kategoria: WinUAE
[#1] Symulacja połączenia szeregowego 2 WinUAE na 2 PC
Dzień dobry! Chciałbym pograć w Alien Breed 3D w trybie multiplayer. Gra ta obsługuje połączenie szeregowe. Chcę połączyć grę odpaloną pod WinUAE na jednym PC z grą odpaloną pod WinUAE na drugim PC i do dyspozycji mam sieć lokalną (przez Wifi lub kablowo przez router). Czy WinUAE może jkoś symulować połączenie null modem przez sieć między dwoma komputerami? Odpada użycie dodatkowego programu "Serial ethernet connector" ponieważ próbowałem i trzy razy była zwiecha do blue screena. Wiem jak połączyć dwa Alien Breedy na jednym komputerze jednak są drobne niedogodności ze sterowaniem więc jeśli ktoś wie jak połączyć przez sieć (emulować null modem) to proszę o radę :)
[#2] Re: Symulacja połączenia szeregowego 2 WinUAE na 2 PC

@Superplexa, post #1

Pod WinUae przez nulmodem da się grać- grałem w ten sposób "z drugą" prawdziwą Amigą ok, racja
[#3] Re: Symulacja połączenia szeregowego 2 WinUAE na 2 PC

@BULI, post #2

Przez prawdziwy kabel szeregowy czy emulowany przez sieć lan?
[#4] Re: Symulacja połączenia szeregowego 2 WinUAE na 2 PC

@Superplexa, post #1

Witajże superparalloplexoplastusiu. Świetna wiadomość!OK
[#5] Re: Symulacja połączenia szeregowego 2 WinUAE na 2 PC

@Superplexa, post #3

Prawdziwy RS
[#6] Re: Symulacja połączenia szeregowego 2 WinUAE na 2 PC

@BULI, post #5

No właśnie a potrzebował bym symulacji takiego połączenia przez lan. Ale nie przez program o którym pisałem w pierwszym poście.
[#7] Re: Symulacja połączenia szeregowego 2 WinUAE na 2 PC

@Superplexa, post #1

O, tu zapodam pytanko.

WinUAE z powodzeniem "przechwytuje" port szeregowy z blaszaka - sprawdzone.

A jak radzą sobie z tym tematem Amibiany/Happigi odpalone na Raspberry Pi?
Pomijam kwestię dłubania przy samej płytce.

Po rozważeniu rozmaitych za i przeciw postanowiłem sobie sprawić właśnie taką "Amigę", ale bardzo istotna jest dla mnie właśnie używalność RS-a.


A tak w ogóle, to witam wszystkich.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem