[#1] Amiga Forever boot HDD
Witam wszystkich czy udało wam się zrobić Amiga Forever 2012 żeby bootowało z HDD?
mi się to udało zrobić ale napotkałem problem ponieważ po zainstalowaniu na HDD komputer się wyłącza wygląda na to jak by systemu nie miał... czy ktoś może pomóc? może się orientuje jak uruchomić normalnie Amiga OS z hdd?
[#2] Re: Amiga Forever boot HDD

@Paul149, post #1

Za mało informacji.
[#3] Re: Amiga Forever boot HDD

@Paul149, post #1

Jeśli chodzi o to: Installing a PowerPC OS in Amiga Forever to mnie się udało - a postępowałem dokładnie jak na załączonej instrukcji.

Jeśli chodzi o coś innego - j/w.
[#4] Re: Amiga Forever boot HDD

@DiskDoctor, post #3

Chyba nie, bo mowa jest o Amiga Forever 2012
[#5] Re: Amiga Forever boot HDD

@Norbert, post #4

Ja chcialem normalnie zbootowac amiga os 3.9 z dysku a nie z cd czy dvd. Zalezalo mi natym by byla mozliwosc uruchomienia tego jak amithlona. Oczywiście zainstalowalem af2012 i ruszylo z dysku ale jak przyszlo do ladowania amigaos to po prostu pojawil sie shutdown.

Wygladalo na to jak by w ogole systemu nie bylo. Z plyty owszem wszystko dziala i leci do os ale jak z dysku twardego to juz kicha...
[#6] Re: Amiga Forever boot HDD

@Paul149, post #5

1. Jeśli chodzi o OS3.9 (niedługo kupię na Vesalia, bo są), to ja bym zrobił tak
a) OS3.1
b) upgrade

2. Alternatywny link: Amiga Forever and Installation of "Amiga OS 3.5" and "Amiga OS 3.9"
[#7] Re: Amiga Forever boot HDD

@DiskDoctor, post #6

Wszystko ladnie pieknie tylko jak zainstalowalem amiga forever przez instalator to powinno i dyski dodac z tego a nie ma zadnego dysku i hdtoolbox tez pusty. Mowie ze nie idzie nawet nic zrobic bo zaraz sie pc wyłącza. .. kicha jednym slowem trochę
[#8] Re: Amiga Forever boot HDD

@Paul149, post #7

Czy postępowałeś zgodnie z dokumentacją instalacji?
Czy twój pecet jest zgodny aby odpalić AF2012 z dysku?
[#9] Re: Amiga Forever boot HDD

@Norbert, post #8

no odpala z dysku wszystko jest zainstalowane tylko zachowuje się tak jak by nie miał systemu...
emulatory się wgrywają i jak ma włączyć system amiga os tak od razu leci do wyłączenia... i ciągle tak samo jest z tym
[#10] Re: Amiga Forever boot HDD

@Paul149, post #9

Do early menu AmigaOS możesz wejść?
[#11] Re: Amiga Forever boot HDD

@Norbert, post #10

Zapomniałem o tym early menu... no cóż zdarza się hehe
sprawdzę to później
w każdym razie coś jest nie tak...
[#12] Re: Amiga Forever boot HDD

@Paul149, post #11

Czy udało się Ci rozwiązać ten problem? Mam identyczną sytuację jak Ty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem