[#1] FS-UAE problemy
Zachciało mi się sprawdzić, jak uae działa na nowym laptopie (mój OS to debian). Znalazłem mojego ostatnio używanego hardfile (z OS3.9 i uaegfx/P96). No i pod ostatnim e-uae śmiga, aż za bardzo, że nie da się używać klawiatury - jedno naciśnięcie klawisza powoduje wypisanie ze 20 znaków.
Na FS-UAE ten hardfile kiedyś mi działał, ale wolno (bo bez JIT i na sporo słabszym cpu). A teraz, po aktualizacji FS-UAE do wersji 2.6.2 jest tak:
- w żadnej konfiguracji nie działa zorro3 - ani pamięć fast konfigurowana jako z3, ani karty gfx (wcześniej nie było problemu z pamięcią z3)
- w żadnej kombinacji konfiguracji nie działa grafika RTG (przedtem działała opcja uaegfx)

Czy ktoś z Was używa FS-UAE i ma podobnie obserwacje? Czy potrzebne są jakieś szczególne zabiegi, aby zadziałało/włączyło się Z3?
Czy może wersja 2.6.2 FS-UAE jest tak badziewna, że działa gorzej niż poprzednia? Czy może głównym jej celem jest emulacja A500 i A1200 pod giercowanie, a reszta to pic na wodę? Znowu wygląda na to, że nie mam sensownej opcji pod linuksem, poza starymi wersjami emulatorów. Chyba spróbuje jeszcze winuae pod WINE...

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 12:46:26 przez BigBang
[#2] Re: FS-UAE problemy

@BigBang, post #1

W wersji 2.6 nie działało u mnie przełączanie Alt+Tab i coś jeszcze, bodajże w związku z nowszą wersją SDL. Obecnie używam wersji rozwojowej 2.7 i wszystko chodzi ale zorro3 i gfx jeszcze nie sprawdzałem.
.
[#3] Re: FS-UAE problemy

@BigBang, post #1

jedno naciśnięcie klawisza powoduje wypisanie ze 20 znaków


Miałem kiedyś ten sam problem pod WinUAE na W7 co ciekawe w kilku różnych wersjach. Wtedy na krótko przesiadłem się na FS-UAE gdzie ten problem nie występował. Sam problem pozostaje nadal zagadką.
[#4] Re: FS-UAE problemy

@codi, post #3

dziwne to jest to, że tak nie było na poprzednim sprzęcie...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem