchomić?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 12:39:02 przez ponior
[#6] Re: Winuae os 3.9 problem z classic workbench

@ponior, post #5

Standardowo w boot menu mozesz wybierac z jakiej partycji ma startowac Amiga.
Mozesz tez zrobic sobie wlasne menu, w ktorym bedziesz dokonywal wyboru.
Jest tez kilka takich programow na Aminecie

Zainteresuj sie programem bootctrl. (aminet)
Umozliwia on m.in wymuszanie startu z dowolnej partycji po resecie ( boot priorytet jest wtedy ignorowany)

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 15:21:31 przez Norbert
[#7] Re: Winuae os 3.9 problem z classic workbench

@Norbert, post #6

ok. dzieki pobawie sie. Pewnie w SS też trzeba pozmieniać przypisania z dh0 na prawidłową partycje w przypadku uruchomienia drugiego systemu.
[#8] Re: Winuae os 3.9 problem z classic workbench

@ponior, post #7

Drugi system, druga partycja, inne startup-sequence.
Zawsze mozesz odwolywać sie do SYS:
SYS: to zawsze nazwa partycji/dyskietki z jakiego zabootowala się Amiga
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem